Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí
Sdílet tiskovou informaci

Nejnovější přírůstek do systému „18V Power for All“ od společnosti Bosch: Akumulátorové systémy pro nástřik barev s technologií AllPaint.

Rovnoměrná aplikace barev, laků a lazur

  • UniversalSpray 18V-300 a AdvancedSpray 18V-500 doplňují řadu akumulátorových systémů pro nástřik barev pro kutily
  • AllPaint technologie: Jedna tryska pro všechny druhy nátěrů
  • Efektivní spotřeba energie s technologií SYNEON pro maximální dobu chodu
  • Jeden akumulátor pro mnoho aplikací: Úspora místa a peněz, ochrana životního prostředí
Pavel Roman

Pavel Roman

X

Společnost Bosch doplnila svou řadu akumulátorových systémů pro nástřik barev pro kutily o dva nové produkty. UniversalSpray 18V-300 a AdvancedSpray 18V-500 umožňují rovnoměrné nanášení všech typů barev, laků a lazur na stěny i nábytek. Narozdíl od modelu EasySpray 18V-100, který je již k dispozici, jsou tyto nové produkty kompatibilní i s barvami na stěny. Produkty jsou součástí „18V Power for All systému“ od společnosti Bosch. 18V systém Power for All zahrnující veškeré Bosch nářadí v jednotlivých produktových kategoriích, v současné době obsahuje více než 70 produktů pro kutily, zahradní nářadí a domácí spotřebiče, a díky dalším partnerům v rámci Aliance 18V Power for All přesahuje i sortiment Bosch.

Veškeré nářadí – od vrtacího kladiva přes sekačku na trávu až po vysavač – lze používat se stejným 18V lithium-iontovým akumulátorem a pouze jednou nabíječkou. To uživatelům šetří místo a zároveň chrání životní prostředí.

Nastavení průtoku vzduchu a ergonomický design pro snadné nástřiky

Díky technologii AllPaint mají stříkací pistole UniversalSpray 18V-300 a AdvancedSpray 18V-500 oproti svým konkurentům zásadní výhodu. Výsledkem je, že všechny druhy nátěrů lze nanášet pouze jednou tryskou a bez nutnosti použití jakéhokoli jiného příslušenství. Individuální nastavení průtoku vzduchu umožňuje kutilům snadno nanášet laky, lazury a malířské barvy. Pro nanášení malířských barev na stěny jsou nutné vyšší otáčky vzduchu, zatímco pro nanášení rovnoměrných vrstev laku postačí nižší otáčky. Díky bezuhlíkovým motorům nabízejí obě nářadí vysoké otáčky motoru a vzduchu, což umožňuje hladké a rovnoměrné nátěry, a to i nástěnnými barvami. Stříkací pistole mají také delší dobu provozu a poskytují stejnou úroveň výkonu bez ohledu na úroveň nabití. Je to díky optimální koordinaci všech klíčových součástí, jako je motor a vedení vzduchu, v kombinaci s inteligentním elektronickým řídicím systémem nazvaným „Syneon Technology“. Tuto interakci mezi elektronickým systémem motoru a akumulátorem nabízí pouze společnost Bosch.

Ergonomický design usnadňuje nástřik barev. Stříkací spoušť je umístěna v blízkosti rukojeti, což znamená, že uživatelé mohou snadno spouštět a přesně kontrolovat množství nanášené barvy, a to i při práci nad hlavou. Přední a zadní část lze odpojit stisknutím tlačítka, což zajišťuje čistění bez námahy.

UniversalSpray 18V-300: Všestranný pomocník

Jednou z hlavních výhod stříkací pistole UniversalSpray 18V-300 je její snadné použití. Kutilové mohou přepínat mezi dvěma nastaveními průtoku vzduchu, která zajišťují nástřik správného množství barvy v závislosti na viskozitě materiálu – a tím vytváří dokonalý finální výsledek. Zatímco řidší nátěry, jako jsou laky na dřevo, vyžadují menší objem, aby se zabránilo stékání kapaliny, malířské barvy musí být aplikovány s vyšším výkonem a průchodností. UniversalSpray 18V-300 je ideální pro středně velké malířské projekty, jako jsou zahradní přístřešky nebo nábytek.

AdvancedSpray 18V-500: Rovnoměrná vrstva díky jemnému nástřiku

Kutilové, kteří chtějí dosáhnout obzvláště hladkého povrchu a rovnoměrného nanášení barvy, se mohou obrátit na AdvancedSpray 18V-500 s patentovanou technologií AirBoost. Zrychlené průtoky vzduchu umožňují nástřik obzvlášť jemné vrstvy. Model AdvancedSpray 18V-500 je navíc vybaven plně nastavitelným průtokem vzduchu, který umožňuje uživateli nastavit přesně tu správnou rychlost pro daný typ barvy. Stříkací pistole se dodává se dvěma připojitelnými krytkami: Černou pro rychlejší postup práce a bílou, která zajišťuje ještě jemnější povrchovou úpravu.

AdvancedSpray 18V-500 je ideální pro větší projekty nástřiků barev, například na stěny místností.

Parametry nářadíUniversalSpray 18V-300AdvancedSpray 18V-500
Napětí akumulátoru18 V18 V
Čerpané množství0 – 300 ml/min0 – 500 ml/min
Nanášení barvy2 m²/min3 m²/min
Objem nádržky1,200 ml1,200 ml
Rozměry včetně nádoby a aku (délka x šířka x výška)317 x 131 x 308 mm317 x 131 x 308 mm
Hmotnost s 4.0 Ah akumulátorem1.7 kg1.7 kg
Rozsah dodávky/ doporučená prodejní cena včetně DPH• Nářadí v kartonu s čisticím kartáčem a odměrkou (bez aku a nabíječky):
3 739,- Kč
• Nářadí v kartonu s čisticím kartáčem a odměrkou, vzduchový uzávěr, přídavná nádoba na barvu s víkem (bez aku a nabíječky): 4 479,- Kč
• Nářadí v kartonu s čisticím kartáčem a odměrkou, vzduchový uzávěr, přídavná nádoba na barvu s víkem, akumulátor (4.0 Ah) a nabíječka (AL 18V-20):
5 979,- Kč

Změny jsou vyhrazeny.

Tiskové fotografie jsou k dispozici na stránkách Bosch Media Service na adrese www.bosch-press.com.

Tags: Power Tools

Kontakt pro novináře:
Adéla Kučerová
Tel.: +420 728 360 250
E-mail: Adela.Kucerova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize skupiny Bosch, je světovou jedničkou na trhu elektrického nářadí, zahradního nářadí, příslušenství a měřící techniky. V roce 2023 dosáhla tato divize se svými 19 500 zaměstnanci obratu 5,6 miliard eur, z čehož 90 procent získala mimo území Německa. Se značkami jako jsou Bosch a Dremel se divize zaměřuje především na potřeby uživatelů a silný inženýrský vývoj. Jádrem úspěchu je síla a rychlost inovací: V roce 2024 se divize Elektrické nářadí chystá uvést na trh více než 100 inovací ve všech čtyřech segmentech: Elektrické nářadí, Zahradní technika, Příslušenství a Měřicí technika.

Bosch Group je mezinárodní společnost nabízející technologie a služby s přibližně 429.000 zaměstnanci po celém světě (stav: 31.12.2023). Obrat firmy za rok 2023 dosáhly podle předběžných čísel hodnoty více než 91,6 miliard eur. Aktivity Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Díky své kompetenci v oblasti senzoriky, softwaru a služeb a také vlastního IoT cloudu je firma schopna nabídnout svým zákazníkům propojená řešení nad rámec domény od jednoho dodavatele. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Ty buď disponují umělou inteligencí (AI) nebo jsou vyvíjeny nebo vyráběny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Skupina Bosch zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 470 dceřiných a regionálních společností v cca 60 zemích. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem budoucího růstu společnosti je její inovační síla. Ve 136 pobočkách po celém světě zaměstnává Bosch přibližně 90 000 pracovníků ve výzkumu a vývoji, z toho zhruba 48 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.