Suche

Tisková informace #Artificial Intelligence
Sdílet tiskovou informaci

Společnost Bosch představuje špičkovou platformu Smart Connected Sensors pro sledování pohybu celého těla

Osobní trenér s umělou inteligencí pro zlepšení pohybu

  • Urychluje vývoj aplikací pro sledování pohybu pomocí hardwaru, softwaru a referenčního designu připraveného k použití.
  • Obsahuje až osm bezdrátově připojených senzorových uzlů pro kvalitativní navádění na provádění pohybu koncového uživatele.
  • Zlepšuje uživatelský zážitek v široké škále případů použití, včetně rehabilitace, sportu/fitness a her.
  • Podporuje snadné přidávání nových gest pomocí softwarového nástroje.
Pavel Roman

Pavel Roman

X

Las Vegas, Nevada / Reutlingen, Německo – Neomezený přístup k osobnímu kouči? To je sen mnoha fitness a herních nadšenců. Díky zbrusu nové platformě Smart Connected Sensors zajišťuje společnost Bosch Sensortec, že pohyby a opakování jsou nejen měřeny, ale že uživatelé dostanou i kvalitní zpětnou vazbu o provedení pohybu. Tato nová platforma je speciálně navržena pro sledování pohybu celého těla a poskytuje plně integrované hardwarové a softwarové řešení, které výrazně snižuje náklady na vývoj a dobu uvedení na trh.

Firemní zákazníci, kteří chtějí integrovat senzory do svých návrhů, se často potýkají s časově náročnými a složitými úkoly, kdy kombinují a upravují několik zařízení, aby vytvořili potřebný hardwarový a softwarový systém. V současné době není na trhu k dispozici žádné senzorové řešení, které by poskytovalo bezdrátovou a k použití připravenou zpětnou vazbu o pohybu celého těla. Aby společnost Bosch Sensortec vyhověla této potřebě a ušetřila vývojářům drahocenný čas a úsilí, poskytuje firemním zákazníkům kompletní balíček:

  • Programovatelný senzorový systém založený na IMU s využitím funkcí umělé inteligence.
  • Nositelný referenční design (certifikovaný CE, FCC, ISED, MSIT, SRRC, MIC, NCC, UKCA), který lze jednoduše připevnit na jakoukoli část těla, aniž by bylo nutné řešit změť kabelů, externí kameru nebo speciální obleky.
  • Softwarové funkce zahrnují rozpoznávání gest a aktivit, detekci pohybu těla, informace o relativním úhlu těla a také trenéra na zpětnou vazbu.

Mnohostranné využití v rehabilitaci, fitness a hrách

Možnosti jsou téměř nekonečné. Klíčovými případy využití budou rehabilitace, fitness a hraní her podle hesla „Move. Prove. Improve.“ Platforma Smart Connected Sensors poskytuje komplexní zpětnou vazbu, která umožňuje uživatelům správně provádět rehabilitační cvičení doma, a tím podporuje jejich rychlejší zotavení. Pro vysoce citlivé herní aplikace zajistí snímače pohybu intuitivní a přesné ovládání díky sledování i těch nejmenších pohybů. V oblasti sportu a fitness lze snímače pohybu využít k detekci kompletního pohybu těla, například k poskytnutí podrobné zpětné vazby o tom, jak dobře jsou prováděny vysoce intenzivní cviky. Senzory komunikují bezdrátově prostřednictvím technologie Bluetooth Low Energy, a neomezují tak uživatele v pohybu.

Díky principu platformy lze systém připojit k mnoha aplikacím, jako je nositelná elektronika, sluchátka a náhlavní soupravy AR/VR. Inženýři zjistí, že platforma Smart Connected Sensors je snadno použitelná a jednoduše škálovatelná, takže do svých stávajících návrhů snadno začlení další senzory a funkce. Důležité je, že platforma umožňuje přehledné připojení až osmi uzlů s různými senzory Bosch Sensortec k centrálnímu uzlu, včetně inerciálních měřicích jednotek (IMU), magnetometrů a tlakových senzorů. „U aplikací využívajících inteligentní propojené senzory naše nová platforma výrazně snižuje nároky na konstruktéry, což jim umožňuje zkrátit dobu uvedení na trh a více se soustředit na své specifické odborné znalosti,“ řekl Stefan Finkbeiner, generální ředitel a výkonný ředitel společnosti Bosch Sensortec.

U aplikací využívajících inteligentní propojené senzory naše nová platforma výrazně snižuje nároky na konstruktéry, což jim umožňuje zkrátit dobu uvedení na trh a více se soustředit na své specifické odborné znalosti,

řekl Stefan Finkbeiner, generální ředitel a výkonný ředitel společnosti Bosch Sensortec.

Senzorová platforma poskytuje kvalitativní zpětnou vazbu na základě integrovaných funkcí umělé inteligence a je dodávána se softwarovým nástrojem pro vytváření vzorů, který zákazníkům pomáhá přizpůsobit návrh systému. Při použití tohoto nástroje si zákazník zachovává kontrolu nad svými daty, protože není nutná pravidelná výměna dat se společností Bosch Sensortec.

Dostupnost:

Chytré připojené senzory jsou k dispozici na přímou žádost.

Webové stránky:
https://www.bosch-sensortec.com/software-tools/software/smart-connected-sensors

Kontakt pro novináře:
Constantin Schmauder
Tel.: +49 172 7257198

Bosch Sensortec GmbH, stoprocentně vlastněná dceřiná společnost Robert Bosch GmbH, vyvíjí a uvádí na trh široké spektrum mikro-elektromechanických senzorů (MEMS) a řešení pro smartphony, tablety, wearables, AR/VR, drony, roboty, chytré domácnosti a aplikace pro Internet věcí (IoT). Produktové portfolio zahrnuje 3-osové senzory zrychlení, senzory rychlosti otáčení a geomagnetické senzory, integrované 6-osové a 9-osové senzory, inteligentní senzory, senzory tlaku, vlhkosti a plynové senzory, optické mikrosystémy, jakož i příslušná softwarová řešení. Společnost Bosch Sensortec si od svého založení v roce 2005 vybudovala na příslušných trzích vedoucí postavení v oblasti technologií. Od roku 1995 je společnost Bosch průkopníkem a firmou s vedoucím postavením na trhu v oblasti senzorů MEMS a doposud prodala přes 10 miliard těchto senzorů. Více než každý druhý smartphone využívá senzor od Bosch Sensortec.

Více informací se dozvíte na www.bosch-sensortec.com nebo na twitter.com/boschMEMS.

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 421 000 zaměstnanců (stav k 31. 12. 2022). Obrat firmy za rok 2022 dosáhl podle předběžných výsledků hodnoty 88,2 miliard eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem skupiny Bosch je usnadnit propojený život pomocí produktů a řešení, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly vyvinuty či vyrobeny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 470 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Se svými více než 400 pobočkami po celém světě je skupina Bosch od prvního čtvrtletí roku 2020 CO2 neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 85 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 136 lokalitách po celém světě a zhruba 44 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.