Suche

Tisková informace #Chytrá domácnost
Sdílet tiskovou informaci

Vytápění pro bytové domy a komerční prostory:

Výkonný plynový kondenzační kotel Condens 7000 WP od značky Bosch

  • Prostorově úsporný kaskádový systém
  • Časově nenáročná instalace díky systému „Slide and Guide“
  • Čerpadlové skupiny s odpovídajícím čerpadlem pro daný výkon kotle
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Ještě větší rozsah výkonů: kotel Condens 7000 WP od značky Bosch je nyní k dispozici ve výkonových variantách 50, 70, 100 a 150 kW. Přitom je lze jednoduše zapojit do kaskády a dosáhnout tak požadovaného výkonu pro zajištění tepla v bytových domech a komerčních budovách. Přes svůj velký výkon se Condens 7000 WP vejde i do opravdu malého prostoru. Díky nízké instalační výšce 1,6 m nabízí Condens 7000 WP snadný a ergonomický přístup při obsluze a údržbě systému.

Výrazně rychlejší instalace

Díky své nízké výšce a hmotnosti od 74 kg je Condens 7000 WP mimořádně kompaktní. Tato vlastnost je obzvláště užitečná při montáži: Condens 7000 WP mohou na určené místo rychle a bez námahy umístit dvě osoby. Pohodlné instalaci pomůže i technologie „Slide and Guide“ použitá pro způsob uchycení do montážního rámu. K sestavení sofistikovaných kaskádových jednotek je potřeba jen minimum nářadí. V porovnání s předchozími kaskádovými jednotkami ušetří instalatérská firma při montáži přibližně polovinu času – instalace kaskády dvou jednotek totiž zabere pouhých 30 minut. Všechny elektrické a ovládací komponenty kompaktního plynového kondenzačního kotle jsou přístupné v ergonomické výšce.

Výrazně vyšší výkon

Bytový dům, pečovatelské zařízení, studentské koleje – čím více lidí je v budově ubytováno, tím důležitější je mít spolehlivé a efektivní dodávky tepla. Plynový kondenzační kotel Condens 7000 WP od značky Bosch je k dispozici ve výkonech 50, 70, 100 a 150 kW. Pro ještě vyšší účinnost jej lze zapojit do kaskády. Kromě topného výkonu zvyšuje kaskádové zapojení kotlů také spolehlivost celého systému – v případě nestandardního provozního stavu jednoho kotle kaskády jej zastoupí jiný kotel.

Ekologicky šetrné od samého začátku

Kotle Condens 7000 WP byly navrženy s velkým ohledem na udržitelnost. Jejich obal je vyroben ze 100 % recyklovatelného kartonu bez použití plastů. Kotle pracují ekologicky, efektivně a spolehlivě.

Více informací naleznete na www.bosch-vytapeni.cz

Kontakt pro novináře:

Michaela Svobodová
Tel.: +420 724 978 978
Email: Michaela.Svobodova@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2021 zaměstnával téměř 8 100 pracovníků (k 31. 12. 2021). Konsolidovaný obrat na trzích v České republice dosáhl v roce 2021 výše 18,8 miliardy korun (735 milionů eur) a celkový obratčeských společností skupiny Bosch včetně obratu nekonsolidovaných společností a interních dodávek sesterským společnostem mimo ČR dosáhly částky 50,1 miliardy korun (1,96 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v osmi lokalitách, z nichž čtyři jsou výrobní závody, jedno servisní středisko, jeden distribuční sklad a jeden prodejní sklad.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 420 300 zaměstnanců (stav k 31. 12. 2022). Tržby firmy za rok 2022 dosáhly podle předběžných výsledků hodnoty 88,4 miliard eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Bosch Group s více než 400 závody je celosvětově od jara 2020 CO2 neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 84 800 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 128 lokalitách po celém světě a zhruba 44 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.iot.bosch.com, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?