Suche

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Výrobní zařízení
• 150milimetrová technologie od roku 1995
• 200 milimetrová technologie od roku 2010
• Testovací centrum pro polovodiče
• V závodě na výrobu polovodičů v Reutlingenu se polovodiče vyrábějí od roku 1971.

Plocha čistých prostor
• 35 000 m2
• dalších 1 000 m2 od podzimu 2021

Počet zaměstnanců
• 3 500

Výrobní technologie
• 150 a 200 mm křemíkové substráty (wafery) s šířkou struktury až 180 nm; 1 nm je jedna miliontina milimetru
• 150mm substráty z karbidu křemíku (wafery) s šířkou struktury až 400 nm

Vyráběné produkty
• Specifické aplikační integrované obvody (ASIC), mikroelektromechanické systémy (MEMS), výkonové polovodiče

Oblasti použití polovodičů
• Automobilová elektronika: Elektronický stabilizační program (ESP), elektronické řídicí systémy spalovacích motorů, elektromotorů a převodovek, airbagy a asistenční systémy řidiče, parkovací asistent, systémy nočního vidění
• Spotřební elektronika: Smartphony, notebooky, Wearables, Hearables, herní konzole, drony

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. Devadesát čtyři procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH (Nadaci Roberta Bosche). Ostatní podíly vlastní rodina Roberta Bosche, přes společnost vlastněnou rodinou a přes společnost Robert Bosch GmbH. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, průmyslový trust, který také vykonává funkci vlastníků.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?