Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí
Sdílet tiskovou informaci

Rozšíření obchodu s příslušenstvím: Divize Elektrického nářadí Bosch Professional hodlá získat akcie předního dodavatele průmyslových robotických brusek

  • FerRobotics je zhruba se svými 50 zaměstnanci jedním z předních světových poskytovatelů know-how, kvality a aplikačního komfortu citlivých robotických prvků.
  • Strategické investice do nových segmentů v oblasti příslušenství.
  • Plánovaná akvizice akcií nabízí vysoký růstový potenciál díky inovativnímu portfoliu produktů a silnému postavení na trhu.
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Stuttgart / Leinfelden-Echterdingen – Divize Elektrického nářadí Bosch Professional plánuje převzít téměř 50 % akcií společnosti FerRobotics Compliant Robot Technology GmbH, jednoho z předních světových poskytovatelů v oblasti kontaktní automatizace, se sídlem v rakouském Linci a dalšími distribučními místy v USA a Číně. Smlouvy v tomto smyslu podepsaly společnosti Bosch Power Tools a FerRobotics 29. září 2023. „Díky plánovanému kapitálovému podílu ve společnosti FerRobotics otevíráme nové segmenty trhu v oblasti příslušenství a systematicky podporujeme svůj růst,“ říká Thomas Donato, prezident společnosti Bosch Power Tools. „V centru našeho zájmu je vždy koncový uživatel, což je také důvodem k akvizici s FerRobotics. V kombinaci s naším jedinečným portfoliem brusiva pro průmyslové aplikace rozvíjejí roboty vybavené hmatovou citlivostí svůj plný potenciál a vytváří maximální přidanou hodnotu.“

Společnost FerRobotics v současné době zaměstnává zhruba 50 zaměstnanců a v běžném fiskálním roce očekává tržby v řádu dvouciferných milionů. Bylo rozhodnuto, že kupní cena nebude zveřejněna. Akvizice podléhá schválení antimonopolními úřady.

Společnosti FerRobotics spoluzaložil v roce 2006 Ronals Naderer, který ji dodnes vede jako generální ředitel. Jeho vizí bylo zjednodušit složité procesy, odstranit mezery v automatizaci a zvýšit tak kvalitu výsledků výroby. „Naší technologickou klíčovou kompetencí jsou kontaktně inteligentní automatizační řešení, roboty citlivé na dotek prstu, které spolehlivě, efektivně a uživatelsky přívětivě odstraňují mezery v automatizaci a zvyšují tak kvalitu výsledků výroby,“ říká Ronald Naderer. „Patentování technologie a náš sortiment výrobků již více než 15 let přinášejí revoluci v oblasti povrchových úprav při broušení a leštění v předních průmyslových odvětvích a do budoucna chceme, aby se ještě více rozšířily. Já i můj tým se na spolupráci velmi těšíme a chceme společně s firmou Bosch Power Tools pokračovat v úspěšném příběhu společnosti FerRobotics,“ říká Naderer, který bude tuto novou kapitolu nadále doprovázet jako generální ředitel.

Díky této investici se společnost Bosch Power Tools nadále důsledně zaměřuje na budoucnost.

Kontakt pro novináře:
Kristýna Nováková
Tel.: +420 736 233 006
Email: Kristyna.Novakova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize skupiny Bosch, je světovou jedničkou na trhu elektrického nářadí, zahradního nářadí, příslušenství a měřící techniky. V roce 2021 dosáhla tato divize se svými 21 000 zaměstnanci obratu 5,8 miliard eur, z čehož 80 procent získala mimo území Německa. Se značkami jako jsou Bosch a Dremel se divize zaměřuje především na potřeby uživatelů a silný inženýrský vývoj. Jádrem úspěchu je síla a rychlost inovací: V roce 2022 se divize Elektrické nářadí chystá uvést na trh více než 100 inovací ve všech čtyřech segmentech: Elektrické nářadí, Zahradní technika, Příslušenství a Měřicí technika.

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 421 000 zaměstnanců (stav k 31. 12. 2022). Obrat firmy za rok 2022 dosáhl podle předběžných výsledků hodnoty 88,2 miliard eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem skupiny Bosch je usnadnit propojený život pomocí produktů a řešení, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly vyvinuty či vyrobeny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 470 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Se svými více než 400 pobočkami po celém světě je skupina Bosch od prvního čtvrtletí roku 2020 CO2 neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 85 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 136 lokalitách po celém světě a zhruba 44 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?