Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí
Sdílet tiskovou informaci

Dva nové akumulátorové produkty v systému „36V Power for All“: Řetězová pila a křovinořez Bosch

Akumulátorový výkon pro náročné zahradní práce

  • AdvancedChain 36V-35-40: Spolehlivě zvládne těžké řezání dřeva
  • AdvancedBrushCut 36V-23-750: Pohodlné a přesné vyžínání křovin
  • Odolnost a dlouhá životnost díky bezuhlíkovému motoru
  • Technologie Syneon pro optimální výkon a maximální výdrž
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Bosch rozšiřuje svůj systém „36V Power for All“ o dvě výkonná zahradní nářadí: Akumulátorová řetězová pila AdvancedChain 36V-35-40 je výkonným strojem pro řezání velkých kusů dřeva. Akumulátorový křovinořez AdvancedBrushCut 36V-23-750 lze použít ke spolehlivému vyžínání křovin a trávy. Řetězovou pilu a křovinořez lze provozovat s jedním a tím samým 36voltovým lithium-iontovým akumulátorem a pouze jednou nabíječkou, stejně jako všechna nářadí v systému – od sekačky na trávu po fukar na listí. To šetří místo a peníze uživatele a chrání životní prostředí. Bezuhlíkové motory řetězové pily a křovinořezu nabízejí výkon pro náročnou práci a jsou mimořádně odolné. Základem je optimální koordinace všech příslušných komponent, jako je motor a převodovka, v kombinaci s inteligentní řídicí elektronikou, tzv. technologií Syneon.

Tuto souhru mezi elektronikou motoru a akumulátorem nabízí pouze Bosch. Díky tomu nářadí vždy poskytuje optimální výkon a maximální výdrž. Navíc si zachovává plný výkon, dokud se akumulátor nevybije. Milovníci zahrady a kutilové tak mohou řezat výkonně až do konce.

AdvancedChain 36V-35-40: Nepřetržité řezání i tvrdého dřeva

Akumulátorová řetězová pila AdvancedChain 36V-35-40 je ideální pro těžké řezání stromů, řezání palivového dřeva na délku a kutilské práce, jako je zkracování palubek a plotových sloupků. Na jedno nabití akumulátoru 2,0 Ah lze provést více než 60 řezů borovicového hranolového dřeva o tloušťce deset krát deset centimetrů.

Kromě vysokého řezného výkonu nabízí AdvancedChain 36V-35-40 uživatelům větší spolehlivost než konkurenční modely: Funkce OptiCut umožňuje plynulé řezání a čistý výsledek řezu. Technologie předem detekuje možné zablokování a automaticky přizpůsobí točivý moment a otáčky. Pila AdvancedChain 36V-35-40 je vybavena pilovým řetězem Oregon 90PX a 35 cm dlouhou pilovou lištou Oregon. Jedním řezem prořízne dřevo o tloušťce až 31 centimetrů. S hmotností 4,2 kg včetně akumulátoru 2,0 Ah je řetězová pila výrazně lehčí než benzínové řetězové pily. Nízká hmotnost, pohodlné napínání řetězu bez použití nářadí se systémem SDS a automatické mazání zajišťují snadnou manipulaci a práci bez námahy.

AdvancedBrushCut 36V-23-750: Zkroťte přerostlá divoká zákoutí s výkonným akumulátorovým vyžínáním

S křovinořezem AdvancedBrushCut 36V-23-750 mohou uživatelé snadno čistit neudržovaná a zarostlá místa. Laserem řezaná ocelová čepel o průměru 23 cm se rychle a přesně prosekává podrostem, kopřivami, keři bobulovin a hustou trávou. Pro lehčí práce, jako je úprava okrajů trávníku, používají zahrádkáři dodávanou cívku Pro-Tap s průměrem řezu 33 cm, která při každém poklepání na zem upraví délku struny přibližně o deset milimetrů. Díky systému EasyWind lze strunu v případě potřeby vyměnit rychle a bez použití nářadí. Integrovaná ochrana rostlin udržuje květiny nebo stromy během stříhání v dostatečné vzdálenosti. Díky hliníkové rukojeti a krytu motoru a cívce s hliníkovými oky zvládne AdvancedBrushCut 36V- 23-750 i náročné podmínky. Pomocí různě velkého tlaku na spínač uživatelé ovládají rychlost nože a struny pro dosažení optimálního výkonu. Funkce měkkého startu také umožňuje hladký start práce a bezpečnější manipulaci díky rovnoměrnému zvýšení výkonu. Hmotnost pouhých 4,1 kg včetně nože a akumulátoru s kapacitou 2,0 Ah umožňují mnohem snazší dlouhé práce na zahradě než u běžných benzinových křovinořezů. Díky tomu je křovinořez vhodný pro údržbu velkých zahrad.

AdvancedChain 36V-35-40 je v prodeji již nyní, AdvancedBrushCut 36V-23-750 od června 2023. Uvedené ceny jsou nezávazná cenová doporučení včetně DPH.

Technické parametryAdvancedChain 36V-35-40
Napětí akumulátoru36 V
Rychlost řezání
s 2,0 Ah (borovice)
s 4,0 Ah+ (borovice)

5,1 s
4,6 s
MotorBezuhlíkový
Rychlost řetězuAž 14 m/s
Délka lišty35 cm
Průměr řezu31 cm
Rozměry (délka x šířka x výška)787 x 230 x 229 mm
Hmotnost (včetně řetězu a lišty) bez / s akumulátorem (2,0 Ah)3,5 kg / 4,2 kg
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena včetně DPH• Přístroj v krabici (bez akumulátoru a nabíječky): 7 559 Kč
• Přístroj v krabici s baterií 2,0 Ah a nabíječkou AL 36V-20 CV: 10 839 Kč

Technické parametryAdvancedBrushCut 36V-23-750
Napětí akumulátoru36 V
Žací plocha na jedno nabití akumulátoru 2,0 Ah
4,0 Ah
Do 50 m²
Do 100 m²
MotorBezuhlíkový
Volnoběžné otáčky4 500–6 400 min-1
Systém sekání
S nožem (průměr, tloušťka)
Se strunou (průměr, tloušťka)

Laserem řezaná ocelová čepel (23 cm, 2 mm)
Pro-Tap + EasyWind (33 cm, 2,4 mm)
Rozměry (délka x šířka x výška)1 636 x 412 x 245 mm
Hmotnost bez / s akumulátorem (2,0 Ah) S nožem
Se strunou

3,4 kg / 4,1 kg
3,3 kg / 4,0 kg
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena včetně DPH• Přístroj v krabici (bez akumulátoru a nabíječky): 6 549 Kč
• Přístroj v krabici s baterií 2,0 Ah a nabíječkou AL 36V-20 CV: 10 339 Kč

Změny jsou vyhrazeny.

Máte nějaké dotazy nebo komentáře k této tiskové zprávě?
Pak nás neváhejte kontaktovat.

Kontakt pro novináře:
Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize skupiny Bosch, je světovou jedničkou na trhu elektrického nářadí, zahradního nářadí, příslušenství a měřící techniky. V roce 2021 dosáhla tato divize se svými 21 000 zaměstnanci obratu 5,8 miliard eur, z čehož 80 procent získala mimo území Německa. Se značkami jako jsou Bosch a Dremel se divize zaměřuje především na potřeby uživatelů a silný inženýrský vývoj. Jádrem úspěchu je síla a rychlost inovací: V roce 2022 se divize Elektrické nářadí chystá uvést na trh více než 100 inovací ve všech čtyřech segmentech: Elektrické nářadí, Zahradní technika, Příslušenství a Měřicí technika.

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 421 000 zaměstnanců (stav k 31. 12. 2022). Obrat firmy za rok 2022 dosáhl podle předběžných výsledků hodnoty 88,2 miliard eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem skupiny Bosch je usnadnit propojený život pomocí produktů a řešení, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly vyvinuty či vyrobeny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 470 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Se svými více než 400 pobočkami po celém světě je skupina Bosch od prvního čtvrtletí roku 2020 CO2 neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 85 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 136 lokalitách po celém světě a zhruba 44 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?