Suche

Tisková informace #Byznys a ekonomika
Sdílet tiskovou informaci

Jihlavský Bosch a jeho zaměstnanci společně podpořili Nemocnici Jihlava

Novoroční koncert ve znamení charity

  • Jihlavská firma Bosch Powertrain s.r.o. uspořádala pro své zaměstnance společně se Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně tradiční Novoroční koncert
  • Hudba ve službách dobré věci: v rámci letošního Novoročního koncertu věnovala firma Bosch Powertrain s.r.o. Nemocnici Jihlava částku 100 000 korun, dalšími 50 000 korunami přispěli samotní zaměstnanci firmy
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Jihlava – Jihlavská firma Bosch Powertrain s.r.o. uspořádala v neděli 14. ledna 2024 ve zcela zaplněném Horáckém divadle v Jihlavě tradiční Novoroční koncert pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky.

Novoroční koncert zaměřený na nejslavnější díla Wolfganga Amadea Mozarta, jakož i na známé filmové a muzikálové melodie uspořádala firma ve spolupráci se Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně. Dirigoval Marek Štilec, jako sólisté vystoupili Ludmila Pergelová (soprán), Karla Bytnarová (mezzosoprán) a Filip Bandžak (baryton). Hudebním programem provázelo publikum populární moderátorské duo Jana Vránová a Pavel Bláha.

Podpora regionálního zdravotnictví firmou Bosch a jejími zaměstnanci

Firma Bosch se po vzoru svého zakladatele Roberta Bosche vždy angažovala ve prospěch společnosti a podporovala neziskové a charitativní organizace. Proto se jihlavský Bosch rozhodl, společně se svými zaměstnanci, podpořit v rámci letošního Novoročního koncertu Nemocnici Jihlava. Firma věnovala finanční částku ve výši 100 000 korun, dalšími 50 000 korunami přispěli samotní zaměstnanci. Finančním darem bude podpořena rekonstrukce a úprava odpočinkového zázemí pro pacienty s malou cafeterií v prostorách hlavního vstupu nemocnice. Symbolický dárcovský šek převzal v průběhu koncertu ředitel Nemocnice Jihlava Lukáš Velev.

Poděkování zaměstnancům za vynikající práci pro firmu

„Úspěšná existence jihlavského Bosche by nebyla možná bez podpory našich zaměstnanců. Novoroční koncert je proto zároveň i malým hudebním poděkováním zaměstnancům za jejich dlouholetou podporu a vynikající práci pro firmu,“ řekl u příležitosti Novoročního koncertu Dr. Andreas Wolf, vedoucí projektu elektromobility firmy Bosch Powertrain s.r.o.

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Powertrain pracuje na 4 500 zaměstnanců. K hlavním výrobkům patří vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky, regulační ventily tlaku, vstřikovací injektory a zpětné vedení paliva pro systém common rail. Firma v roce 2023 rozšířila stávající výrobu o výrobky z oblasti elektromobility a připravila se na sériovou výrobu elektronáprav, elektrických motorů, statorů a rotorů. Firma získala řadu národních a mezinárodních ocenění, například prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“ nebo ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. Firma se již po řadu let tradičně umisťuje na čelní pozici v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku“.

Kontakt pro novináře:
Mojmír Kolář
Tel.: +420 567 585 601
Email: Mojmir.Kolar@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2022 zaměstnával téměř 8 000 zaměstnanců (k 31. 12. 2022). Konsolidovaný obrat na trzích v České republice dosáhl v roce 2022 výše 19,2 miliard korun (0,8 miliard eur) a celkový obrat českých společností skupiny Bosch včetně obratu nekonsolidovaných společností a interních dodávek sesterským společnostem mimo ČR dosáhly částky 49,5 miliard korun (2,0 miliard eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v osmi lokalitách, z nichž čtyři jsou výrobní závody, jedno servisní středisko, jeden distribuční sklad a jeden prodejní sklad.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 421 000 zaměstnanců (stav k 31. 12. 2022). Obrat firmy za rok 2022 dosáhl podle předběžných výsledků hodnoty 88,2 miliard eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem skupiny Bosch je usnadnit propojený život pomocí produktů a řešení, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly vyvinuty či vyrobeny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 470 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Se svými více než 400 pobočkami po celém světě je skupina Bosch od prvního čtvrtletí roku 2020 CO2 neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 85 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 136 lokalitách po celém světě a zhruba 44 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.iot.bosch.com, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?