Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí

Nejvýkonnější akumulátorové vrtací kladivo s SDS plus: Nové BITURBO kladivo Bosch pro profesionály

Větší výkon pro vrtání a sekání než kdykoli předtím

  • Nejlepší poměr výkonu a hmotnosti ve své třídě
  • Robustní konstrukce jako u kladiva SDS max s vysokou ochranou uživatele
  • Optimalizované ovládání a nastavení prostřednictvím uživatelského rozhraní a připojení
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Průlom ve třídě 18V: Společnost Bosch představuje GBH 18V-34 CF Professional, nejvýkonnější akumulátorové vrtací kladivo SDS plus všech dob. Jeho speciálně vyvinutý bezkartáčový (bezuhlíkový) vysoce výkonný motor je optimálně sladěn s elektronikou a akumulátorem tak, aby byl plně využit vysoký výkon doporučených akumulátorů ProCORE18V s kapacitou 8,0 a 12,0 Ah.
Tím se BITURBO kladivo jasně odlišuje od všech předchozích modelů SDS plus: Je optimalizováno pro větší průměry vrtání a s průměrem 25 mm vrtá do betonu o 85 % rychleji než nejlepší konkurent. To potvrdil i nezávislý zkušební ústav. GBH 18V-34 CF Professional kombinuje svou obrovskou rázovou sílu 5,8 joulů s optimálním ovládáním nářadí: Váží 5,9 kg a nabízí tak nejlepší poměr výkonu a hmotnosti ze všech akumulátorových kladiv s SDS plus na trhu. Pro náročné aplikace převzala společnost Bosch robustní konstrukci kladiv SDS max také na nářadí SDS plus: Jeho vyměnitelné rychloupínací sklíčidlo, které umožňuje vrtání do zdiva, dřeva a kovu bez příklepu, bylo speciálně zesíleno, aby odolalo namáhání, kterému bude vystaveno. Řemeslníci, jako jsou elektrikáři, instalatéři, topenáři a montéři klimatizací, se tak mohou spolehnout na robustní univerzální nářadí se špičkovým výkonem.

Optimalizované ovládání a nastavení prostřednictvím uživatelského rozhraní a připojení

GBH 18V-34 CF Professional je jediné akumulátorové kladivo SDS plus na trhu, které nabízí interaktivní displej. Řemeslníci mají vždy přehled o stavu nářadí a akumulátoru, a mají tak nad svým nářadím plnou kontrolu. Přidanou hodnotu nabízejí také funkce konektivity: Vrtací kladivo lze snadno a pohodlně přizpůsobit individuálním potřebám pomocí smartphonu. K dispozici jsou tři různé pracovní režimy, které lze zvolit přímo v uživatelském rozhraní: „Auto“ pro maximální výkon, například pro otvory v betonu, „Soft“ pro práci s citlivými materiály, jako jsou obklady nebo zdivo, a režim „Favorite“, ve kterém lze pomocí aplikace nastavit výkon vrtání. Lze nakonfigurovat další funkce, například soft start: Jak při vrtání („Electronic Precision Control“, zkráceně EPC), tak nyní poprvé také při sekání („Adaptive Speed Control“, zkráceně ASC) se kladivo pomalu rozběhne na nastavenou rychlost. Řemeslníci ho mohou použít k přesnému přiložení vrtáků a sekáčů a pracovat přesně. Další výhodou GBH 18V-34 CF Professional je vysoká úroveň ochrany uživatelů díky funkcím Vibration Control a KickBack Control: V případě náhlé a nepředvídatelné rotace příklepového vrtáku kolem osy vrtání ‒ například pokud se vrták zasekne v železobetonu ‒ integrovaný senzor vypne motor během zlomku sekundy. Tím se zabrání neočekávaným zpětným rázům a může se snížit riziko zranění. Zámek spínače pro nepřetržité použití v režimu sekání slouží také jako přepravní zámek.

Plná kompatibilita s 18voltovým systémem Bosch Professional

BITURBO kladivo GBH 18V-34 CF Professional je nejúčinněji provozováno s vysoce výkonnými akumulátory ProCORE18V 8,0 Ah a 12,0 Ah. S profesionálním 18voltovým systémem zajišťuje Bosch kompatibilitu s novým a stávajícím elektrickým nářadím a nabíječkami této třídy napětí a nabízí tak řemeslníkům jistotu při plánování a snižování nákladů.

Bosch nabízí širokou škálu BITURBO nářadí: Vrtací kladiva SDS max, úhlové brusky a pily. Jsou výkonnější než všechny předchozí akumulátorové nářadí od firmy Bosch. BITURBO kladivo GBH 18V-34 CF Professional bude v prodeji od května 2021. Uvedené ceny jsou nezávazná cenová doporučení bez DPH.

Parametry nářadíGBH 18V-34 CF Professional
Napětí akumulátoru18 V
Ekvivalent síťového přístroje950 W
Rázová síla5,8 J
Počet rázů0 ‒ 2.900 min-1
Jmenovité otáčky0 ‒ 500 min-1
Max./Optimální průměr vrtání v betonu8 ‒ 32/12 ‒ 30 mm
Vibrace vrtání/sekání11/11 m/s²
Funkce připojení, uživatelské rozhraníano
Vibration Control, Kickback Control, vrtání (EPC)/sekání (ASC) se softstartemano
Rozměry (délka x šířka x výška)430 x 93 x 250 mm
Hmotnost bez/s akumulátorem ProCORE18V 8,0 Ah4,9/5,9 kg
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena bez DPH• V pracovním kufru včetně rychloupínacího sklíčidla, přídavné rukojeti a modulu pro připojení: 14 899,00 Kč

Změny jsou vyhrazeny.

Kontakt pro novináře:

Petr Vajda
Tel.: +420 602 166 548
Email: Petr.Vajda@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2020 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 5,1 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2021 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?