Suche

Tisková informace #Byznys a ekonomika
Sdílet tiskovou informaci

Personální změny ve společnosti Robert Bosch GmbH

  • Harald Kröger odchází ke konci roku na vlastní žádost z vedení společnosti.
  • Dr. Markus Heyn převezme od 1. ledna 2022 jako šéf divize Mobility Solutions také povinnosti Haralda Krögera.
  • Dozorčí rada a management děkují Haraldu Krögerovi za vynikající přínos pro rozvoj budoucích témat a za rozhodující impulsy pro další rozvoj divize Mobility Solutions.
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Stuttgart, Německo – S účinností od 1. ledna 2022 dojde k personální změně ve vedení společnosti Robert Bosch GmbH:

Harald Kröger (54), výkonný ředitel odpovědný za systémovou integraci v oblasti Mobility Solutions a za divize Cross Domain Computing Solutions, Chassis Systems Control, Automotive Electronics, Bosch eBike Systems a Automotive Steering, a za oblast Two Wheeler & Powersports, odchází na vlastní žádost k 31. prosinci 2021 z funkce výkonného ředitele společnosti Robert Bosch GmbH. Jeho úkoly převezme Dr. Markus Heyn (57), výkonný ředitel společnosti Robert Bosch GmbH, který bude od 1. ledna 2022 zastávat funkci šéfa divize Mobility Solutions.

Volkmar Denner řekl: „Harald Kröger byl hnací silou mnohých důležitých témat budoucnosti, jako je založení průkopnické divize Cross Domain Computing Solutions a rozšíření našeho podnikání v oblasti polovodičů. Pod jeho vedením se společnost velmi dobře rozvíjela i v náročných tržních podmínkách.“´

Franz Fehrenbach řekl: „Rozhodnutí Haralda Krögera nás mrzí a přejeme mu do budoucna jen to nejlepší. Svým inspirativním přístupem a cílenou podporou vůdčích talentů si získal velké uznání mezi svými pracovníky.“

Kontakt pro novináře:

Melita Delic,
Telefon: +49 711 811-48617
Twitter: @MelitaDelic

Trix Böhne
Telefon: +49 30 32788-561
Twitter: @TrixBoehne

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 402 600 zaměstnanců (k 31. 12. 2021). Tržby firmy za rok 2021 dosáhly hodnoty 78,7 miliard eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Bosch Group s více než 400 závody je celosvětově od jara 2020 CO2 neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 76 100 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 128 lokalitách po celém světě a zhruba 38 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 94 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?