Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí
Sdílet tiskovou informaci

Nejnovější přírůstek do systému „18V Power for All“ od společnosti Bosch: Nová akumulátorová kmitací pila pro kutily

S bezuhlíkovým motorem stejně výkonným jako síťové nářadí

  • AdvancedSaw 18V-140 řeže dřevo až do hloubky 140 mm
  • Vylepšené odsávání prachu pro lepší výhled na řeznou linii
  • Jeden akumulátor pro mnoho aplikací: Šetří místo a peníze, chrání životní prostředí
Pavel Roman

Pavel Roman

X

Vhodné nářadí pro každou práci: S novinkou AdvancedSaw 18V-140V nyní společnost Bosch nabízí celou řadu akumulátorových kmitacích pil pro kutily.Nové akumulátorové nářadí s hloubkou řezu až 140 mm poskytuje zkušeným uživatelům přesně to, co potřebují, aby se mohli pustit i do větších projektů. Bosch již nabízí přímočarou pilu EasySaw 18V-70 a UniversalSaw 18V-100 pro jednodušší použití. Všechny pily jsou součástí systému 18V Power for All od společnosti Bosch. Systém 18V Power for All zahrnuje veškeré nářadí v jednotlivých produktových kategoriích, v současné době nabízí více než 70 druhů nářadí pro kutily, zahradní techniku a domácí spotřebiče, a díky dalším partnerům v rámci aliance Power for All přesahuje i sortiment Bosch.Veškeré nářadí, od vrtacího kladiva přes sekačku na trávu až po vysavač, lze používat se stejným 18V lithium-iontovým akumulátorem a pouze jednou nabíječkou. To uživatelům šetří místo, peníze a zároveň chrání životní prostředí.

Hlubší řezy a více výkonu pro velké projekty

Díky bezuhlíkovému motoru poskytuje pila AdvancedSaw 18V-140 stejný výkon jako síťové nářadí a je mimořádně robustní a nenáročná na údržbu.Tato akumulátorová kmitací pila poskytuje maximální výdrž při každém projektu. Je založena na inteligentní řídicí technice zvané „Syneon“. Tuto interakci mezi elektronickým systémem motoru a akumulátorem nabízí pouze společnost Bosch. Díky hloubce řezu do dřeva až 140 mm dosáhne akumulátorová pila hlouběji než konkurenční modely, a proto se hodí zejména k řezání velkých kusů dřeva, například trámů do altánu. S kmitací pilou AdvancedSaw 18V-140 lze také snadno řezat plastové nebo hliníkové trubky nebo řezat podlahové lišty. A nejen to, robustní hliníkovou základní desku lze otočit o 45° pro šikmé řezy.

Jasný výhled a přesné řezání

Vše na očích: Uživatelé si mohou vybrat mezi odsáváním a odfukováním, aby měli přehled o svých řezech. Ti, kteří chtějí pracovat přesně a zároveň minimalizovat prašnost, mohou na nářadí aktivovat odsávací systém a k odsávacímu příslušenství kmitací pily připojit kompatibilní vysavač, například akumulátorový mokro-suchý vysavač AdvancedVac 18V-8. Optimální umístění odsávače přímo u pilových plátků zajišťuje, že je prach odstraňován přímo u zdroje. Uživatelé tak mají lepší výhled na linii řezu a čistší a zdravější pracovní prostředí, zejména při používání nářadí v interiéru. Až 85 % prachu a třísek je odsáváno přímo z pilového plátku. Pokud není k dispozici kompatibilní vysavač, lze stiskem přepínače aktivovat režim odfukování, který rychle a spolehlivě odfoukne třísky ven a zajistí nepřerušovaný výhled na řeznou linii. Příslušenství, které je součástí standardní výbavy, také pomáhá kutilům dosáhnout přesných řezů. Patří mezi ně snadno připojitelný systém CutControl, který pomáhá uživatelům sledovat linii řezu, a ochranu proti třískám, který zabraňuje poškození horní části obrobku. Součástí je také ochranná patka, která chrání citlivé povrchy před poškozením. S osvědčeným systémem SDS lze pilové plátky vyměnit během několika sekund bez potřeby dalších pomůcek.

AdvancedSaw 18V-140 bude k dispozici od dubna 2024. Všechny uvedené ceny jsou doporučené maloobchodní ceny včetně DPH.

Technické parametryAdvancedSaw 18V-140
Napětí akumulátoru18 V
Doporučený akumulátor≥ 1.5 Ah
Volnoběžné otáčky0 – 3,000 min-1
Hloubka řezu (dřevo)140 mm
Hloubka řezu (hliník/ocel)20/10 mm
Rozměry (D x Š x V)202 x 78 x 215 mm
Hmotnost bez aku/s aku (2.0 Ah)1.6 / 1.9 kg
Rozsah dodávky / doporučená
prodejní cena včetně DPH
• Nářadí v kartonu, 3x pilový plátek T 144D univerzálních pil. plátků, cut control, ochranný kryt, tryska na odsávání prachu, ochranná patka (bez aku a nabíječky): 2 839 Kč

Změny jsou vyhrazeny.

Máte nějaké dotazy nebo komentáře k této tiskové zprávě? Pak nás neváhejte kontaktovat.

Tags: Power Tools

Kontakt pro novináře:
Adéla Kučerová
Phone: +420 728 360 250
Email: Adela.Kucerova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize skupiny Bosch, je světovou jedničkou na trhu elektrického nářadí, zahradního nářadí, příslušenství a měřící techniky. V roce 2023 dosáhla tato divize se svými 19 500 zaměstnanci obratu 5,6 miliard eur, z čehož 90 procent získala mimo území Německa. Se značkami jako jsou Bosch a Dremel se divize zaměřuje především na potřeby uživatelů a silný inženýrský vývoj. Jádrem úspěchu je síla a rychlost inovací: V roce 2024 se divize Elektrické nářadí chystá uvést na trh více než 100 inovací ve všech čtyřech segmentech: Elektrické nářadí, Zahradní technika, Příslušenství a Měřicí technika.

Bosch Group je mezinárodní společnost nabízející technologie a služby s přibližně 429.000 zaměstnanci po celém světě (stav: 31.12.2023). Obrat firmy za rok 2023 dosáhly podle předběžných čísel hodnoty více než 91,6 miliard eur. Aktivity Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Díky své kompetenci v oblasti senzoriky, softwaru a služeb a také vlastního IoT cloudu je firma schopna nabídnout svým zákazníkům propojená řešení nad rámec domény od jednoho dodavatele. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Ty buď disponují umělou inteligencí (AI) nebo jsou vyvíjeny nebo vyráběny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Skupina Bosch zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 470 dceřiných a regionálních společností v cca 60 zemích. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem budoucího růstu společnosti je její inovační síla. Ve 136 pobočkách po celém světě zaměstnává Bosch přibližně 90 000 pracovníků ve výzkumu a vývoji, z toho zhruba 48 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.