Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí
Sdílet tiskovou informaci

Novinka v systému „Bosch Professional 18V“: Výkonné BITURBO trio Bosch pro profesionály

Vrtání, řezání a dělení s novými špičkovými modely

  • Novinka v řadě BITURBO: Aku vrtací kladivo, pila ocaska a úhlová bruska
  • Vysoce výkonné bezkartáčové motory pro špičkový výkon a dlouhou životnost
  • Kompatibilita baterií v různých zařízeních a u různých výrobců šetří peníze, místo i čas
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Bosch pokračuje v rozšiřování řady BITURBO, segmentu nářadí s maximálním výkonem, o tři nová 18V nářadí. Akumulátorové vrtací kladivo GBH 18V-40 C Professional doplňuje řadu velkých vrtacích kladiv GBH 18V-36 C Professional a GBH 18V-45 C Professional. Nabízí bezdrátový komfort s výkonem kabelového přístroje a řadou komfortních funkcí. S první akumulátorovou pilou ocaskou Biturbo GSA 18V-28 Professional mohou uživatelé například rychle a spolehlivě řezat i litinové trubky. Třetí BITURBO novinkou je akumulátorová úhlová bruska GWS 18V-180 PC Professional, která kombinuje výhody velkých a malých úhlových brusek s velkou hloubkou řezu a snadnou manipulací. Plný výkon nářadí je zajištěn akumulátory ProCore18V s kapacitou 5,5, 8,0 nebo 12,0 Ah ze systému „Professional 18V“ – ten umožňuje také všechny ostatní relevantní 18V aplikace, -a díky akumulátorové alianci AMPShare mezi výrobci dokonce přesahuje i nabídku sortimentu Bosch. Spousta značek, spousta strojů, jeden akumulátorový systém: Všechno nářadí – od kompaktního šroubováku až po kapovací a pokosovou pilu se srovnatelným výkonem o velikosti 2 000 W – lze provozovat s jedním a tím samým 18voltovým lithium-iontovým akumulátorem a pouze jednou nabíječkou. Uživatelé tak peníze, místo i čas.

Akumulátorové vrtací kladivo BITURBO: GBH 18V-40 C Professional

Akumulátorové vrtací kladivo BITURBBO GBH 18V-40 C Professional má špičkový výkon. S energií úderu o velkosti 9,0 joulů a integrovaným měkkým rozběhem lze toto nářadí používat s naprostou přesností jak pro vrtání, tak pro sekání – sekáče výkonně, rychle a přesně vrtají do betonu otvory do průměru až 40 milimetrů. Nabídka sortimentu příslušenství Bosch je roszáhlá – k dispozici jsou například vrtáky s obzvláště nízkým opotřebením z řady Expert.

Akumulátor je u GBH 18V-40 C Professional integrován v oblasti přední rukojeti, nikoli dole jako u srovnatelných přístrojů, což optimalizuje těžiště a usnadňuje manipulaci. K tomu přispívá i oddělená rukojeť, která zajišťuje nízkou úroveň vibrací. A pokud se vrták zasekne, integrovaný senzor během zlomku sekundy vypne motor díky funkci KickBack Control – to zabraňuje neočekávanému zpětnému rázu a přispívá tak k vysoké ochraně uživatele kladiva BITURBO. Kromě toho nabízí uživatelům interaktivní uživatelské rozhraní přímo na přístroji: Mají tak vždy přehled o stavu nářadí a baterie a mohou vrtací kladivo přizpůsobit svým individuálním potřebám. K dispozici jsou tři pracovní režimy: „Auto“ pro maximální výkon, například pro prorážení betonu; „Soft“ pro práci s citlivými materiály, jako je zdivo; a režim “Favorite“, který umožňuje nastavit výkon vrtání prostřednictvím aplikace při použití volitelně dostupného modulu Bluetooth. Navíc, i přeprava nářadí je nyní ještě pohodlnější, a to díky praktickému kufrovému systému XL-BOXX.

Akumulátorová pila ocaska BITURBO: GSA 18V-28 Professional

Akumulátorová pila ocaska BITURBO GSA 18V-28 Professional je vhodná pro bourací práce všeho druhu – ať už jde o kov, dřevo, kompozitní materiály nebo zdivo. Pracuje na srovnatelné úrovni jako kabelový přístroj s výkonem o velikosti 1 100 W. Instalatéři mohou například používat pilové kotouče s karbidovými břity, jako je Expert Thick ToughMetal, které rychle a spolehlivě proříznou i litinové trubky. V nabídce sortimentu příslušenství Bosch najdete ten správný pilový kotouč pro každé použití. Díky lineárnímu designu a optimálnímu poměru výkonu a hmotnosti pily ocasky BITURBO mohou uživatelé dobře pracovat i v blízkosti stropu. Další výhodou je, že při řezání kovu nevznikají odletující jiskry, které by mohly bránit výhledu na obrobek. Navíc lze pilový kotouč díky beznástrojovému systému SDS rychle a snadno vyměnit i v rukavicích a pouze jednou rukou. A chce-li uživatel mít mezi dvěma pracovními kroky volné ruce, stačí jednoduše zavěsit vyváženou pilu ocasku na žebřík nebo lešení pomocí kovového háku na zadní straně nářadí, a to ušetří jednotlivé kroky a čas.

Velká akumulátorová úhlová bruska BITURBO: GWS 18V-180 PC Professional

Akumulátorová úhlová bruska BITURBO GWS 18V-180 PC Professional zaujme na první pohled svým krytem převodovky otočeným o 90 stupňů, a to včetně brusného talíře. Je optimalizována pro řezání s nízkou námahou a kombinuje výhody malých a velkých úhlových brusek: Se svým 180milimetrovým brusným talířem je sice minimálně o 30 procent lehčí a o 30 procent menší než běžná velká úhlová bruska, avšak nabízí srovnatelnou hloubku broušení 61 milimetrů.

Uživatelé jsou navíc lépe chráněni díky ochrannému spínači (tzv. přepínač mrtvého muže), funkci KickBack Control a inteligentní brzdě, a to zejména na exponovaných místech, jako je lešení nebo střecha. Součástí výbavy je samozřejmě také pozvolný rozběh, ochrana proti opětovnému spuštění, kontrola proti pádu a přídavná rukojeť s tlumením vibrací. Díky tomu mají uživatelé nad výkonnou úhlovou bruskou BITURBO při každém použití vždy maximální kontrolu. Nezáleží na tom, zda chtějí brousit kov, beton nebo kámen: Díky dodávanému příslušenství je zařízení připraveno k okamžitému použití. V sortimentu příslušenství Bosch jsou k dispozici pomůcky pro všechny důležité aplikace z oblasti kovů a brusných materiálů, jako je například obzvláště odolný kotouč Diamond Metal Wheel z řady Expert.

Vrtací kladivo BITURBO GBH 18V-40 C Professional a pila ocaska GSA BITURBO 18V-28 Professional jsou již v prodeji. Úhlová bruska Biturbo GWS 18V-180 PC Professional bude v prodeji od ledna roku 2023. Všechny uvedené ceny jsou nezávazné doporučené ceny bez DPH.

Parametry přístrojeGBH 18V-40 C Professional
Napětí akumulátoru18 V
Síla úderu9,0 J
Počet úderů0 ‒ 3 130 min-1
Volnoběžné otáčky0 ‒ 360 min-1
Průměr vrtání (beton)12 ‒ 40 mm
Optimální průměr vrtání (beton)18 ‒ 32 mm
Vibrace vrtání/sekání7,5/7,0 m/s2
Další vybaveníUživatelské rozhraní, ovládání KickBack, soft start při vrtání/sekání
Rozměry nářadí (D X Š x V)502 x 132 x 253 mm
Hmotnost nářadí bez/s akumulátorem ProCore18V 8,0 Ah7,0/8,0 kg

Parametry přístrojeGSA 18V-28 Professional
Napětí akumulátoru18 V
Ekvivalent síťového přístroje1 100 W
Volnoběžné otáčky0 – 2900 min-1
Délka zdvihu28 mm
Řezná kapacita do dřeva/kovu (profily a trubky)230/150 mm
Rozměry nářadí (D x Š x V)450 x 96 x 170 mm
Hmotnost nářadí bez/s akumulátorem ProCore18V 8,0 Ah3,2/4,2 kg
Další vybaveníPřepínatelný kyvadlový zdvih, kovový hák, LED dioda, výměna pilového listu SDS bez použití nářadí

Parametry přístrojeGWS 18V-180 PC Professional
Napětí akumulátoru18 V
Ekvivalent síťového přístroje1 500 W
Volnoběžné otáčky7 000 min-1
Průměr brusného talíře180 mm
Hloubka broušení61 mm
VřetenoM14
Rozměry nářadí bez akumulátoru (D x Š x V)334 x 114 x 309 mm
Hmotnost nářadí bez/s akumulátorem ProCore18V 8,0 Ah2,8/3,8 kg
Další vybaveníProtection Switch, KickBack Control, Intelligent Brake Function, soft start, ochrana proti opětovnému spuštění, Drop Control a přídavná rukojeť s tlumením vibrací

Změny jsou vyhrazeny.

Tags: Power Tools

Kontakt pro novináře:
Karin Molčík
Tel.: +420 776 744 414
Email: Karin.Molcik@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize skupiny Bosch, je světovou jedničkou na trhu elektrického nářadí, zahradního nářadí, příslušenství a měřící techniky. V roce 2021 dosáhla tato divize se svými 21 000 zaměstnanci obratu 5,8 miliard eur, z čehož 80 procent získala mimo území Německa. Se značkami jako jsou Bosch a Dremel se divize zaměřuje především na potřeby uživatelů a silný inženýrský vývoj. Jádrem úspěchu je síla a rychlost inovací: V roce 2022 se divize Elektrické nářadí chystá uvést na trh více než 100 inovací ve všech čtyřech segmentech: Elektrické nářadí, Zahradní technika, Příslušenství a Měřicí technika.

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 420 300 zaměstnanců (stav k 31. 12. 2022). Tržby firmy za rok 2022 dosáhly podle předběžných výsledků hodnoty 88,4 miliard eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Bosch Group s více než 400 závody je celosvětově od jara 2020 CO2 neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 84 800 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 128 lokalitách po celém světě a zhruba 44 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?