Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí
Sdílet tiskovou informaci

Výkonný přírůstek v systému „18V Power for All“: První 18voltová akumulátorová sponkovačka Bosch pro kutily

Připevňuje širokou škálu materiálů na měkké i tvrdé dřevo

  • Jednoduché nastavení rázové síly pro práci odpovídající materiálu
  • Pohodlné uvolnění kontaktů umožňuje rychlý postup práce
  • Další možnosti použití díky samostatně dostupnému nástavci
  • Jeden akumulátor pro mnoho aplikací: Úspora místa, úspora peněz, ochrana životního prostředí
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Akumulátorová sponkovačka je oblíbené univerzální nářadí, které kutilům umožňuje rychle a spolehlivě spojovat různé materiály, aniž by k tomu potřebovali jiné nářadí. S novou sponkovačkou UniversalTacker 18V-14 nabízí Bosch svým uživatelům možnost akumulátorového nastřelování sponek o délce až 14 mm. UniversalTacker 18V-14 rozšiřuje systém „18V Power for All“, který zahrnuje také veškeré další relevantní nářadí v jednotlivých segmentech s přibližně 60 kusy nářadí pro kutily, zahradu a domácnost – a díky alianci „Power for All“ přesahuje i sortiment Bosch. Všechno nářadí – od příklepové vrtačky přes sekačku na trávu až po vysavač – lze provozovat s jedním a tím samým 18voltovým lithium-iontovým akumulátorem a pouze jednou nabíječkou. Uživatelé tak šetří místo a peníze a chrání životní prostředí.

Výkonná akumulátorová sponkovačka i na tvrdé dřevo

UniversalTacker 18V-14 umožňuje pohodlnou a různorodou práci: Kutilové používají nářadí k upevnění tenkých, měkkých materiálů, jako je střešní lepenka, fólie, papír, izolační materiál, kůže, tkaniny a čalounění nábytku na měkké i tvrdé dřevo. Lze použít jemné drátěné sponky nebo malé hřebíky. Pomocí otočného knoflíku uživatelé nastavují rázovou sílu podle tvrdosti dřeva a požadované hloubky zaražení. Bez ohledu na stav nabití akumulátoru pracuje UniversalTacker 18V-14 stejně výkonně a s maximální výdrží. To zaručuje optimální koordinace všech příslušných komponent, jako je motor a převodovka, v kombinaci s inteligentní řídicí elektronikou, tzv. technologií Syneon.

Tuto souhru mezi elektronikou motoru a akumulátorem nabízí pouze Bosch. Obložení čel postelí, nové čalounění nábytku nebo utěsnění střech lepenkou lze provést ručně snadno a rovnoměrně. Uživatelé jsou zcela flexibilní, protože akumulátorový provoz umožňuje použití nářadí i tam, kde není připojení k elektrické síti.

Dvoustupňová pojistka pro přesnou a bezpečnou práci

Dvoustupňový přítlačný a uvolňovací mechanismus zajišťuje kontrolovanou práci: Pouze pokud je hrot sponkovačky přitlačen k obrobku, lze stisknutím spínače umístit sponku nebo hřebík. Tím se zabrání náhodnému spuštění. Uživatelé aktivují uvolnění kontaktů podržením spínače. Při každém dalším přiložení sponkovacího hrotu sponkovačka automaticky nastaví další sponku. Akumulátorová sponkovačka zvládne až 30 úderů za minutu. Domácí kutilové mohou na první pohled zjistit, zda jsou ve sponkovačce ještě sponky, a to pohledem na prohlubně na spodním okraji sponkovačky.

Příslušenství s dvojí funkcí

Připojením praktického příslušenství do výřezů lze sponkovačku UniversalTacker 18V-14 rozšířit o dvě chytré funkce: Samostatně prodávaný nástavec přemění přístroj na sešívačku, která dokáže sešít až 80 listů papíru. Nástavec zároveň slouží jako distanční prvek, který zajišťuje rovnoměrnou vzdálenost svorek od okraje materiálu. Velikost mezery – od jednoho do jedenácti centimetrů – se v daném případě řídí použitým vybráním. Kombinace sešívačky a distančního mezikusu je na trhu zatím unikátní. V sortimentu příslušenství Bosch je k dispozici další příslušenství, jako jsou sponky z jemného drátu typu 53 o průměru 6 až 14 mm a hřebíky typu 48.

Akumulátorová sponkovačka UniversalTacker 18V-14 je již v prodeji. Uvedená cena je doporučená cena včetně DPH.

Technické parametryUniversalTacker 18V-14
Napětí akumulátoru18 V
Doporučená kapacita akumulátoru1,5–3,0 Ah
Typ sponkySponky z jemného drátu / typ 53
Spony 11,46–14 mm
Typ hřebíkůTyp 48
Délka hřebíků14 mm
Počet příklepů30 min-1
Rozměry nářadí (délka x šířka x výška)210 x 215 x 56 mm
Hmotnost bez/s akumulátorem (2,5 Ah)1,3 kg / 1,7 kg
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena včetně DPH• Sponkovačka v krabici (bez akumulátoru a nabíječky), s 1000 sponkami typu 53 (10 mm): 2 769 Kč
• Dostupné příslušenství (není součástí dodávky): Nástavec pro sešívání papíru

Změny jsou vyhrazeny.

Máte nějaké dotazy nebo komentáře k této tiskové zprávě? Pak nás neváhejte kontaktovat.

Kontakt pro novináře:
Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize skupiny Bosch, je světovou jedničkou na trhu elektrického nářadí, zahradního nářadí, příslušenství a měřící techniky. V roce 2021 dosáhla tato divize se svými 21 000 zaměstnanci obratu 5,8 miliard eur, z čehož 80 procent získala mimo území Německa. Se značkami jako jsou Bosch a Dremel se divize zaměřuje především na potřeby uživatelů a silný inženýrský vývoj. Jádrem úspěchu je síla a rychlost inovací: V roce 2022 se divize Elektrické nářadí chystá uvést na trh více než 100 inovací ve všech čtyřech segmentech: Elektrické nářadí, Zahradní technika, Příslušenství a Měřicí technika.

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 421 000 zaměstnanců (stav k 31. 12. 2022). Obrat firmy za rok 2022 dosáhl podle předběžných výsledků hodnoty 88,2 miliard eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem skupiny Bosch je usnadnit propojený život pomocí produktů a řešení, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly vyvinuty či vyrobeny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 470 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Se svými více než 400 pobočkami po celém světě je skupina Bosch od prvního čtvrtletí roku 2020 CO2 neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 85 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 136 lokalitách po celém světě a zhruba 44 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?