Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí
Sdílet tiskovou informaci

Výkonný přírůstek v systému "18V Power for All ": Univerzální akumulátorové vrtací kladivo Bosch pro kutily

Výkonné vrtání, vrtání s příklepem, sekání a šroubování

  • Univerzální sklíčidlo SDS-plus pro výměnu příslušenství bez použití nářadí
  • Vysoká síla příklepu díky pneumatickému mechanismu – bez jakýchkoli kabelů
  • Bezpečnější a méně namáhavá práce díky redukci vibrací a spojce proti přetížení
  • Jedna baterie pro mnoho aplikací: Úspora místa, úspora peněz, ochrana životního prostředí
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Akumulátorovým kladivem UniversalHammer 18V rozšiřuje Bosch systém "18V Power for All System" o silného partnera pro každý renovační projekt. UniversalHammer 18V je první akumulátorové vrtací kladivo s funkcí sekání od společnosti Bosch pro kutily a kombinuje čtyři aplikace v jednom stroji: Vrtání s příklepem, sekání, vrtání a šroubování. Systém "18V Power for All ", který zahrnuje více než 40 druhů nářadíí pro kutily, zahradu a domácnost, pokrývá také všechny ostatní relevantní přístroje v jednotlivých segmentech - a díky "Power for All Alliance" přesahuje i sortiment Bosch. Všechno nářadí – od příklepové vrtačky přes sekačku na trávu až po vysavač – lze provozovat s jedním a tím samým 18voltovým lithium-iontovým akumulátorem a pouze jednou nabíječkou. Uživatelé tak šetří místo a peníze a chrání životní prostředí.

Snadná výměna příslušenství mezi čtyřmi aplikacemi

Vrtání do betonu je s UniversalHammer 18V stejně možné jako sekání kabelových kanálů při rekonstrukci kuchyně nebo koupelny.

S akumulátorovým vrtacím kladivem snadno odstraníte omítku nebo obklady ze stěn či stropů. Ti, kteří střídají různá použití a potřebují různé vrtáky nebo sekáče, mohou využít možnosti výměny příslušenství bez použití nářadí: Díky univerzálnímu sklíčidlu SDS-plus to lze provést snadno a rychle bez nutnosti použití dalších nástrojů.

Vysoká příklepová síla a nízké vibrace

UniversalHammer 18V přesvědčí kromě všestranných možností použití také pneumatickou silou příklepu 2,0 joulů. Díky tomu je jeho výkon srovnatelný s kabelovými přístroji. Pneumatický příklepový mechanismus zajišťuje rychlý postup práce a umožňuje vrtání do betonu s průměrem vrtáku až 16 mm. Pomocí dvouprstového spínače uživatelé ovládají rychlost tak, aby vyhovovala aktuální aplikaci a díky integrované kontrolce stavu akumulátoru mají vždy na první pohled přesnou úroveň nabití. Světlo LED zajišťuje jasný výhled na pracoviště i za zhoršené viditelnosti. Díky nízké hmotnosti se nářadí pohodlně drží v ruce při všech činnostech. Oddělená rukojeť snižuje vibrace a umožňuje tak kontrolovanou práci bez únavy. Integrovaná spojka proti přetížení chrání uživatele i nářadí – například při zaseknutí vrtáku v železobetonu – tím, že uvolní spojku a sníží točivý moment.

UniversalHammer 18V je již v prodeji. Všechny uvedené ceny jsou nezávazné doporučené ceny včetně DPH.

Technické parametryUniversalHammer 18V
Napětí/kapacita akumulátoru18 V lithium-ion / 2,5 Ah - 6 Ah
Volnoběžné otáčky0 - 2000 min-1
Síla jednotlivého příklepu (EPTA)2,0 J
Počet příklepů0-5400 bpm
Maximální průměr vrtáku do betonu/dřeva/kovu16/25/13 mm
Hmotnost (bez baterie, s rukojetí)2,0 kg
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena včetně DPH
  • Nářadí v krabici včetně rukojeti a hloubkového dorazu: 3 279 Kč
  • Nářadí v kufru s 2,5 Ah akumulátorem a nabíječkou AL1820, včetně rukojeti a hloubkového dorazu: 4 789 Kč

Změny jsou vyhrazeny.

Tags: Power Tools

Kontakt pro novináře:
Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize skupiny Bosch, je světovou jedničkou na trhu elektrického nářadí, zahradního nářadí, příslušenství a měřící techniky. V roce 2021 dosáhla tato divize se svými 21 000 zaměstnanci obratu 5,8 miliard eur, z čehož 80 procent získala mimo území Německa. Se značkami jako jsou Bosch a Dremel se divize zaměřuje především na potřeby uživatelů a silný inženýrský vývoj. Jádrem úspěchu je síla a rychlost inovací: V roce 2022 se divize Elektrické nářadí chystá uvést na trh více než 100 inovací ve všech čtyřech segmentech: Elektrické nářadí, Zahradní technika, Příslušenství a Měřicí technika.

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 420 300 zaměstnanců (stav k 31. 12. 2022). Tržby firmy za rok 2022 dosáhly podle předběžných výsledků hodnoty 88,4 miliard eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Bosch Group s více než 400 závody je celosvětově od jara 2020 CO2 neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 84 800 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 128 lokalitách po celém světě a zhruba 44 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?