Suche

Bosch zabodoval v soutěži „Exportér roku 2017“

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Výrobní závody v Jihlavě a v Českých Budějovicích získaly řadu ocenění

  • První místo v kategorii „Exportér s největším objemem exportu 2016 v kraji – Vysočina“
  • První místo v kategorii „Exportér s největším objemem exportu 2016 v kraji – Jihočeském“
  • Páté a šesté místo v kategorii „Objem exportu 2016“
  • Sedmé a osmé místo v kategorii „Objem exportu 1993–2016“

Praha – Dne 18. prosince 2017 byly v Kaiserštejnském paláci v Praze oceněni nejlepší čeští exportéři. Vyhlášení výsledků 23. ročníku soutěže „Exportér roku 2017“ se konalo pod záštitou Hospodářské komory ČR.

Firma Bosch Diesel s.r.o. v Jihlavě získala v této renomované soutěži první místo v kategorii „Exportér s největším objemem exportu 2016 v kraji - Vysočina“, zároveň i páté místo v kategorii „Objem exportu 2016“ (velcí exportéři nad 500 mil. Kč) a sedmé místo v kategorii „Objem exportu 1993–2016“ (exportéři nad 100 mil. Kč).

Také firma Robert Bosch spol. s r.o. v Českých Budějovicích zvítězila v kategorii „Exportér s největším objemem exportu 2016 v kraji – Jihočeském“, zároveň získala i šesté místo v kategorii „Objem exportu 2016“ (velcí exportéři nad 500 mil. Kč) a osmé místo v kategorii „Objem exportu 1993–2016“ (exportéři nad 100 mil. Kč).

Vyhlášení 23. ročníku soutěže se účastnil předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch a premiér Vlády ČR Andrej Babiš. Pořadatelem soutěže je sdružení Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání ČR. Ocenění převzal pan Milan Šlachta, Reprezentant Bosch Group v ČR a SR. Tímto úspěchem opětovně potvrdil Bosch svůj přínos a význam jak v daných krajích, tak i pro celý český průmysl.

Ocenění objemu našeho exportu nás samozřejmě těší. Na Vysočině i v Jihočeském kraji jsme zároveň i jedním z největších a nejoblíbenějších zaměstnavatelů. Obě společnosti mají za sebou již 25 let historie a jsou příkladem úspěchu spojeného s moderními technologiemi a inovativními výrobky pro automobilový průmysl. Během této doby se jihlavská Bosch Diesel s.r.o. rozrostla do celosvětově největšího výrobního závodu Bosch Group pro výrobu vysokotlakých dieselových čerpadel a tlakových zásobníků s více než pěti tisíci zaměstnanci. V Českých Budějovicích se společnost Robert Bosch spol. s r.o. stala klíčovým závodem Bosch Group pro několik produktových skupin. Systémy DNOX (modul pro neutralizaci výfukových plynů ve vznětových motorech), či palivové čerpadlové moduly, jsou zde nejen vyráběny, ale i vyvíjeny, včetně nových platforem těchto produktů. Vývojové a testovací centrum dnes zaměstnává cca 500 odborníků

Milan Šlachta, reprezentant Bosch Group v České republice

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Diesel s.r.o. pracuje přes 5 000 zaměstnanců.

V roce 2011 získal závod prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR – Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky.

Hlavní výrobní program tvoří: komponenty pro vstřikovací systémy vznětových motorů typu Common Rail (vstřikovací čerpadla, tlakové zásobníky, regulační tlakové ventily, injektory, zpětné vedení paliva) a sériové opravy čerpadel.

Závod České Budějovice

Robert Bosch spol. s r.o. zaměstnává téměř čtyři tisíce lidí. Vývojové centrum s více než 500 techniky hraje důležitou roli v globální R&D síti Bosch Group.

Hlavní výrobní program tvoří: DNOX (modul pro neutralizaci výfukových plynů ve vznětových motorech), nádržové čerpadlové moduly, sací moduly, plynové pedály, kryty hlav válců, víceúčelový aktuátor, odvzdušňovací ventil nádrže, zpětné vedení paliva, elektrická palivová čerpadla, kabely.

Kontakt pro novináře:

Závod Jihlava:

Mojmír Kolář

Tel: +420 567585-601

Email: mojmir.kolar@cz.bosch.com

Závod České Budějovice:

Kristina Žofková

Tel: +420 261300-626

Email: kristina.zofkova@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2019 zaměstnával 8 367 pracovníků (k 31. 12. 2019). Konsolidovaný obrat v roce 2019 dosáhl 20,5 miliardy korun (797 milionů eur) a celkový obrat v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 51,4 miliardy korun (2 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 7 lokalitách, z nichž 4 jsou výrobní závody, 1 servisní středisko a 1 prodejní sklad.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 400 000 lidí (k 31. 12. 2019). Obrat firmy za rok 2019 dosáhl hodnoty 77,7 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 72 600 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.twitter.com/BoschPress.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 390 000 lidí (k 31. 12. 2016). Tržby firmy za rok 2016 dosáhly hodnoty 73,1 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 59 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 120 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, press.bosch.cz, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?