Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí

Vyšší efektivita pro komerční uživatele: Bosch otevírá profesionální 18V sytém pro profesionální značky

Úspora času, místa, peněz díky jednomu akumulátoru pro všechny přístroje

  • Přidaná hodnota pro profesionály: Více flexibility a širší spektrum aplikací než kdykoli předtím
  • Silná aliance: Sedm profesionálních značek, které jsou již na palubě – a budou následovat další
  • Technologie od společnosti Bosch: Základ pro důvěru partnerů a uživatelů
  • Rozšíření segmentu akumulátorů Bosch: 100 přístrojů v příštích dvou letech
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Bosch Power Tools otevírá svou 18 V akumulátorovou platformu dalším profesionálním značkám a přináší revoluci do segmentu akumulátorů pro profesionální uživatele. „Poskytujeme řemeslníkům nářadí, se kterým mohou dosáhnout nejlepších výsledků rychleji, snadněji, levněji a bezpečněji“, říká Lennart de Vet, ředitel společnosti Robert Bosch Power Tools GmbH, odpovědný za Bosch Professional. Důraz je kladen na účinnost a efektivitu. Otevření 18 V akumulátorové platformy nabízí komerčním uživatelům značnou přidanou hodnotu: Prostřednictvím partnerství se společnostmi Brennenstuhl, Sulzer, Klauke, Ledlenser, Lena Lighting, Sonlux a Wagner – všichni odborníci ve svém oboru – nabízí Bosch ještě širší škálu aplikací a ještě větší flexibilitu při použití specializovaných produktů, jako jsou stavební bodové reflektory, vytlačovací pistole na kartuše, akumulátorové hydraulické řezací přístroje a systémy na aplikaci barev. Další výrobci budou následovat. Od nynějška musí profesionál nosit s sebou pouze jeden akumulátor a jednu nabíječku – to šetří čas, místo a peníze. Vršící se, nekompatibilní akumulátory a nabíječky jsou tak minulostí. „Otevření systému Professional 18V je počátečním signálem celosvětového partnerství se silnými profesionálními značkami. Cílem je nabídnout profesionálním uživatelům nejlepší 18 voltový systém napříč mnoha značkami a zeměmi – a tím jim poskytnout další zvýšení efektivity“, říká Lennart de Vet.

Partneři a uživatelé důvěřují značce Bosch

Základem akumulátorového systému nezávislého na výrobci je technologie akumulátorů od společnosti Bosch. „Systém Professional 18V nabízí našim uživatelům obrovskou přidanou hodnotu, například díky nejrychlejší době nabíjení na trhu. V souvislosti s našimi vysoce výkonnými pracovními LED reflektory nám bylo jasné: Můžeme spolupracovat pouze s technologickým lídrem“, říká Ralf Nickles z firmy Brennenstuhl. Roman Thönig ze společnosti Sulzer zdůrazňuje flexibilitu a univerzálnost systému: „Systém Professional 18V již obsahuje více než 180 nářadí – a my jsme jeho důležitou součástí. Systém obohacujeme o kompletní sortiment akumulátorových jedno a dvoukomponentních dávkovačů pro značky Cox a Mk.“ Tim Lumme z firmy Klauke sází na sílu systému. „Mnoho našich zákazníků vlastní přístroje Bosch. A s naším novým oranžovým nářadím jim nyní nabízíme jedinečné akumulátorové hydraulické řezací přístroje se zvýšenou bezpečností s trojitou izolací, které jsou provozovány s akumulátory Bosch. To tvoří vysokou přidanou hodnotu.“ Bosch sám do roku 2022 rozšíří segment akumulátorů o 100 přístrojů – a do dvou let tak uvede na trh více akumulátorových přístrojů, než kdy předtím. Podíl bezdrátového elektronářadí se během příštích tří let zvýší ze 60 na 80 procent. „Věříme v inovativní sílu společnosti Bosch a investujeme do systému, který bude v budoucnosti i nadále bezpečný a nejmodernější,“ říká Thomas Willing z firmy Ledlenser. „Náš současný příspěvek je vysoce výkonný reflektor XP30R, který dosahuje nejvyššího světelného výkonu a velmi dlouhého dosahu s dobrou přenositelností.“

Předností systému je také stálá kompatibilita od roku 2008. „Kompatibilita zajišťuje maximální svobodu a jednoduchost. Našim zákazníkům jsme lepší slib dát nemohli“, říká Artur Temnicki ze společnosti Lena Lighting. „Náš nový, kompaktní LED projektor Magnum Future Led XS nabízí řemeslníkům mnoho užitečných funkcí a zajišťuje efektivní a energeticky úsporné osvětlení pro všechny pracovní oblasti.“ Kromě toho v komerčním prostředí hrají důležitou roli kvalita a robustnost. Christian Wöhner z firmy Sonlux: „Akumulátory od společnosti Bosch jsou vyráběny pro náročné požadavky na staveništi – stejně jako náš nový pracovní LED reflektor Gladiator SL I Akku. Rozšiřuje naši rodinu Gladiator SL a je všestranný pomocníkem pro světelnou bezpečnost na staveništi.“ Pro Thomase Jeltsche z firmy Wagner, specialisty na nanášení barev, jsou dostupnost a flexibilita rozhodujícími faktory. „Stejně jako Bosch fungujeme po celém světě a chceme zajistit, aby naši zákazníci měli přístup k nejnovější akumulátorové technologii. Jsme přesvědčeni, že akumulátorové nářadí vám nabízí nejvyšší úroveň flexibility, které se v budoucnu již nebudete chtít vzdát.“

Uživatelé po celém světě již koupili více než 60 milionů komerčních lithium-iontových 18 V akumulátorů od značky Bosch. Bosch a jeho partneři tvoří staveniště budoucnosti bez nutnosti používat nářadí s kabelem.

Další informace o systému Professional 18V – powered by Bosch najdete na www.professional-18v-system.com.

Kontakt pro novináře:

Petr Vajda
Tel.: +420 602 166 548
Email: Petr.Vajda@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2020 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 5,1 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2021 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?