Suche

Úspora peněz, místa a času díky jednomu akumulátoru pro mnoho značek

  • Power for All Alliance jako spolupráce známých výrobců
  • Více flexibility než kdykoli předtím pro uživatele v oblasti „Home & Garden“
  • Neustálé rozšiřování aliance – budou následovat další výrobci
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Bosch Power Tools otevírá svoji 18voltovou akumulátorovou platformu v oblasti „Home & Garden“ dalším výrobcům, čímž tvoří milník: Bosch a Gardena budou v budoucnu tvořit alianci a spolu s dalšími předními značkami nabídnou na výrobcích nezávislý akumulátorový systém pro oblast „Home & Garden“: Power for All Alliance. Tato aliance je založena na akumulátorové technologii od společnosti Bosch. „Náš systém otevíráme dalším výrobcům a nabízíme uživatelům větší flexibilitu než kdykoli předtím: V budoucnu můžete pracovat s elektrickým nářadím, zahradní technikou a domácími spotřebiči od firmy Bosch, jakož i výrobky značek Gardena, Emmaljunga, Gloria, Wagner a Rapid s jediným a stejným 18voltovým akumulátorem“, říká Henk Becker, předseda vedení společnosti Robert Bosch Power Tools GmbH. Uživatelé tak v budoucnu při nákupu produktů aliance ušetří peníze, místo a čas. Množící se, nekompatibilní akumulátory a nabíječky různých značek jsou minulostí. Společným cílem je nabídnout uživatelům největší akumulátorový systém nezávislý na výrobci, a tedy nejširší škálu aplikací pro jejich domov: Přístroje pro kutily, zahradní a čisticí přístroje, domácí spotřebiče, výrobky pro povrchové úpravy, pro volný čas a kempování – a mnoho dalšího.

Akumulátorová technologie od společnosti Bosch přesvědčuje partnery a uživatele

Pär Åström, ředitel společnosti Gardena: „Naši uživatelé chtějí silné, spolehlivé a flexibilní akumulátory – nejlépe pro všechny aplikace v domě a na zahradě. Proto jsme si ve společnosti Gardena vybrali Bosch a společně jsme založili Power for All Alliance.“ „Jsme přesvědčeni, že budoucnost je v akumulátorovém nářadí. Power for All Alliance je výhrou pro všechny“, potvrzuje Markus Kress, generální ředitel a majitel společnosti Gloria Haus und Garten. Bosch stále udržuje zpětnou kompatibilitu, která je pro uživatele důležitá, a to až do roku 2007: Více než 20 milionů akumulátorů Bosch pro kutily a zahradní nářadí s 18 volty, které jsou již na trhu, je stále kompatibilní, stejně jako příslušné nabíječky. Bosch již nabízí široké portfolio akumulátorových přístrojů pro kutily a zahradu, které se v příštích letech bude neustále rozšiřovat. Gardena přejde od nadcházející zahradní sezóny u kompletního 18V sortimentu na akumulátorový systém aliance. Všichni ostatní partneři jsou na trhu řešeními, která jsou vybavena akumulátory Bosch, buď již zastoupeni, nebo postupně svůj sortiment rozšiřují. V Power for All Alliance budou společnosti společně rozvíjet novou flexibilitu pro celý dům a zahradu.

Otevření a budování segmentu akumulátorů vytváří pro uživatele značnou přidanou hodnotu a jsou pro společnost Bosch důležitými hnacími motory růstu. „Poptávka po akumulátorovém nářadí neustále roste. Jeho podíl se během pěti let zvýší ze 40 na 60 procent. Investice do našeho akumulátorového systému jsou investicí do budoucnosti“, říká Henk Becker. Založení aliance je začátkem partnerství se silnými značkami. O dalších výrobcích se již diskutuje.

Více informací o alianci Power for All Alliance najdete na adrese www.powerforall-alliance.com.

Kontakt pro novináře:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2020 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 5,1 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2021 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?