Suche

Tisková informace #Working at Bosch
Sdílet tiskovou informaci

Do práce na kole 2023: Jihlavská firma Bosch Powertrain s.r.o. opět sestavila největší sportovní tým na Vysočině

Výzva ve znamení aktivní účasti zaměstnanců a rekordního počtu ujetých kilometrů

  • Do výzvy „Do práce na kole“ se v roce 2023 zapojilo celkem 264 zaměstnanců jihlavské firmy Bosch
  • Zaměstnanci sestavili 96 cyklotýmů a najeli v době konání výzvy rekordních 98 650 kilometrů
  • Jihlavský Bosch vytvořil díky zapojení svých zaměstnanců největší sportovní tým v Kraji Vysočina

Mojmír Kolář

X

Jihlava – Možnost sportovního vyžití spojená s podporou vlastního zdraví a zároveň možnost soutěžit o zajímavé ceny – to vše přinesla zaměstnancům jihlavské firmy Bosch celorepubliková výzva „Do práce na kole 2023“.

Během výzvy od 1. do 31. května 2023 bylo možné kombinovat cestu do práce na kole či pěšky s veřejnou hromadnou dopravou. Smyslem akce bylo přispět ke snížení emisí CO2, šetřit přírodu a ještě udělat něco pro své zdraví.

Do sportovní aktivity se letos z jihlavského Bosche zapojilo celkem 264 zaměstnanců, kteří vytvořili celkem 96 týmů a za měsíc květen v rámci výzvy společně najezdili 98 650 km! Tímto vysokým počtem zapojených účastníků sestavili zaměstnanci firmy Bosch i letos největší sportovní tým na Vysočině.

Jihlavský Bosch podpořil účast zaměstnanců na výzvě formou proplacení startovného, po dobu soutěže byly účastníkům poskytnuty skříňky na převlékání a stojany na kolo.

Ke zvýšení motivace zaměstnanců vyhlásila firma vnitropodnikovou soutěž o elektrokolo značky Bosch a 50 deštníků Bosch Color Magic. Výhercem elektrokola Bosch se stal Vítězslav Jaroš. Elektrokolo výherci předal obchodní ředitel firmy Bosch Powertrain s.r.o. Ralph Carle dne 6. června 2023 během jedné ze zastávek cykloutour „Na kole dětem“ Josefa Zimovčáka (sportovní projekt zaměřený na podporu onkologicky nemocných dětí) v areálu firmy Bosch v Jihlavě-Pávově.

V kategorii mužů najel nejvíce kilometrů Milan Lahodný (2 413 km), mezi ženami byla nejúspěšnější Tereza Melounová (1 108 km). V kategorii cyklotýmů byl tradičně nejlepší „Cobram team“ ve složení Josef Vítů, Helena Vítů, Daniel Kuthan a Petr Vesecký. Tento tým společně najel skvělých 6 205 kilometrů.

Jízdou na kole za čisté ovzduší a životní prostředí

Každý účastník výzvy si mohl pomocí online aplikace spočítat množství CO2, které ušetřil tím, že nepoužil na cestu do práce automobil. Letošní rekordní účast více než 25 000 účastníků v celé České republice napomohla ušetřit 739 tun CO2. Celorepublikově se akce Do práce na kole zúčastnilo přes tisíc zaměstnanců Bosch jak z Jihlavy, tak i Českých Budějovic, Mikulova a Prahy.

Tradičně vysoký počet zapojených zaměstnanců jasně dokazuje, že náš vlastní příspěvek ke zlepšení životního prostředí může prospět nejen našemu zdraví, ale zároveň i celému Kraji Vysočina a městu Jihlava.

Ralph Klaus Carle, obchodní ředitel firmy Bosch Powertrain s.r.o.

Přejímání společenské odpovědnosti u firmy Bosch

„Kdo splnil podmínky pro účast, udělal něco pro vlastní zdraví a životní prostředí. Cílem akce bylo pomocí každodenního pohybu minimalizovat zdravotní rizika a pomáhat udržovat dobrý zdravotní stav. Rozsah opatření, kterými firma podporuje jízdu na kole, resp. volnočasové aktivity svých zaměstnanců, je různorodý – od poskytnutí převlékacích kabin až po zastřešené odstavné plochy pro kola. Tradičně vysoký počet zapojených zaměstnanců jasně dokazuje, že náš vlastní příspěvek ke zlepšení životního prostředí může prospět nejen našemu zdraví, ale zároveň i celému Kraji Vysočina a městu Jihlava,“ shrnul Ralph Klaus Carle, obchodní ředitel firmy Bosch Powertrain s.r.o.

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Powertrain pracuje na 4 500 zaměstnanců. K hlavním výrobkům patří vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky, regulační ventily tlaku, vstřikovací injektory a zpětné vedení paliva pro systém common rail. Firma v roce 2023 rozšiřuje stávající výrobu o výrobky z oblasti elektromobility a připravuje se postupně na sériovou výrobu elektronáprav, elektrických motorů, statorů a rotorů. Firma získala řadu národních a mezinárodních ocenění, jako například prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“ nebo ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“ udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. Firma se již po řadu let tradičně umisťuje na čelní pozici v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku“.

Kontakt pro novináře:
Mojmír Kolář
Tel.: +420 567 585 601
Email: Mojmir.Kolar@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2022 zaměstnával téměř 8 000 zaměstnanců (k 31. 12. 2022). Konsolidovaný obrat na trzích v České republice dosáhl v roce 2022 výše 19,2 miliard korun (0,8 miliard eur) a celkový obrat českých společností skupiny Bosch včetně obratu nekonsolidovaných společností a interních dodávek sesterským společnostem mimo ČR dosáhly částky 49,5 miliard korun (2,0 miliard eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v osmi lokalitách, z nichž čtyři jsou výrobní závody, jedno servisní středisko, jeden distribuční sklad a jeden prodejní sklad.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Groupje předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 428 000 zaměstnanců (stav k 31. 12. 2023). Podle předběžných údajů dosáhla společnost v roce 2023 obratu ve výši 91,6 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem skupiny Bosch je usnadnit propojený život pomocí produktů a řešení, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly vyvinuty či vyrobeny s její pomocí. Společnost Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě pomocí inovativních výrobků a služeb, které vzbuzují nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou "Stvořeny pro život". Skupinu Bosch tvoří společnost Robert Bosch GmbH a zhruba 470 dceřiných a regionálních společností ve více než 60 zemích. Včetně prodejních a servisních partnerů pokrývá celosvětová výrobní, inženýrská a prodejní síť Bosch téměř všechny země světa. Základem budoucího růstu společnosti je její inovační síla. Ve 136 pobočkách po celém světě zaměstnává Bosch přibližně 90 000 pracovníků ve výzkumu a vývoji, z toho zhruba 48 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.iot.bosch.com, twitter.com/BoschPress.