Suche

Tisková informace #Byznys a ekonomika
Sdílet tiskovou informaci

Jihlavský Bosch a jeho zaměstnanci společně podpořili hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice Jihlava

Jubilejní Novoroční koncert ve znamení charity

  • Jihlavská firma Bosch Powertrain s.r.o. uspořádala pro své zaměstnance společně s Filharmonií Hradec Králové jubilejní, v pořadí již desátý Novoroční koncert
  • Hudba ve službách dobré věci: v rámci letošního Novoročního koncertu věnovala firma Bosch Powertrain s.r.o. Hematologicko-transfuznímu oddělení Nemocnice Jihlava částku 100 000 korun, dalšími 60 000 korunami přispěli zaměstnanci firmy
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Jihlava – Jihlavská firma Bosch Powertrain s.r.o. uspořádala dne 29. ledna 2023 pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky ve zcela zaplněném Horáckém divadle v Jihlavě jubilejní desátý, tradičně charitativní Novoroční koncert.

Novoroční koncert ve stylu operet, známých filmových a muzikálových melodií uspořádala firma ve spolupráci s populární Filharmonií Hradec Králové pod taktovkou Marka Štilce, přední českou sopranistkou Terezou Mátlovou a hudebním interpretem Davidem Deylem. Vedle známých árií z oper Johanna Strausse ml., Bedřicha Smetany či Georgese Bizeta si ocenění publika zasloužily světoznámé filmové a muzikálové melodie předních hudebních autorů – například Leonarda Bernsteina, L. A. Webera či Ennia Morriconeho. Hudebním programem provázelo publikum populární moderátorské duo Jana Vránová a Pavel Bláha.

Podpora regionálního zdravotnictví firmou Bosch a jejími zaměstnanci

Firma Bosch se po vzoru svého zakladatele Roberta Bosche vždy angažovala ve prospěch společnosti a podporovala neziskové a charitativní organizace. Proto se jihlavský Bosch rozhodl společně se svými zaměstnanci podpořit v rámci letošního Novoročního koncertu Hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice Jihlava. Firma Bosch Powertrain s.r.o. věnovala finanční částku ve výši 100 000 korun, dalšími 60 000 korunami přispěli samotní zaměstnanci firmy. Celý finanční dar poslouží k pořízení transportních boxů pro převoz transfuzních přípravků s dálkovým přenosem dat. Symbolický dárcovský šek převzala v průběhu koncertu primářka Hematologicko-transfuzního oddělení Miroslava Leinertová.

Jubilejní rok 2023 a poděkování zaměstnancům

„Rok 2023 je rokem, ve kterém jihlavský Bosch oslaví řadou doprovodných akcí 30 let úspěšné existence firmy v Jihlavě a České republice, a je také rokem, v němž se firma připravuje na novou výrobu z oblasti elektromobility. Úspěšná existence jihlavského Bosch by ovšem nebyla možná bez podpory našich zaměstnanců. Novoroční koncert je tak zároveň i malým hudebním poděkováním zaměstnancům za jejich dlouholetou podporu a vynikající práci pro firmu,“ řekl u příležitosti Novoročního koncertu obchodní ředitel firmy Bosch Powertrain s.r.o. Ralph Carle.

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Powertrain pracuje na 4 500 zaměstnanců. K hlavním výrobkům patří vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky, regulační ventily tlaku, vstřikovací injektory a zpětné vedení paliva pro systém common rail. Firma v roce 2023 rozšiřuje stávající výrobu o výrobky z oblasti elektromobility a připravuje se postupně na sériovou výrobu elektronáprav, elektrických motorů, statorů a rotorů. Firma získala řadu národních a mezinárodních ocenění, jako například prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“ nebo ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. Firma se již po řadu let tradičně umisťuje na čelní pozici v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku“.

Kontakt pro novináře:
Mojmír Kolář
Tel: +420 56758-5601
Email: Mojmir.Kolar@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2021 zaměstnával téměř 8 100 pracovníků (k 31. 12. 2021). Konsolidovaný obrat na trzích v České republice dosáhl v roce 2021 výše 18,8 miliardy korun (735 milionů eur) a celkový obratčeských společností skupiny Bosch včetně obratu nekonsolidovaných společností a interních dodávek sesterským společnostem mimo ČR dosáhly částky 50,1 miliardy korun (1,96 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v osmi lokalitách, z nichž čtyři jsou výrobní závody, jedno servisní středisko, jeden distribuční sklad a jeden prodejní sklad.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 420 300 zaměstnanců (stav k 31. 12. 2022). Tržby firmy za rok 2022 dosáhly podle předběžných výsledků hodnoty 88,4 miliard eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Bosch Group s více než 400 závody je celosvětově od jara 2020 CO2 neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 84 800 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 128 lokalitách po celém světě a zhruba 44 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.iot.bosch.com, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?