Suche

Tisková informace #Working at Bosch
Sdílet tiskovou informaci

Jihlavská firma Bosch Powertrain s.r.o. uspořádala 17. firemní ples, na kterém byla podpořena Nemocnice Jihlava

Finanční dar ve výši 300 tisíc korun přispěje k dalšímu zkvalitnění péče o pacienty

  • 17. reprezentační ples Bosch Powertrain s.r.o. Jihlava se těšil mimořádnému zájmu návštěvníků.
  • V rámci plesu věnovala firma Bosch Nemocnici Jihlava finanční dar ve výši 300 tisíc korun.
  • Podpora aktivního zapojení zaměstnanců v interním systému zlepšovacích návrhů formou atraktivní hlavní ceny Škoda Octavia.
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Jihlava, Česká republika – Sedmnáctý reprezentační ples firmy Bosch Powertrain s.r.o. přilákal dne 8. března 2024 více než pět set návštěvníků a řadu hostů. Na návštěvníky plesu čekal pestrý zábavný program, hvězdami večera byli zpěvák Václav Noid Bárta a populární zpěvačka Marie Rottrová. Hlavní hudební program zajistila známá koncertní a doprovodná kapela Boom Band.

Podpora Nemocnice Jihlava

Firma Bosch klade po vzoru svého zakladatele Roberta Bosche veliký důraz na přejímání společenské zodpovědnosti a podporuje trvale různé neziskové a charitativní organizace. Proto věnoval jihlavský Bosch v rámci firemního plesu finanční dar pro interní oddělení Nemocnice Jihlava v celkové výši 300 000 korun. Tento dar je určen na pořízení hydraulických vodních lůžek a křesel pro hygienu imobilních pacientů a dále na pořízení přenosných monitorů životních funkcí s možností telemetrického sledování životních funkcí pacientů.

Symbolický dárcovský šek předali ředitelé firmy Bosch Powertrain s.r.o. Ralph Carle a Rajendra Basavaraju primáři interního oddělení Nemocnice Jihlava Jaroslavu Točíkovi. Ten poděkoval slovy: „Jsem velmi rád, že Nemocnice Jihlava je podporována tak významnými firmami z regionu, jako je Bosch Powertrain s.r.o. Díky finančnímu daru bude možné přispět k dalšímu zkvalitnění poskytované péče pro naše pacienty. Děkuji velmi.“

Zapojení zaměstnanců do interního systému IdeaM

Firma Bosch v Jihlavě podporuje ve svém závodě systém IdeaM pro podávání zlepšovacích návrhů. Ze všech zlepšovacích návrhů zaměstnanců jihlavského Bosche, které v roce 2023 pomohly firmě ušetřit více než půl milionu korun, byl vylosován vítězný zlepšovací návrh. Autor vítězného návrhu vyhrává jako odměnu osobní automobil Škoda Octavia. V rámci programu firemního plesu tak proběhlo zároveň s vyhlášením vítěze IdeaM za rok 2023 i předání hlavní ceny – Škody Octavia. Hlavní cenu si letošní rok odvezl Pavel Petrák, zaměstnanec oddělení technické údržby a dokumentace.

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Powertrain s.r.o. pracuje na 4 500 zaměstnanců. K hlavním výrobkům patří vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky, regulační ventily tlaku, vstřikovací injektory a zpětné vedení paliva pro systém common rail. V roce 2023 rozšířila firma stávající výrobu o výrobky z oblasti elektromobility a připravila se na sériovou výrobu elektronáprav, elektrických motorů, statorů a rotorů. Firma získala řadu národních a mezinárodních ocenění, například prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“ nebo ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. Firma se již po řadu let tradičně umisťuje na čelní pozici v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku“.

Kontakt pro novináře:
Mojmír Kolář
Tel: +420 56758-5601
Email: Mojmir.Kolar@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2022 zaměstnával téměř 8 000 zaměstnanců (k 31. 12. 2022). Konsolidovaný obrat na trzích v České republice dosáhl v roce 2022 výše 19,2 miliard korun (0,8 miliard eur) a celkový obrat českých společností skupiny Bosch včetně obratu nekonsolidovaných společností a interních dodávek sesterským společnostem mimo ČR dosáhly částky 49,5 miliard korun (2,0 miliard eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v osmi lokalitách, z nichž čtyři jsou výrobní závody, jedno servisní středisko, jeden distribuční sklad a jeden prodejní sklad.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Groupje předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 428 000 zaměstnanců (stav k 31. 12. 2023). Podle předběžných údajů dosáhla společnost v roce 2023 obratu ve výši 91,6 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem skupiny Bosch je usnadnit propojený život pomocí produktů a řešení, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly vyvinuty či vyrobeny s její pomocí. Společnost Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě pomocí inovativních výrobků a služeb, které vzbuzují nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou "Stvořeny pro život". Skupinu Bosch tvoří společnost Robert Bosch GmbH a zhruba 470 dceřiných a regionálních společností ve více než 60 zemích. Včetně prodejních a servisních partnerů pokrývá celosvětová výrobní, inženýrská a prodejní síť Bosch téměř všechny země světa. Základem budoucího růstu společnosti je její inovační síla. Ve 136 pobočkách po celém světě zaměstnává Bosch přibližně 90 000 pracovníků ve výzkumu a vývoji, z toho zhruba 48 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.iot.bosch.com, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?