Suche

Bosch Diesel s.r.o. v Jihlavě podporuje dívky v zájmu o technická povolání

„Girls´ Day“ – skvělá možnost pro dívky k nahlédnutí do světa techniky

  • „Girls´ Day“ pořádaný 11. října 2018 umožnil dívkám nahlédnout do světa techniky
  • Pozvánku poznat svět inovativní techniky ve společnosti Bosch v Jihlavě využilo 20 dívek
  • Dívky se zajímaly o technická témata a hravou formou projevily živý zájem o techniku
Girls' Day v Bosch Diesel s.r.o. v Jihlavě

Jihlava – Společnost Bosch Diesel s.r.o. pořádala 11. října 2018 tradiční „Girls´ Day“, na který přišlo celkem 20 dívek se zájmem o techniku. Jednalo se o dcery zaměstnanců společnosti Bosch navštěvující v letošním školním roce pátou až sedmou třídu základní školy. Cílem každoročně pořádané akce je umožnit dívkám nahlédnout do světa techniky a probudit u nich zájem o technické obory. „Chceme dívkám dodat odvahu, děvčata by sama měla objevit vše, co se skrývá pod pojmem technika a zjistit, že technika může být i zábavná,“ řekl Ralph Carle, obchodní ředitel Bosch Diesel s.r.o.

Možnost objevit široký svět techniky

Pro dívky byl přichystán pestrý program, během kterého mohly osobně poznat technické a pracovní prostředí společnosti Bosch v Jihlavě. Vedle informací o společnosti a o výrobním závodě v Jihlavě stála v centru programu i možnost vyzkoušet si práci s technickou stavebnicí Merkur.

Rozděleny do týmů, obdržely dívky úkol postavit z technické stavebnice Merkur model nákladního tahače. Na základě vlastní zkušenosti a získaných vědomostí během práce se stavebnicí Merkur, si dívky vytvořily vztah k reálné technice. V soutěži o nejlepší model tahače zvítězil tým ve složení Adriana Klíčová, Timea Krausová, Pavla Vlčková, Markéta Strnadová a Veronika Valášková. Všechny členky týmu obdržely od společnosti Bosch jako odměnu vlastní iPad.

Vedle soutěže s technickou stavebnicí mohly dívky soutěžit i o titul „Technikgirl“: v závěrečném testu měla děvčata prokázat nabyté vědomosti nejen o společnosti Bosch, ale například i poznávat nářadí, které se používá ve výrobě jihlavského závodu. Pavla Vlčková odpověděla správně všechny odpovědi a získala titul „Technikgirl 2018“.

Po společném obědě mohly dívky navštívit výrobu a podívat se např. i na pracoviště svých rodičů. Na závěr akce pokládala děvčata řadu dotazů a získala zajímavé informace o možnostech podpory žen u společnosti Bosch.

Zpětná vazba účastnic letošního „Girls´ Day“ byla ve znamení nadšení od: „Bylo super, že jsme tu mohly spoustu věcí vyzkoušet samy,“ přes „Velmi nás to bavilo,“ až po „Určitě přijdu příští rok zase.“

Vzdělávání a profesní vzdělávání jako součást společenské odpovědnosti

„V rámci podpory technického vzdělávání u školních dětí vyhlašuje od roku 2014 společnost Bosch společně s Krajem Vysočina technickou soutěž pro žáky a žákyně regionálních základních škol pod názvem „Stavíme z Merkuru“. Bosch v Jihlavě opakovaně podporuje základní školy v Kraji Vysočina nákupem technických stavebnic Merkur a Roto. V loňském roce jsme ve spolupráci

s Krajem Vysočina nastartovali projekt Lego Mindstorms – programovatelné robotické stavebnice. Tento projekt cílí na žáky devátých tříd základních škol, navazuje na projekty Merkur a Roto a vhodným způsobem doplňuje technickou výuku právě u devátých tříd základních škol,“ doplnil vedoucí personálního oddělení Bosch Diesel s.r.o. Oldřich Židlík.

Závod Jihlava

Ve společnosti Bosch Diesel s.r.o. pracuje přes 5 000 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém common rail. V roce 2011 získala společnost prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. V prosinci 2017 se navíc opakovaně podařilo získat v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku 2017“ první místo v kategorii „Exportér roku Kraje Vysočina s největším objemem exportu za rok 2016“. V roce 2018 slaví společnost Bosch Diesel s.r.o. Jihlava 25 let od svého založení.

Kontakt pro novináře:
Mojmír Kolář
Tel.: +420 56758-5601
E-mail: mojmir.kolar@cz.bosch.com

Tags: vzdělávání, Girls' Day, Jihlava, soutěž

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2018 zaměstnával 8 674 pracovníků. Konsolidovaný prodej v roce 2018 dosáhl 22 miliard korun (849 milionů eur) a celkový prodej v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 53 miliard korun (2,067 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 5 jsou výrobní závody.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 410 000 lidí (k 31. 12. 2018). Prodej firmy za rok 2018 dosáhl hodnoty 78,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 460 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 68 700 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 130 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, iot.bosch.com, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?