Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí

Snadná lokalizace a dokumentace: D-tect 200 C Professional od společnosti Bosch pro profesionály

První radarový detektor s lokalizací úniku

  • První zařízení, které umožňuje dokumentaci prostřednictvím snímku obrazovky a přenosu dat do počítače
  • Pokročilé funkce, jako je jedinečná lokalizace úniku, pro ještě více aplikací
  • Přesné výsledky díky novým pohledům a zohlednění dalších typů stěn
  • Vysoká přidaná hodnota i po pořízení díky budoucím aktualizacím softwaru
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Společnost Bosch soustavně dále vyvíjí segment lokalizačních zařízení. Nejnovějším zařízením, které bylo optimalizováno na základě zpětné vazby od uživatelů, je D-tect 200 C Professional. Jedná se o první radarový detektor na trhu, který umožňuje zachytit měření prostřednictvím snímku obrazovky a následně je zpracovat v počítači přenesenými pomocí kabelu USB-C® nebo karty SD. Díky tomu je dokumentace, například armování v betonu nebo uložení elektrických kabelů, jednodušší než kdykoli předtím. Radarový detektor také poprvé nabízí lokalizaci úniků. Základem je ještě lepší zpracování signálu, které umožňuje vyhodnocování a zobrazování vlhkých míst na povrchu stěn pomocí odražených radarových vln. Takto lze prasklé vodovodní potrubí identifikovat rychleji a především bez nutnosti bourání zdi. Při vyhledávání objektů mají nyní profesionálové k dispozici čtyři různé možnosti vizualizací, namísto dřívějších maximálně dvou, prostřednictvím 3,5palcového barevného displeje. To jim ještě více usnadní čtení výsledků lokalizace a vyvození vhodných opatření. Nezáleží na tom, zda jste stavbyvedoucí, zkušební technik, geodet nebo řemeslník: Pomocí přístroje D-tect 200 C Professional získáte vypovídající výsledky.

Čtyři různé vizualizace pro co nejlepší výsledky při lokalizaci

Maximální hloubka měření je 20 cm. D-tect 200 C Professional se od konkurenčních modelů liší zobrazením objektů s přesnou indikací hloubky a barevným kódem v zobrazení objektu, například žlutá barva pro vodiče pod napětím, tmavě modrá pro železné kovy a tyrkysová pro neželezné kovy. Zobrazení objektu poskytuje velmi dobrý přehled o všech nalezených objektech, a proto je výchozím zobrazením přístroje.
Řemeslníci ihned vidí, kolik a které předměty se nacházejí v určité části stěny, což zjednodušuje například instalaci nástěnných skříní nebo jiných komponentů. Kromě toho mohou flexibilně volit mezi zobrazením objektu nebo hloubkou vrtání detekovaných objektů.

Základem ještě přesnější a hlubší lokalizace je dále vyvinutá radarová technologie s novým anténním systémem a novým radarovým čipem Bosch. K vysoké přesnosti přispívá také předběžný výběr příslušného typu stěny, protože různé vlastnosti stěn ovlivňují rozpoznávání objektů. Nyní jsou uloženy všechny běžné typy stěn od nevyzrálého a suchého betonu přes zdivo, dokonce i příčně a podélně děrované cihly, až po sádrokarton. D-tect 200 C Professional odpovídajícím způsobem filtruje signály a poskytuje tak ještě přesnější výsledky. Pokud je použito mnoho různých materiálů, pomůže zobrazení signálu a zobrazení signálu 2D. Ukazují sílu resp. sílu a hloubku signálu a poskytují tak odborníkům informace o povaze stěny. Jasně rozpoznatelné jsou například mřížové struktury, jako je armovací železo. Díky novému bodovému zobrazení je snadné vyhledávat i v úzkých místech. V tomto pohledu není nutné zařízením pohybovat po povrchu, aby byl objekt detekován, ale zobrazí se okamžitě, jakmile je zařízení přiloženo ke stěně. Profesionálové mohou D-tect 200 C Professional používat nejen k lokalizaci, ale také k měření a vyznačování vzdáleností, například ke stanovení stejných vzdáleností mezi profily kovových a dřevěných profilů při instalaci sádrokartonových desek nebo k usnadnění přesné montáže nástěnných skříní.

Vysoká přidaná hodnota – i po pořízení přístroje

Ať chce uživatel udělat cokoli: Menu ho provede každým měřením se srozumitelným vysvětlením pomocí obrázků a textu a pomůže mu tak vyhnout se chybám při aplikaci. Uživatel má také flexibilní možnost volby zdroje energie: D-tect 200 C Professional lze provozovat s vyměnitelným akumulátorem ze systému Professional 12V a také se čtyřmi alkalickými bateriemi AA spolu s adaptérem baterií AA1 Professional. S akumulátorem o kapacitě 2,0 Ah váží radarový detektor necelých 700 gramů, takže je velmi lehký. Kromě toho budou moci uživatelé v budoucnu získávat bezplatné aktualizace softwaru prostřednictvím stahování, například za účelem postupného využívání nových funkcí dokumentace. Vysoká přidaná hodnota – i po pořízení přístroje D-tect 200 C Professional je k dispozici od července 2021. Všechny uvedené ceny jsou nezávazná cenová doporučení bez DPH.

Parametry přístrojeD-tect 200 C Professional
(nahrazuje D-tect 150 Professional a D-tect SV 150 Professional)
Detekovatelné materiályPlastové trubky (s vodní náplní i bez ní), elektrické kabely, třífázové silové kabely, nízkonapěťové a datové kabely, železné kovy, neželezné kovy, dřevěné podklady, dutiny
Max. hloubka lokalizace v suchém betonu (kovové předměty/jiné předměty)200/80 mm
Max. hloubka lokalizace kovových předmětů v mladém betonu60 mm
Max. hloubka lokalizace dřevěných spodních konstrukcí v sádrokartonu38 mm
Max. hloubka lokalizace v podélně děrovaných cihlách50 mm
Max. hloubka lokalizace objektů v jiných podporovaných typech stěn, například příčně děrovaných cihel80 mm
Typy stěnmladý a suchý beton, sádrokartonové desky, plošné vytápění (stěnové a podlahové), příčně děrované cihly, podélně děrované cihly, zdivo/univerzál
Přesnost měření na střed objektu± 5 mm*
Přesnost zobrazení hloubky objektu (suchý/mladý beton)± 5/± 10 mm*
PohledyZobrazení objektu, bodové zobrazení, zobrazení signálu, zobrazení signálu 2D
Interní paměť pro snímky> 100 snímky (50 MB)
Přenos pro dokumentacipřes USB-C®-Kabel nebo volitelně micro SD kartu
Třída ochranyIP 5X
Napájení12 V lithium-iontová baterie s kapacitou 2,0 Ah, případně s adaptérem na baterie AA1 Professional:
4 x 1,5V baterie LR6 (AA)
Doba provozu2 h (4 x AA) až 6 h (12V, 2,0 Ah)
Rozměry
(délka x šířka x výška)
231 x 106 x 112 mm
Hmotnost0,64 kg (AA), 0,69 kg (12V)
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena bez DPH• Přístroj v krabici s USB-C® kabelem, adaptér na baterie AA1 Professional, 4 baterie AA, pásek na zápěstí a ochranné pouzdro: 17487 Kč
• Solo verze „Cordless Concept“ v L-Boxxu s USB-C® kabelem a pásek na zápěstí: 17737 Kč
• Přístroj v L-Boxxu s 1 x 12V baterií 2,0 Ah, nabíječkou GAL 12V-40 Professional, USB-C® kabelem a pásek na zápěstí: 18737 Kč

*plus odchylky způsobené používáním. Odchylky závisí na materiálu a velikosti předmětů, materiálu a stavu podkladu a na zvoleném pohledu.

Změny jsou vyhrazeny.

Kontakt pro novináře:

Petr Vajda
Tel.: +420 602 166 548
Email: Petr.Vajda@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2020 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 5,1 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2021 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?