Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí
Sdílet tiskovou informaci

Silný přírůstek do systému "18V Power for All": První akumulátorová stříkací pistole od společnosti Bosch pro domácí kutily

Pohodlné řešení pro nanášení barvy na dřevo a kov

  • Nový produkt pro ještě širší škálu aplikací s 18 V
  • Ergonomická manipulace díky lehké stříkací pistoli a oddělené kompresorové jednotce
  • Snadné přizpůsobení množství barvy pro různé druhy projektů
  • Jeden akumulátor pro mnoho aplikací: ušetří místo i peníze a přispívá k ochraně životního prostředí
Pavel Roman

Pavel Roman

X

S EasySpray 18V-100 rozšiřuje společnost Bosch systém „18V Power for All“ o kutily velmi žádaný způsob aplikace: pohodlné a rovnoměrné nanášení barvy na dřevo a kov bez nutnosti použití kapajícího malířského válečku nebo štětce, a to zcela bez napájecího kabelu. EasySpray 18V-100 je první akumulátorový stříkací systém od společnosti Bosch, který je vhodný pro použití všech běžně dostupných vodou ředitelných barev na dřevo i kov, jako jsou laky a lazury. „18V Power for All Systém“ v současné době zahrnuje více než 40 přístrojů pro zahradu a domácnost, ale i všechny ostatní relevantní produkty v jednotlivých segmentech, a díky „Power for All Alliance“ přesahuje i sortiment značky Bosch. Všechno nářadí, od příklepové vrtačky přes sekačku na trávu až po vysavač, lze napájet s jedním 18voltovým lithium-iontovým akumulátorem. Díky tomu ušetří uživatelé spoustu místa, peněz, a navíc přispívají k ochraně životního prostředí.

Ergonomická manipulace: Lehká stříkací pistole a oddělená kompresorová jednotka

Akumulátorový stříkací systém EasySpray 18V-100 je vhodný pro malé až středně velké projekty, jako je lakování dveří a židlí, glazování zahradního nábytku, nebo dokonce natírání dřevěných a kovových plotů. V závislosti na zvolené barvě a stupni naředění lze s nabitím baterie 2,5 Ah snadno nastříkat několik metrů plotu. Systém je pohodlný především kvůli tomu, že akumulátor není umístěn na stříkací pistolí, jak je to běžné u většiny podobných přístrojů, ale na oddělené kompresorové jednotce, která je na těle připevněna pomocí ramenního popruhu. Díky lehčí a kompaktnější stříkací pistoli mohou kutilové nanášet barvu v klidu a v jakékoli poloze.

Rychlé, účinné a rovnoměrné nanášení barvy

Požadovanou intenzitu objemu nanášení barvy umožňuje snadno nastavit regulátor EasySelect. Na hlavě stříkací pistole lze také zvolit tři různé vzory postřiku: horizontální, vertikální nebo kruhový. K tomu napomáhají snadno pochopitelné symboly ukazující správnou techniku postřiku a vhodnou vzdálenost od povrchu pro dosažení optimálního výsledku. To usnadňuje rychlé, rovnoměrné a přesné nanášení barvy. Zásobník pojme až 800 mililitrů barvy a dá se velmi rychle doplnit. Po nanesení barvy stačí díly, které s ní přišly do styku, jednoduše opláchnou vodou a můžete se hbitě pustit do dalšího projektu.

EasySpray 18V-100 je již v prodeji. Všechny ceny jsou nezávazné doporučené ceny včetně DPH.

Parametry přístrojeEasySpray 18V-100
Napětí baterie18 V
Dopravní kapacita0 ‒ 100 ml/min
Aplikace barvy1 m2/min
Objem nádoby na barvu800 ml
Rozměry krytu (délka x šířka x výška)226 x 120 x 181 mm
Rozměry stříkací pistole včetně nádoby na barvu (délka x šířka x výška)232 x 124 x 208 mm
Délka hadice1,25 m
Hmotnost bez barvy a akumulátoru1,8 kg
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena včetně DPHPřístroj v krabici s ramenním popruhem a čisticím kartáčem (bez akumulátoru a nabíječky): 2619 Kč

Změny jsou vyhrazeny.

Kontakt pro novináře:
Adéla Lišková
Telefon: +420 728 360 250
E-mail: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize skupiny Bosch, je světovou jedničkou na trhu elektrického nářadí, zahradního nářadí, příslušenství a měřící techniky. V roce 2023 dosáhla tato divize se svými 19 500 zaměstnanci obratu 5,6 miliard eur, z čehož 90 procent získala mimo území Německa. Se značkami jako jsou Bosch a Dremel se divize zaměřuje především na potřeby uživatelů a silný inženýrský vývoj. Jádrem úspěchu je síla a rychlost inovací: V roce 2024 se divize Elektrické nářadí chystá uvést na trh více než 100 inovací ve všech čtyřech segmentech: Elektrické nářadí, Zahradní technika, Příslušenství a Měřicí technika.

Bosch Group je mezinárodní společnost nabízející technologie a služby s přibližně 429.000 zaměstnanci po celém světě (stav: 31.12.2023). Obrat firmy za rok 2023 dosáhly podle předběžných čísel hodnoty více než 91,6 miliard eur. Aktivity Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Díky své kompetenci v oblasti senzoriky, softwaru a služeb a také vlastního IoT cloudu je firma schopna nabídnout svým zákazníkům propojená řešení nad rámec domény od jednoho dodavatele. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Ty buď disponují umělou inteligencí (AI) nebo jsou vyvíjeny nebo vyráběny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Skupina Bosch zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 470 dceřiných a regionálních společností v cca 60 zemích. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem budoucího růstu společnosti je její inovační síla. Ve 136 pobočkách po celém světě zaměstnává Bosch přibližně 90 000 pracovníků ve výzkumu a vývoji, z toho zhruba 48 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 394 500 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl podle předběžných výsledků hodnoty 71,6 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, press.bosch.cz, twitter.com/BoschPresse.