Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí
Sdílet tiskovou informaci

Rozšíření systému „18V Power for All“: Dvě nové akumulátorové pily pro kutily od společnosti Bosch

Pohodlné a flexibilní řezání v domácnosti a na zahradě

  • UniversalCirc 18V-53: Akumulátorová ruční okružní pila pro dlouhé a přesné řezy
  • UniversalCut 18V-65: Akumulátorová pila řezání s volnou rukou s technologií NanoBlade
  • Jeden akumulátor pro mnoho aplikací: Úspora místa, úspora peněz, ochrana životního prostředí
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Bosch usnadňuje kutilům práci díky dvěma novým výkonným akumulátorovým pilám s optimalizovanou manipulací a promyšlenou ergonomií: Ruční okružní pila UniversalCirc 18V-53 je vhodná zejména pro dlouhé a přesné řezy. S pilou NanoBlade UniversalCut 18V-65 lze rychle a bez námahy provádět řezy volnou rukou nebo ponorné řezy. Obě pily jsou součástí systému „18V Power for All“, který zahrnuje přibližně 60 nářadí pro kutily, zahradu a domácnost. Pokrývá také všechny ostatní relevantní produkty v jednotlivých segmentech – a díky alianci „Power for All“ přesahuje i sortiment Bosch. Všechno nářadí – od příklepové vrtačky přes sekačku na trávu až po vysavač – lze provozovat s jedním a tím samým 18voltovým lithium-iontovým akumulátorem a pouze jednou nabíječkou. Uživatelé tak šetří místo a peníze a chrání životní prostředí.

UniversalCirc 18V-53: Přesné vedení pro dlouhé řezy

Díky ve srovnání s předchozím modelem PKS 18 LI větší hloubce řezu 53 milimetrů lze s akumulátorovou ruční okružní pilou UniversalCirc 18V-53 provádět všechny běžné kutilské práce. Ať už jde o zkracování dřevěných latí, řezání pracovních desek na míru nebo palubek: Vysoce kvalitní pilový kotouč na dřevo Optiline ve spojení se stabilní kovovou základní deskou a hliníkovým ochranným krytem zajišťují nepřetržitý postup řezání s vždy čistými řeznými hranami. Podporu poskytuje také dodávaný nástavec CutControl – průhledný nástavec, který se vyklápí na přední stranu s vyznačením linie řezu. Další výhodou je, že tato akumulátorová ruční okružní pila je kompatibilní se systémem vodicích lišt Bosch Home & Garden, takže kutilové mohou přesně sledovat linie řezu. Díky velkým pákám je používání přístroje UniversalCirc 18V-53 obzvláště pohodlné.

Pro čistou práci má akumulátorová ruční okružní pila robustní hliníkový ochranný kryt pro optimální odvod pilin. S připojeným externím systémem odsávání prachu se zachytí více než 90 % pilin.

UniversalCut 18V-65: Rychlé a flexibilní řezy

Nová pila UniversalCut 18V-65 je vhodná pro kratší řezy volnou rukou nebo ponorné řezy. Pila NanoBlade s hloubkou řezu 65 milimetrů je vždy po ruce a její použití není složité. Díky vylepšené ergonomii mohou u náročnějších aplikací uživatelé položit obě ruce na pilu a vést ji s větší kontrolou. Technologie NanoBlade s nízkými vibracemi poskytuje bezpečnější pocit, ať už jde o krátké korekční řezy, řezání výřezů, zkracování kabelových lišt nebo ořezávání menších větví. Pomocí spínače na rukojeti lze během používání flexibilně nastavit rychlost řezání. Díky systému SDS mohou uživatelé vyměnit pilový kotouč rychle a bez použití nářadí.

Akumulátorová ruční okružní pila UniversalCirc 18V-53 a akumulátorová pila UniversalCut 18V 65 NanoBlade jsou již v prodeji. Uvedené ceny jsou nezávazná cenová doporučení včetně DPH. Příslušenství, jako jsou pilové kotouče a plátky, je k dispozici v řadě příslušenství Bosch.

Technické parametryUniversalCirc 18V-53UniversalCut 18V-65
Napětí akumulátoru18 V18 V
Hloubka řezu53 mm (při 90°)
36 mm (při 45°)
65 mm
Průměr pilového kotouče160 mm--
Pilový kotoučOptilineNanoBlade
Kapacita řezání na jedno nabití akumulátoru (s 2,5 Ah)33 m (19 mm dřevotříska)120 řezů (40 mm borovicové hranolové dřevo)
Volnoběžné otáčky4 300 min-10–8000 min-1
Rozměry nářadí (délka x šířka x výška)315 x 181 x 266 mm207 x 68 x 223 mm
Hmotnost bez/s akumulátorem (2,5 Ah)2,9 kg / 3,3 kg1,0 kg / 1,4 kg
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena včetně DPH• Pila v krabici (bez akumulátoru a nabíječky, vč. 1x pilový kotouč "Optiline“, 1x paralelní doraz,
1x adaptér pro odsávání prachu): 2 889 Kč
• Pila v krabici s akumulátorem (2,5 Ah) a nabíječkou AL 18V-20, včetně 1x pilový kotouč "Optiline", 1x podélný doraz, 1x adaptér pro odsávání prachu: 4 659 Kč
• Pila v krabici (bez akumulátoru a nabíječky, vč. 1x ochranný kryt pilového kotouče "Nanoblade Wood Speed 65"): 3 529 Kč
• Pila v krabici s akumulátorem (2,5 Ah) a nabíječkou AL 18V-20, včetně 1x pilový kotouč "Nanoblade Wood Speed 65", 1x ochranný kryt pilového kotouče: 4 789 Kč

Změny jsou vyhrazeny.

Máte nějaké dotazy nebo komentáře k této tiskové zprávě? Pak nás neváhejte kontaktovat.

Kontakt pro novináře:
Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize skupiny Bosch, je světovou jedničkou na trhu elektrického nářadí, zahradního nářadí, příslušenství a měřící techniky. V roce 2021 dosáhla tato divize se svými 21 000 zaměstnanci obratu 5,8 miliard eur, z čehož 80 procent získala mimo území Německa. Se značkami jako jsou Bosch a Dremel se divize zaměřuje především na potřeby uživatelů a silný inženýrský vývoj. Jádrem úspěchu je síla a rychlost inovací: V roce 2022 se divize Elektrické nářadí chystá uvést na trh více než 100 inovací ve všech čtyřech segmentech: Elektrické nářadí, Zahradní technika, Příslušenství a Měřicí technika.

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 421 000 zaměstnanců (stav k 31. 12. 2022). Obrat firmy za rok 2022 dosáhl podle předběžných výsledků hodnoty 88,2 miliard eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem skupiny Bosch je usnadnit propojený život pomocí produktů a řešení, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly vyvinuty či vyrobeny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 470 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Se svými více než 400 pobočkami po celém světě je skupina Bosch od prvního čtvrtletí roku 2020 CO2 neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 85 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 136 lokalitách po celém světě a zhruba 44 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?