Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí
Sdílet tiskovou informaci

Rozšíření obchodu s příslušenstvím: Divize Elektrického nářadí Bosch Professional hodlá získat akcie předního dodavatele průmyslových robotických brusek

  • FerRobotics je zhruba se svými 50 zaměstnanci jedním z předních světových poskytovatelů know-how, kvality a aplikačního komfortu citlivých robotických prvků.
  • Strategické investice do nových segmentů v oblasti příslušenství.
  • Plánovaná akvizice akcií nabízí vysoký růstový potenciál díky inovativnímu portfoliu produktů a silnému postavení na trhu.
Pavel Roman

Pavel Roman

X

Stuttgart / Leinfelden-Echterdingen – Divize Elektrického nářadí Bosch Professional plánuje převzít téměř 50 % akcií společnosti FerRobotics Compliant Robot Technology GmbH, jednoho z předních světových poskytovatelů v oblasti kontaktní automatizace, se sídlem v rakouském Linci a dalšími distribučními místy v USA a Číně. Smlouvy v tomto smyslu podepsaly společnosti Bosch Power Tools a FerRobotics 29. září 2023. „Díky plánovanému kapitálovému podílu ve společnosti FerRobotics otevíráme nové segmenty trhu v oblasti příslušenství a systematicky podporujeme svůj růst,“ říká Thomas Donato, prezident společnosti Bosch Power Tools. „V centru našeho zájmu je vždy koncový uživatel, což je také důvodem k akvizici s FerRobotics. V kombinaci s naším jedinečným portfoliem brusiva pro průmyslové aplikace rozvíjejí roboty vybavené hmatovou citlivostí svůj plný potenciál a vytváří maximální přidanou hodnotu.“

Společnost FerRobotics v současné době zaměstnává zhruba 50 zaměstnanců a v běžném fiskálním roce očekává tržby v řádu dvouciferných milionů. Bylo rozhodnuto, že kupní cena nebude zveřejněna. Akvizice podléhá schválení antimonopolními úřady.

Společnosti FerRobotics spoluzaložil v roce 2006 Ronals Naderer, který ji dodnes vede jako generální ředitel. Jeho vizí bylo zjednodušit složité procesy, odstranit mezery v automatizaci a zvýšit tak kvalitu výsledků výroby. „Naší technologickou klíčovou kompetencí jsou kontaktně inteligentní automatizační řešení, roboty citlivé na dotek prstu, které spolehlivě, efektivně a uživatelsky přívětivě odstraňují mezery v automatizaci a zvyšují tak kvalitu výsledků výroby,“ říká Ronald Naderer. „Patentování technologie a náš sortiment výrobků již více než 15 let přinášejí revoluci v oblasti povrchových úprav při broušení a leštění v předních průmyslových odvětvích a do budoucna chceme, aby se ještě více rozšířily. Já i můj tým se na spolupráci velmi těšíme a chceme společně s firmou Bosch Power Tools pokračovat v úspěšném příběhu společnosti FerRobotics,“ říká Naderer, který bude tuto novou kapitolu nadále doprovázet jako generální ředitel.

Díky této investici se společnost Bosch Power Tools nadále důsledně zaměřuje na budoucnost.

Kontakt pro novináře:
Kristýna Nováková
Tel.: +420 736 233 006
Email: Kristyna.Novakova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize skupiny Bosch, je světovou jedničkou na trhu elektrického nářadí, zahradního nářadí, příslušenství a měřící techniky. V roce 2023 dosáhla tato divize se svými 19 500 zaměstnanci obratu 5,6 miliard eur, z čehož 90 procent získala mimo území Německa. Se značkami jako jsou Bosch a Dremel se divize zaměřuje především na potřeby uživatelů a silný inženýrský vývoj. Jádrem úspěchu je síla a rychlost inovací: V roce 2024 se divize Elektrické nářadí chystá uvést na trh více než 100 inovací ve všech čtyřech segmentech: Elektrické nářadí, Zahradní technika, Příslušenství a Měřicí technika.

Bosch Group je mezinárodní společnost nabízející technologie a služby s přibližně 429.000 zaměstnanci po celém světě (stav: 31.12.2023). Obrat firmy za rok 2023 dosáhly podle předběžných čísel hodnoty více než 91,6 miliard eur. Aktivity Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Díky své kompetenci v oblasti senzoriky, softwaru a služeb a také vlastního IoT cloudu je firma schopna nabídnout svým zákazníkům propojená řešení nad rámec domény od jednoho dodavatele. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Ty buď disponují umělou inteligencí (AI) nebo jsou vyvíjeny nebo vyráběny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Skupina Bosch zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 470 dceřiných a regionálních společností v cca 60 zemích. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem budoucího růstu společnosti je její inovační síla. Ve 136 pobočkách po celém světě zaměstnává Bosch přibližně 90 000 pracovníků ve výzkumu a vývoji, z toho zhruba 48 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.