Suche

Robert Bosch v Českých Budějovicích uspořádal již 14. reprezentační ples

Peněžním darem 200 000 korun podpořila firma Bosch svůj přístup ke společenské odpovědnosti

  • 14. ročník plesu byl inspirován nově vzniklou divizí Powertrain Solutions
  • Společnost Robert Bosch, spol. s r.o. se hlásí ke společenské odpovědnosti a darem ve výši 200 000 korun podpořila 1. Centrum zdravotně postižených jižních Čech, o. s.

České Budějovice – Již tradiční reprezentační ples Robert Bosch, spol. s r.o. proběhl 17. března 2018 v DK Metropol v Českých Budějovicích. Přítomné hosty přivítali ředitelé společnosti Kai Frericks a Václav Pixa. Celý večer byl inspirován tématem Powertrain Solutions, což je nová oblast obchodní činnosti, ke které patří i českobudějovický závod. „S Powertrain Solutions přichází nová éra mobility a vytváření sítí. Trhy a zákazníci mění své požadavky na Bosch a my jednáme a reagujeme „chytře“: chytrá mobilita, průmysl, město a domácnost,“ uvedl obchodní ředitel společnosti, Kai Frericks.

Závod svojí činností intenzivně pracuje na vytváření budoucnosti a nových věcí. „Konkrétně vyvíjíme projekty v oblasti Průmyslu 4.0, softwarových a chytrých aplikací, investujeme do nových technologií a rozvíjíme naši společnost. Brzy bude uveden do provozu parkovací dům a v příštích několika týdnech bude zahájena výstavba nového centra pro vývoj technologií,“ doplnil Václav Pixa, technický ředitel společnosti.

Společnost znovu podpořila dobrou věc

V průběhu večera došlo také na již tradiční předání symbolického šeku partnerovi závodu v oblasti charity – 1. Centrum zdravotně postižených jižních Čech, o. s. Tento rok byla symbolicky předána částka 200 000 korun na dokončení oprav oken centra.

Robert Bosch České Budějovice

Českobudějovická společnost Robert Bosch, spol. s r.o. v současnosti zaměstnává na 4 000 zaměstnanců. Vyrábějí se zde komponenty do osobních a v poslední době nově i nákladních automobilů, jako např. systém DNOX pro vstřikování močoviny do dieselových výfukových plynů zajišťující snižování emisí, nádržové čerpadlové moduly či plynové pedály. Od roku 2013 pokračuje trend navyšování objemu výroby, s čímž souvisí stále trvající potřeba náboru nových pracovníků, zejména vysokoškolsky technicky vzdělaných. Výrobní závod pravidelně získává ocenění pro nejlepšího zaměstnavatele regionu, což potvrdil i rok 2017, umisťuje se v soutěži Exportér roku, a má na kontě i další ocenění související se samotnými výrobními systémy či kvalitou hodnocenou zákazníky.

Kontakt pro novináře:

Kristina Žofková

Tel.: +420 261 300 626

Email: kristina.zofkova@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2016 zaměstnával 8 500 pracovníků. Konsolidovaný obrat v roce 2016 dosáhl 786 milionů eur a celkový obrat v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 1,87 miliardy eur. Bosch je v zemi zastoupen čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 4 jsou výrobní závody a 1 opravárenské centrum.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 400 500 lidí (k 31. 12. 2017). Podle předběžných údajů dosáhly tržby firmy za rok 2017 hodnoty 78 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru, služeb a také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 450 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 62 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, iot.bosch.com, twitter.com/BoschPresse.