Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí
Sdílet tiskovou informaci

Přírůstek systému „18V Power for All“: Kompaktní akumulátorová odvětvovací pila Bosch

Zkracujte a ořezávejte větve snadno a rychle

  • EasyChain 18V-15-7: Vyvážená a lehká pro snadné řezání
  • Technologie Syneon a bezkartáčový motor pro trvale silný výkon
  • Jeden akumulátor pro mnoho aplikací: Úspora místa, úspora peněz, ochrana životního prostředí
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Bosch rozšiřuje svou řadu akumulátorových pil o kompaktní odvětvovací pilu pro jednoduché použití v domácnosti a na zahradě: Nová EasyChain 18V-15-7 řeže kmeny a větve až do průměru 13 cm. Díky tomu je toto šikovné nářadí vhodné k prořezávání a odvětvování stromů, k řezání palivového dřeva na délku a při menších kutilských projektech. Prořezávací pila je součástí systému „18V Power for All“. Ten pokrývá také všechna ostatní hlavní nářadí v každém segmentu s přibližně 60 nářadími pro kutily, zahradu a domácnost – a díky alianci „Power for All“, která zahrnuje více značek, přesahuje rámec nabídky firmy Bosch. Všechno nářadí – od příklepové vrtačky přes sekačku na trávu až po vysavač – lze provozovat s jedním a tím samým 18voltovým lithium-iontovým akumulátorem a pouze jednou nabíječkou. Uživatelé tak šetří místo a peníze a chrání životní prostředí.

Lehká a flexibilní pro pohodlnou manipulaci

Díky patentovanému planetovému převodovému systému, v němž jsou motor a převodovka kompaktně spojeny, je nářadí malé a skladné. Pila EasyChain 18V-15-7 je také díky své nízké hmotnosti přibližně 1,7 kg s akumulátorem o kapacitě 2,5 Ah v ruce dobře vyvážená. Nabízí tak úroveň ovladatelnosti, která je u řetězových pil neobvyklá, a umožňuje práci bez zbytečné námahy. Díky snadné manipulaci a manévrovatelnosti slouží tato pila také jako doplněk k velké motorové pile – například při prořezávání listnatých stromů nebo v těsnějších prostorech. Řetěz SpeedCut-Nano od společnosti Oregon umožňuje čisté řezání s nízkým zpětným rázem a rychlostí až 6,9 m/s. Díky systému SDS mohou uživatelé snadno měnit a napínat řetěz bez použití nářadí. Kutilové a milovníci zahrad mohou s tímto kompaktním nářadím pohodlně zvládat jakékoli řezací práce kolem domu.

Malé nářadí, vysoký výkon

Díky bezuhlíkovému motoru je toto výkonné nářadí mimořádně účinné, odolné a bezúdržbové. Trvalý výkon bez ohledu na úroveň nabití zajišťuje také optimální koordinace všech příslušných komponent, jako je motor a převodovka, v kombinaci s inteligentní řídicí elektronikou, tzv. technologií Syneon. Tuto souhru mezi elektronikou motoru a akumulátorem nabízí pouze Bosch. S doporučeným akumulátorem o kapacitě 2,5 Ah zvládne EasyChain 18V-15-7 až 150 řezů do dřeva o tloušťce 50 milimetrů.

Akumulátorová prořezávací pila EasyChain 18V-15-7 bude k dispozici od srpna 2023. Uvedené ceny jsou nezávazná cenová doporučení včetně DPH.

Technické parametryEasyChain 18V-15-7
Napětí akumulátoru18 V
MotorBezuhlíkový
Rychlost řezání (s 2,5 Ah)2,5 s
Rychlost řetězuAž 6,95 m/s
Řezů na jedno nabití akumulátoru (s 2,5 Ah)Až 150 (až 50 mm silné dřevo)
Délka lišty15 cm
Průměr řezu13 cm
Rozměry nářadí (délka x šířka x výška)385 x 259 x 102 mm
Hmotnost (s řetězem a lištou) bez/s akumulátorem (2,5 Ah)1,3 kg / 1,65 kg
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena včetně DPH• Pila v krabici (bez akumulátoru a nabíječky) vč. mazacího oleje (50 ml): 3 779 Kč
• Pila v krabici 2,5 Ah akumulátor a nabíječka AL 1820 CV, vč. mazacího oleje (50 ml): 5 549 Kč

Změny jsou vyhrazeny.

Máte nějaké dotazy nebo komentáře k této tiskové zprávě? Pak nás neváhejte kontaktovat.

Kontakt pro novináře:
Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize skupiny Bosch, je světovou jedničkou na trhu elektrického nářadí, zahradního nářadí, příslušenství a měřící techniky. V roce 2021 dosáhla tato divize se svými 21 000 zaměstnanci obratu 5,8 miliard eur, z čehož 80 procent získala mimo území Německa. Se značkami jako jsou Bosch a Dremel se divize zaměřuje především na potřeby uživatelů a silný inženýrský vývoj. Jádrem úspěchu je síla a rychlost inovací: V roce 2022 se divize Elektrické nářadí chystá uvést na trh více než 100 inovací ve všech čtyřech segmentech: Elektrické nářadí, Zahradní technika, Příslušenství a Měřicí technika.

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 421 000 zaměstnanců (stav k 31. 12. 2022). Obrat firmy za rok 2022 dosáhl podle předběžných výsledků hodnoty 88,2 miliard eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem skupiny Bosch je usnadnit propojený život pomocí produktů a řešení, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly vyvinuty či vyrobeny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 470 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Se svými více než 400 pobočkami po celém světě je skupina Bosch od prvního čtvrtletí roku 2020 CO2 neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 85 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 136 lokalitách po celém světě a zhruba 44 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?