Suche

Zaměstnanci a jejich děti pomáhají zachovat čisté prostředí Vysočiny

Začala akce „Čistá Vysočina“ - ani letos při ní nechyběli zaměstnanci Bosch Diesel s.r.o. Jihlava

  • Aktivní zapojení stovky zaměstnanců firmy Bosch v Jihlavě do projektu „Čistá Vysočina“.
  • Zaměstnanci Bosch jdou i v ochraně přírody pravidelně příkladem.

Jihlava – Na sto dobrovolníků, zaměstnanců jihlavské firmy Bosch, včetně jejich rodinných příslušníků, osobně podpořilo v sobotu 13. dubna 2019 jedenáctý ročník jarního úklidu v Kraji Vysočina pod názvem „Čistá Vysočina“. Dobrovolníci sbírali odpad na veřejných prostranstvích, zelených plochách a u příjezdových komunikací v blízkosti závodu 3 Bosch Diesel s.r.o. v průmyslové zóně Jihlava-Pávov a závodu 2 „Na Dolech“. „Čistou Vysočinu“ pořádá Krajský úřad Kraje Vysočina vždy v jarním období. Cílem je zapojit co možná nejvíce občanů Kraje Vysočina, zejména pak děti a mládež, a motivovat je ke společné úklidové akci jejich blízkého okolí.

„Přišla jsem pomáhat společně s mými sourozenci Kubou a Magdalenkou. Rádi pomáháme, protože máme s mamkou a taťkou rádi čistou přírodu,“ sdělila jedna z nejmladších účastnic Ema Zmeková. „Potěšilo nás, že jsme děti k účasti nemuseli přesvědčovat, naopak se o akci aktivně samy zajímaly. Do letošní akce se zapojil velmi vysoký počet dětí s rodiči. Děti se tak společně mohou přesvědčit, že práce pro životní prostředí má smysl,“ řekla k účasti svých dětí zaměstnankyně Karla Zmeková.

Dobrovolnická aktivita zaměstnanců je vítána

„Výsledkem letošní úklidové akce bylo přes 65 pytlů s odpadem o váze okolo 550 kilogramů. Zachovat region Vysočiny v čistotě je zájmem každého z nás. Těší mne, že se naši zaměstnanci, společně s jejich dětmi, aktivně zapojují formou dobrovolnické práce do ochrany životního prostředí,“ sdělil k úklidové akci obchodní ředitel firmy Bosch Diesel s.r.o. Ralph Klaus Carle. Zaměstnanci firmy Bosch v Jihlavě se zapojují do akce pravidelně od roku 2013, za tu dobu pomohli odstranit z přírody na 7 tun odpadků.

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Diesel s.r.o. pracuje na 5 000 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém common rail. V roce 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. V prosinci 2018 se firmě opakovaně podařilo získat v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku 2018“ první místo v kategorii „Exportér roku Kraje Vysočina s největším objemem exportu za rok 2017“.

Kontakt pro novináře:

Mojmír Kolář
Tel.: +420 56758-5601
E-mail: Mojmir.Kolar@cz.bosch.com

Tags: Vysočina, Čistá Vysočina, Jihlava

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2017 zaměstnával 8 654 pracovníků. Konsolidovaný prodej v roce 2017 dosáhl 22 miliard korun (836 milionů eur) a celkový prodej v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 52 miliard korun (1,97 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 5 jsou výrobní závody.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 410 000 lidí (k 31. 12. 2018). Podle předběžných údajů dosáhl prodej firmy za rok 2018 hodnoty 77,9 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“.

Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 69 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, iot.bosch.com, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?