Suche

Tisková informace #Byznys a ekonomika
Sdílet tiskovou informaci

Bosch v Jihlavě podporuje dívky v zájmu o technická povolání

„Girls' Day“ - dívky poznávaly zábavnou formou svět techniky

  • „Girls' Day“ pořádaný 5. a 7. dubna 2022 umožnil dívkám nahlédnout do světa techniky
  • Pozvání na atraktivní akci ve firmě Bosch v Jihlavě věnovanou technice využilo 40 dívek
  • Dívky projevily živý zájem o technické vzdělávání žen a možnosti technických povolání ve firmě Bosch
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Jihlava – Firma Bosch v Jihlavě pořádala ve dnech 5. a 7. dubna 2022 tradiční akci „Girls' Day – Dívčí den“, kterého se zúčastnilo celkem 40 dívek se zájmem o techniku a technická povolání. Účastnicemi byly dcery zaměstnanců firmy Bosch navštěvující v letošním školním roce pátou až sedmou třídu základní školy. Cílem tradiční akce bylo umožnit děvčatům nahlédnout do světa techniky a probudit v nich zájem nejen o technické obory, ale i o technická povolání ve firmě Bosch.

„Abychom do budoucna zvýšili počet žen v technických oborech, pořádáme každoročně od roku 2016 motivační akci pro dívky tzv. Girls' Day. Naší snahou je podpořit v dívkách zájem o techniku a technická povolání. Děvčata by sama měla objevit vše, co se skrývá pod pojmem technika, a přitom formou hry zjistit, že technika může být i zábavná,“ řekl Ralph Carle, obchodní ředitel firmy Bosch Diesel s.r.o.

Možnost objevit široký svět techniky

Pro dívky byl ve školicím středisku nachystán pestrý program, během kterého mohly osobně poznat technické a pracovní prostředí firmy Bosch v Jihlavě. Vedle informací o firmě Bosch a samotném závodě stála v centru zájmu děvčat i možnost vyzkoušet si práci s technickou stavebnicí Merkur.

Děvčata byla rozdělena do čtyř pracovních týmů. V každém týmu bylo 5 děvčat. Týmy měly za úkol postavit z technické stavebnice Merkur model auta, přívěsu a motorky. Při společném úkolu se dívky musely naučit navzájem spolupracovat, komunikovat a fungovat jako jeden tým.

V soutěži o nejlepší modely z Merkuru zvítězil 5. dubna 2022 tým ve složení Iveta Procházková, Michaela Málková, Amálie Kohoutová, Tereza Langerová a Sofie Volfová. Na druhém termínu, 7.dubna 2022, pak zvítězil tým ve složení Karolína Zelinková, Sofie Kyršová, Nella Špačková a Jana Myšková. Každá z účastnic vítězného týmu získala tablet. Všechny účastnice Girls' Day si pak odnesly drobné dárky a baťůžek od firmy Bosch.

Vedle soutěže s technickou stavebnicí Merkur mohly dívky soutěžit i o titul „Technic Girl“. V závěrečném testu měla děvčata prokázat znalosti z oblasti techniky, například poznáváním různých druhů technických nástrojů. Letos titul „Technic Girl 2022“ získaly Agáta Maříková a Nikol Vopálenská.

Na závěr akce pokládala děvčata řadu dotazů a získala zajímavé informace o možnostech technického vzdělávání žen a technických povoláních ve firmě Bosch. Ukončení letošního Girls' Day bylo ve znamení pozitivní zpětné vazby od jednotlivých účastnic.

„Letošní rok jsme zaznamenali opravdu velký zájem o Girls' Day. Ten byl zapříčiněn tím, že se poslední dva roky akce Girls' Day nekonala kvůli pandemii Covid-19. Letos jsme se vzhledem k velikému zájmu dívek rozhodli uspořádat celkem dva termíny této oblíbené akce. Oba termíny se povedly a na dívkách bylo vidět, že je technika baví. Jsem přesvědčen, že se nám podařilo nadchnout pro techniku řadu přítomných dívek. Byl bych moc rád, kdyby dnešní Girls' Day byl pro děvčata prvotním impulsem k jejich rozhodnutí pro studium technických oborů. Po studiu by pak děvčata mohla nastoupit například na nějakou technickou pozici ve firmě Bosch v Jihlavě,“ zhodnotil na závěr akce vedoucí personálního oddělení Pavel Krsička.

Závod Jihlava

Ve firmě BOSCH DIESEL s.r.o. pracuje na 4 500 zaměstnanců. K hlavním výrobkům patří vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky, regulační ventily tlaku, vstřikovací injektory a zpětné vedení paliva pro systém common rail. Firma získala řadu národních a mezinárodních ocenění, jako například prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“ nebo ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. Firma se již po řadu let tradičně umisťuje na čelní pozici v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku“.

Kontakt pro novináře:
Mojmír Kolář
Tel: +420 56758-5601
Email: mojmir.kolar@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2020 zaměstnával více než 8 000 pracovníků (k 31. 12. 2020). Konsolidovaný obrat v roce 2020 dosáhl 19,7 miliardy korun (745 milionů eur) a celkový obrat v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 46,3 miliardy korun (1,8 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 4 jsou výrobní závody, 1 servisní středisko, 1 prodejní sklad a 1 logistický sklad.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je mezinárodní společnost nabízející technologie a služby s přibližně 401.300 zaměstnanci po celém světě (stav: 31.12.2021). Tržby firmy za rok 2021 dosáhly podle předběžných údajů hodnoty více než 78,8 miliard eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Díky své kompetenci v oblasti senzoriky, softwaru a služeb a také vlastního IoT cloudu je firma schopna nabídnout svým zákazníkům propojená řešení nad rámec domény od jednoho dodavatele. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Ty buď disponují umělou inteligencí (AI) nebo jsou vyvíjeny nebo vyráběny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Skupina Bosch zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních společností v cca 60 zemích. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Bosch Group s více než 400 závody je celosvětově od jara 2020 CO2neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 76 300 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 128 lokalitách po celém světě a zhruba 38 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 394 500 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl podle předběžných výsledků hodnoty 71,6 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, press.bosch.cz, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?