Suche

Tisková informace #Byznys a ekonomika
Sdílet tiskovou informaci

Jihlavská firma Bosch Powertrain s.r.o. uspořádala 16. firemní ples, na kterém byla podpořena Nemocnice Jihlava

Finanční dar ve výši 300 tisíc korun přispěje k pořízení vybavení pro dvě oddělení nemocnice

  • 16. reprezentační ples Bosch Powertrain s.r.o. Jihlava se těšil mimořádnému zájmu návštěvníků
  • V rámci plesu věnovala firma finanční dar Nemocnici Jihlava ve výši 300 000 korun
  • Podpora aktivního zapojení zaměstnanců v interním systému zlepšovacích návrhů formou atraktivní hlavní ceny Škoda Karoq
Pavel Roman

Pavel Roman

X

Jihlava, Česká republika – Šestnáctý reprezentační ples firmy Bosch Powertrain s.r.o. konaný tentokrát pod názvem „Česko-slovenský ples“ přilákal dne 10. března 2023 více než čtyři stovky návštěvníků a řadu hostů.

Na návštěvníky plesu čekal pestrý hudební program, hvězdami večera byli známý slovenský zpěvák Pavol Habera a oblíbené české pěvecké duo Petr Kotvald se Stanislavem Hložkem. Hlavní hudební program zajistila kapela Timbre Music.

Firma Bosch klade po vzoru svého zakladatele Roberta Bosche klade veliký důraz na přejímání společenské zodpovědnosti a podporuje trvale neziskové a charitativní organizace. Proto se jihlavský Bosch rozhodl v rámci firemního plesu předat dárcovský šek pro interní oddělení a oddělení centrálních operačních sálů a sterilizace v celkové výši 300 000 korun. Finanční dar je určen na pořízení mobilních zdravotnických zásuvkových a manipulačních vozíků, včetně košů na sterilizaci robotických nástrojů.

Symbolický dárcovský šek předali ředitelé firmy Bosch Powertrain s.r.o. Ralph Carle a Rajendra Basavaraju primáři interního oddělení Nemocnice Jihlava Jaroslavu Točíkovi.

K finančnímu daru se vyjádřil ředitel Nemocnice Jihlava Lukáš Velev: „Jsem velmi rád, že Nemocnici Jihlava podporují významné firmy z regionu. Zde bych chtěl výslovně jmenovat firmu Bosch, která je díky kulturnímu nastavení v zemi jejího založení naším nejvýznamnějším dárcem a podporovatelem. Děkuji velmi.“

Zapojení zaměstnanců do interního systému IdeaM

Firma Bosch v Jihlavě podporuje ve svém závodě systém IdeaM pro podávání zlepšovacích návrhů. Ze všech zlepšovacích návrhů zaměstnanců jihlavského Bosche, které v roce 2022 pomohly firmě ušetřit více než 500 000 korun, byl vylosován vítězný zlepšovací návrh. Autor vítězného návrhu vyhrává jako odměnu osobní automobil Škoda Karoq. V rámci firemního plesu proběhlo zároveň s vyhlášením vítěze IdeaM za rok 2022 i předání hlavní ceny – Škody Karoq. Hlavní cenu letos získal Tomáš Homola (technolog pro výrobu ventilů PLV).

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Powertrain pracuje na 4 500 zaměstnanců. K hlavním výrobkům patří vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky, regulační ventily tlaku, vstřikovací injektory a zpětné vedení paliva pro systém common rail. Firma v roce 2023 rozšiřuje stávající výrobu o výrobky z oblasti elektromobility a připravuje se postupně na sériovou výrobu elektronáprav, elektrických motorů, statorů a rotorů. Firma získala řadu národních a mezinárodních ocenění, jako například prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“ nebo ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. Firma se již po řadu let tradičně umisťuje na čelní pozici v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku“.

Tags: ples, Jihlava

Kontakt pro novináře:
Mojmír Kolář
Tel.: +420 56758-5601
Email: Mojmir.Kolar@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2022 zaměstnával téměř 8 000 zaměstnanců (k 31. 12. 2022). Konsolidovaný obrat na trzích v České republice dosáhl v roce 2022 výše 19,2 miliard korun (0,8 miliard eur) a celkový obrat českých společností skupiny Bosch včetně obratu nekonsolidovaných společností a interních dodávek sesterským společnostem mimo ČR dosáhly částky 49,5 miliard korun (2,0 miliard eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v osmi lokalitách, z nichž čtyři jsou výrobní závody, jedno servisní středisko, jeden distribuční sklad a jeden prodejní sklad.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Groupje předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 428 000 zaměstnanců (stav k 31. 12. 2023). Podle předběžných údajů dosáhla společnost v roce 2023 obratu ve výši 91,6 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem skupiny Bosch je usnadnit propojený život pomocí produktů a řešení, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly vyvinuty či vyrobeny s její pomocí. Společnost Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě pomocí inovativních výrobků a služeb, které vzbuzují nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou "Stvořeny pro život". Skupinu Bosch tvoří společnost Robert Bosch GmbH a zhruba 470 dceřiných a regionálních společností ve více než 60 zemích. Včetně prodejních a servisních partnerů pokrývá celosvětová výrobní, inženýrská a prodejní síť Bosch téměř všechny země světa. Základem budoucího růstu společnosti je její inovační síla. Ve 136 pobočkách po celém světě zaměstnává Bosch přibližně 90 000 pracovníků ve výzkumu a vývoji, z toho zhruba 48 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.iot.bosch.com, twitter.com/BoschPress.