Suche

Bosch Diesel s.r.o. v Jihlavě podporuje dívky v zájmu o technická povolání

„Girls´ Day“ – skvělá možnost pro dívky k nahlédnutí do světa techniky

  • „Girls´ Day“ pořádaný 11. října 2018 umožnil dívkám nahlédnout do světa techniky
  • Pozvánku poznat svět inovativní techniky ve společnosti Bosch v Jihlavě využilo 20 dívek
  • Dívky se zajímaly o technická témata a hravou formou projevily živý zájem o techniku
Girls' Day v Bosch Diesel s.r.o. v Jihlavě

Jihlava – Společnost Bosch Diesel s.r.o. pořádala 11. října 2018 tradiční „Girls´ Day“, na který přišlo celkem 20 dívek se zájmem o techniku. Jednalo se o dcery zaměstnanců společnosti Bosch navštěvující v letošním školním roce pátou až sedmou třídu základní školy. Cílem každoročně pořádané akce je umožnit dívkám nahlédnout do světa techniky a probudit u nich zájem o technické obory. „Chceme dívkám dodat odvahu, děvčata by sama měla objevit vše, co se skrývá pod pojmem technika a zjistit, že technika může být i zábavná,“ řekl Ralph Carle, obchodní ředitel Bosch Diesel s.r.o.

Možnost objevit široký svět techniky

Pro dívky byl přichystán pestrý program, během kterého mohly osobně poznat technické a pracovní prostředí společnosti Bosch v Jihlavě. Vedle informací o společnosti a o výrobním závodě v Jihlavě stála v centru programu i možnost vyzkoušet si práci s technickou stavebnicí Merkur.

Rozděleny do týmů, obdržely dívky úkol postavit z technické stavebnice Merkur model nákladního tahače. Na základě vlastní zkušenosti a získaných vědomostí během práce se stavebnicí Merkur, si dívky vytvořily vztah k reálné technice. V soutěži o nejlepší model tahače zvítězil tým ve složení Adriana Klíčová, Timea Krausová, Pavla Vlčková, Markéta Strnadová a Veronika Valášková. Všechny členky týmu obdržely od společnosti Bosch jako odměnu vlastní iPad.

Vedle soutěže s technickou stavebnicí mohly dívky soutěžit i o titul „Technikgirl“: v závěrečném testu měla děvčata prokázat nabyté vědomosti nejen o společnosti Bosch, ale například i poznávat nářadí, které se používá ve výrobě jihlavského závodu. Pavla Vlčková odpověděla správně všechny odpovědi a získala titul „Technikgirl 2018“.

Po společném obědě mohly dívky navštívit výrobu a podívat se např. i na pracoviště svých rodičů. Na závěr akce pokládala děvčata řadu dotazů a získala zajímavé informace o možnostech podpory žen u společnosti Bosch.

Zpětná vazba účastnic letošního „Girls´ Day“ byla ve znamení nadšení od: „Bylo super, že jsme tu mohly spoustu věcí vyzkoušet samy,“ přes „Velmi nás to bavilo,“ až po „Určitě přijdu příští rok zase.“

Vzdělávání a profesní vzdělávání jako součást společenské odpovědnosti

„V rámci podpory technického vzdělávání u školních dětí vyhlašuje od roku 2014 společnost Bosch společně s Krajem Vysočina technickou soutěž pro žáky a žákyně regionálních základních škol pod názvem „Stavíme z Merkuru“. Bosch v Jihlavě opakovaně podporuje základní školy v Kraji Vysočina nákupem technických stavebnic Merkur a Roto. V loňském roce jsme ve spolupráci

s Krajem Vysočina nastartovali projekt Lego Mindstorms – programovatelné robotické stavebnice. Tento projekt cílí na žáky devátých tříd základních škol, navazuje na projekty Merkur a Roto a vhodným způsobem doplňuje technickou výuku právě u devátých tříd základních škol,“ doplnil vedoucí personálního oddělení Bosch Diesel s.r.o. Oldřich Židlík.

Závod Jihlava

Ve společnosti Bosch Diesel s.r.o. pracuje přes 5 000 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém common rail. V roce 2011 získala společnost prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. V prosinci 2017 se navíc opakovaně podařilo získat v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku 2017“ první místo v kategorii „Exportér roku Kraje Vysočina s největším objemem exportu za rok 2016“. V roce 2018 slaví společnost Bosch Diesel s.r.o. Jihlava 25 let od svého založení.

Kontakt pro novináře:
Mojmír Kolář
Tel.: +420 56758-5601
E-mail: mojmir.kolar@cz.bosch.com

Tags: vzdělávání, Girls' Day, Jihlava, soutěž

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2017 zaměstnával 8 654 pracovníků. Konsolidovaný prodej v roce 2017 dosáhl 22 miliard korun (836 milionů eur) a celkový prodej v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 52 miliard korun (1,97 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 5 jsou výrobní závody.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 410 000 lidí (k 31. 12. 2018). Podle předběžných údajů dosáhl prodej firmy za rok 2018 hodnoty 77,9 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“.

Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 69 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, iot.bosch.com, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?