Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí

Průlom do nové výkonnostní dimenze: BITURBO kladiva Bosch pro profesionály

Akumulátorové nářadí je výkonnější než kdy dříve

  • Nejlepší poměr výkonu a hmotnosti ve své třídě
  • Využití plného potenciálu vysoce výkonných akumulátorů ProCORE18V
  • Přidaná hodnota díky novým funkcím, jako je konektivita a vysoká ochrana uživatele
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Nejvýkonnější akumulátorová vrtací kladiva, která kdy Bosch měl ‒ to jsou BITURBO kladiva GBH 18V-36 C Professional a GBH 18V-45 C Professional. Kladiva SDS max jsou optimalizována pro maximální výkon s akumulátory ProCORE18V: Jeho speciálně vyvinutý bezkartáčový (bezuhlíkový) vysoce výkonný motor je optimálně sladěn s elektronikou a akumulátorem tak, aby byl plně využit vysoký výkon doporučených akumulátorů ProCORE18V s kapacitou 8,0 a 12,0 Ah.
Obě kladiva jsou navíc také nejlehčím nářadím ve své třídě: GBH 18V-36 C Professional je o 500 gramů lehčí a o 20 procent kompaktnější než jakékoli jiné akumulátorové vrtací kladivo v segmentu SDS max. GBH 18V-45 C Professional s 12,5 jouly nabízí stejný rázový výkon jako síťové GBH 8-45 DV Professional s 1 500 W, ale je stále lehčí i v kombinaci s akumulátorem ProCORE18V 12,0 Ah. Díky tomu jsou kladiva BITURBO na trhu jedinečná a znamenají průlom do nové dimenze výkonu.

Vysoký vrtací výkon potvrzený nezávislým zkušebním ústavem

Akumulátorová kladiva se liší optimálním rozsahem vrtání: GBH 18V-36 C Professional s rázovou silou 7,0 joulů je speciálně navrženo pro vrtání otvorů o průměru 14 - 36 mm. GBH 18V-45 C Professional s 12,5 jouly je vhodné zejména pro vrtání otvorů od 20 do 40 mm. Jeho vrtací výkon byl potvrzen nezávislým zkušebním ústavem: Na jedno nabití akumulátoru zvládne průměrný vrtací výkon 4,27 metru při průměru vrtání 25 milimetrů. Žádné jiné akumulátorové kladivo ve své třídě to nedokáže.

Přidaná hodnota díky konektivitě a vysoké úrovni ochrany uživatelů

BITURBO kladiva navíc nabízejí řemeslníkům přidanou hodnotu prostřednictvím nového uživatelského rozhraní ‒ interaktivního displeje na nářadí ‒ a funkcí připojení prostřednictvím smartphonu: Profesionálové mají vždy přehled o stavu nářadí a akumulátoru a mohou stroj přizpůsobit svým individuálním potřebám.
K dispozici jsou tři různé pracovní režimy: „Auto“ pro maximální výkon, například pro otvory v betonu, „Soft“ pro práci s citlivými materiály, jako jsou obklady nebo zdivo, a režim „Favorite“, ve kterém lze pomocí aplikace nastavit výkon vrtání. Lze nakonfigurovat další funkce, například soft start: Jak při vrtání („Electronic Precision Control“, zkráceně EPC), tak nyní poprvé také při sekání („Adaptive Speed Control“, zkráceně ASC) se kladiva pomalu rozběhnou na nastavenou rychlost. Řemeslníci ho mohou použít k přesnému přiložení vrtáků a sekáčů a pracovat přesně. Obě kladiva BITURBO také nabízejí vysokou úroveň ochrany uživatelů díky Vibration Control a KickBack Control: V případě náhlé a nepředvídatelné rotace příklepového vrtáku kolem osy vrtání ‒ například pokud se vrták zasekne ve železobetonu ‒ integrovaný senzor vypne motor během zlomku sekundy. Tím se zabrání neočekávaným zpětným rázům a může se snížit riziko zranění. Zámek spínače pro nepřetržité použití v režimu sekání slouží také jako přepravní zámek.

Plná kompatibilita s 18voltovým systémem Bosch Professional

Kladiva BITURBO jsou nejúčinněji provozovány s vysoce výkonnými akumulátory ProCORE18V 8,0 Ah a 12,0 Ah. S profesionálním systémem zajišťuje Bosch kompatibilitu s novým a stávajícím elektrickým nářadím a nabíječkami této třídy napětí a nabízí tak řemeslníkům jistotu při plánování a snižování nákladů.
Bosch nabízí širokou škálu BITURBO nářadí: různá vrtací kladiva, úhlové brusky a pily. Jsou výkonnější než všechny předchozí akumulátorové nářadí od firmy Bosch. BITURBO kladiva GBH 18V-36 C Professional a GBH 18V-45 C Professional jsou již v prodeji. Ceny jsou nezávazná cenová doporučení bez DPH.

Parametry nářadíGBH 18V-36 C ProfessionalGBH 18V-45 C Professional
Napětí akumulátoru18 V18 V
Ekvivalent síťového přístroje1 000 W1 500 W
Rázová síla7,0 J12,5 J
Počet rázů0 ‒ 2.900 min-10 ‒ 2.760 min-1
Jmenovité otáčky0 ‒ 500 min-10 ‒ 305 min-1
Max. průměr vrtání v betonu12 ‒ 40 mm12 ‒ 45 mm
Optimální průměr vrtání v betonu14 ‒ 36 mm20 ‒ 40 mm
Vibrační vrtání/sekání11,8/9,4 m/s²8,5/7,0 m/s²
Připojení, uživatelské rozhraníanoano
Kontrola KickBack (zpětný ráz)anoano
Pozvolný rozběh při vrtání/sekáníano/anoano/ano
Rozměry
(délka x šířka x výška)
460 x 93 x 250 mm545 x 131 x 266 mm
Hmotnost bez/s akumulátorem5,1/6,1 kg (s akumulátorem 8,0 Ah)8,0/9,3 kg (s akumulátorem 12,0 Ah)
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena bez DPH• V pracovním kufru včetně přídavné rukojeti a modulu pro připojení GCY 42: 15 699,00 Kč• V pracovním kufru včetně přídavné rukojeti a modulu pro připojení GCY 42: 21 579,00 Kč

Změny jsou vyhrazeny.

Kontakt pro novináře:

Petr Vajda
Tel.: +420 602 166 548
Email: Petr.Vajda@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2020 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 5,1 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2021 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?