Suche

Bosch ESI[tronic] 2.0: efektivní práce s novými aktualizacemi i příprava na budoucí nároky autoservisu

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Diagnostický tester Bosch s přístupem k nejnovějším diagnostickým protokolům a technologiím

  • Dílenský informační systém ESI[tronic] i nadále umožňuje diagnostiku a údržbu vozidel Mercedes-Benz a FCA Group s rozhraními chráněnými proti neoprávněnému přístupu
  • ESI[tronic] informace typu EBR – Opravy založené na zkušenostech / Známé závady s více než milionem případů reálných kombinací vozidel a známých řešení
  • Diagnostický tester řídicích jednotek KTS 250 nyní s praktickou funkcí zasílání e-mailu

Karlsruhe/Plochingen, Německo – Každý třetí nezávislý autoservis v Evropě dnes používá ESI[tronic], komplexní software pro autoservisy od společnosti Bosch pro diagnostiku většiny značek osobních automobilů, lehkých užitkových vozidel, nákladních vozidel a zemědělských i stavebních strojů. Na celém světě je více než 200 000 aktivních uživatelů. Nové praktické vlastnosti a funkce v softwaru ESI[tronic] také podporují servisy ve správný čas při budoucím rozvoji a neustále rostoucích požadavcích na diagnostiku. Patří sem také diagnostický přístup k vozidlům skupiny Mercedes-Benz a FCA s elektronikou vozidla chráněnou před neoprávněnými manipulacemi a přístupem, stejně jako typ informací „Opravy založené na zkušenostech/známé závady“ (EBR). Databáze EBR nyní obsahuje praktické informace a výměnu zkušeností o více než milionu běžných případů kombinací vozidel a známých návodů na opravy. Kromě toho byl také aktualizován software pro diagnostický tester KTS 250: Nová verze nyní obsahuje také funkci přímého zasílání e-mailů, která usnadňuje každodenní práci mechanikům, kteří s ní pracují.

Diagnostika a údržba vozidel s chráněným přístupem

Vývojáři Bosch ESI[tronic] neustále pracují na tom, aby diagnostické procesy pro autoservisy byly ještě efektivnější a snadnější. Software ESI[tronic] stále umožňuje autoservisům přístup k diagnostickým údajům a servisním a opravárenským informacím vozidel Mercedes-Benz a FCA Group s chráněnou elektronikou vozidla. Nyní je tato funkce zpřístupněna jak pro systém „Security Gateway“ skupiny FCA (Fiat Chrysler Automobiles), tak pro Daimler s kódováním „Seed & Key“. Další výrobci s podobnými koncepty zabezpečení budou následovat. Vybavení autoservisů Bosch navíc podporuje také nové technologie, jako je Diagnostics over Internet Protocol (Diagnostika přes internetový protokol – DoIP) nebo PassThru, které usnadňují komunikaci s vozidly i se servisními portály automobilových výrobců. Díky tomu společnost Bosch umožňuje autoservisům pokračovat v provádění diagnostiky a údržby bez jakýchkoli omezení.

Řešení oprav založených na zkušenostech (EBR) vyplývající z každodenního provozu autoservisu

Informační segment EBR se ukázal jako velmi užitečný nástroj pro každodenní práci v autoservisu. Pomocí algoritmu vyvinutého společností Bosch prochází vyhledávač EBR řadu zdrojů – včetně internetových fór a online příspěvků – a hledá časté problémy a jejich řešení. Zkušení odborníci Bosch poté na základě takto získaných informací vytvoří praktická a ověřená řešení oprav. Pokud zaměstnanec v autoservisu narazí na jednu z těchto známých chyb během diagnostiky vozidla, ESI[tronic] doporučí řešení opravy, které se již osvědčilo. Uživatelé mohou konkrétní řešení opravy po jeho použití ohodnotit. Řešení, která se ukázala jako zvláště užitečná, získávají vyšší hodnocení. Ta ESI[tronic] zobrazí jako první. Takto mohou autoservisy těžit ze zkušeností komunity uživatelů ESI[tronic] po celém světě.

Mezitím se databáze EBR rozrostla na více než milion případů kombinací vozidel a skutečných řešení. V rámci oslavy tohoto čísla společnost Bosch nabízí speciální nabídku: Uživatelé ESI[tronic], kteří dosud nemají zakoupené licence pro info-segmenty SIS (návody na opravy a odstraňování závad), P (schémata zapojení komfortních systémů) a EBR (opravy založené na zkušenostech – známé chyby), si je mohou do konce letošního roku bezplatně vyzkoušet. Kromě přístupu k více než jednomu milionu řešených případů EBR mají uživatelé také přístup ke komplexní online databázi s téměř 400 000 postupy a dokumenty pro odstraňování závad v 16 000 příručkách s více než devíti miliony přiřazení vozidel a více než 270 000 schématy zapojení – z toho 30 000 pro tzv. komfortní systémy s téměř třemi miliony přiřazení vozidel. Nabídka končí automaticky 31. prosince 2020 a nevyžaduje zrušení ze strany zákazníka.

Odeslání diagnostických zpráv e-mailem přímo z KTS 250

Moderní a kompaktní diagnostický tester Bosch KTS 250 lze použít pro všechny diagnostické funkce vozidla v autoservisu i jako mobilní řešení. Díky intuitivnímu softwarovému rozhraní je velmi uživatelsky přívětivý. Díky nejnovější softwarové aktualizaci je nyní KTS 250 vybaven praktickou funkcí zasílání emailů. Ta například umožňuje odesílat protokoly vytvořené během diagnostiky vozidla do stolního počítače nebo dokonce přímo k zákazníkovi. K jednomu emailu lze připojit více protokolů - včetně protokolů z různých vozidel. Je možné uložit pevné nebo pravidelné příjemce i upravit text předmětu a zprávy.

O Bosch ESI[tronic] 2.0

Bosch ESI[tronic] 2.0 je komplexní diagnostický software pro údržbu, diagnostiku a opravy vozidel. Softwarový balíček nyní zahrnuje více než 90 000 vozidel více než 150 různých značek. ESI[tronic] 2.0 usnadňuje odstraňování závad vozidel v autoservisech pomocí plánů údržby, pokynů k opravám a schémat zapojení. Pomocí ESI[tronic] 2.0 Online jsou všechna data a informace vždy aktuální – bez časově náročných aktualizací. Funkce jako inteligentní řešení problémů a opravy založené na zkušenostech (EBR) zajišťují spolehlivé a efektivní postupy opravy.

Kontakt pro novináře:

Nico Krespach
Tel.: +49 721 942-2209
Email: Nico.Krespach@de.bosch.com

Mobility Solutions je největší obchodní oblastí Bosch Group. V roce 2019 dosáhl její obrat částky 46,8 miliardy eur, což odpovídá podílu 60 procent na celkovém prodeji skupiny. Díky tomu je Bosch Group jedním z největších dodavatelů automobilového průmyslu. Mobility Solutions sleduje vizi mobility, která je bez nehod, bez emisí a bez stresu, a spojuje odborné znalosti skupiny v oblastech automatizace, elektrifikace a konektivity. Pro zákazníky jsou tak výsledkem integrovaná řešení mobility. Mezi hlavní obchodní oblasti patří: vstřikovací technika a vedlejší agregáty pro spalovací motory, rozmanitá řešení pro elektrifikaci pohonu, bezpečnostní systémy pro automobily, asistenční systémy a funkce pro automatizované řízení, technika pro uživatelsky přívětivé informační a zábavní systémy a komunikaci přesahující rámec vozidla, servisní koncepty, jakož i technika a služby pro obchod s motorovými vozidly. Bosch přinesl důležité inovace v automobilové technice, například elektronické řízení motoru, stabilizační systém ESP nebo systém přímého vstřikování nafty common rail.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 400 000 lidí (k 31. 12. 2019). Obrat firmy za rok 2019 dosáhl hodnoty 77,7 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 72 600 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?