Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí
Sdílet tiskovou informaci

Společnosti Bosch, Fein a Rothenberger zakládají akumulátorovou alianci: AmpShare – powered by Bosch

Akumulátorový systém pro profesionály se rozrůstá na více než 25 značek

  • 18V systém s více než 200 typů nářadí od různých výrobců
  • Do konce roku 2023 se plánuje 300 kompatibilních nářadí, z toho 50 nových nářadí Bosch Professional
  • Úspora času, peněz a místa díky jednomu akumulátoru a jedné nabíječce pro všechny značky
  • Ještě širší spektrum aplikací, a ještě větší flexibilita pro profesionály
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

AmpShare ‒ powered by Bosch: Tak se jmenuje nová globální akumulátorová aliance napříč výrobci, kterou nyní založily zakládající společnosti Bosch, Fein a Rothenberger. Zakladatelé a členové AmpShare posilují svou společnou vizi poskytovat profesionálním uživatelům nejlepší a nejširší 18voltový systém, který je kompatibilní s mnoha značkami, aplikacemi a zeměmi. Dnes již mohou profesionálové provozovat více než 200 kusů nářadí značek Bosch, Brennenstuhl, Cox, Fein, Klauke, Ledlenser, Lena Lightning, Ramset, Sonlux a Wagner s jedním a tím samým 18voltovým akumulátorem. Založením aliance AmpShare se akumulátorový systém napříč výrobci rozrostl na více než 25 značek. Nabízí profesionálům všech oborů širší spektrum použití než kdykoli předtím a pokrývá téměř všechny aplikace s akumulátorem AmpShare. Uživatelé tak šetří peníze, místo i čas a přispívají k větší udržitelnosti, protože celkově potřebují méně baterií a nabíječek.

AmpShare – powered by Bosch: jednodušší, flexibilnější, efektivnější

„Díky AmpShare sestaveniště bez kabelů stává pro profesionály realitou. Práce bude jednodušší, flexibilnější a efektivnější,“ vysvětluje Henk Becker, prezident a generální ředitel společnosti Bosch Power Tools. „V této alianci výrobců spojujeme své výkonnostní přednosti – Ampere zkráceně Amp – a posouváme naši vizi univerzální bateriové platformy ještě dál tím, že sdílíme jeden akumulátor a jedno logo pro všechny značky.“ Obrovská výhoda pro uživatele: Všechny akumulátory Professional značky Bosch zakoupené od roku 2008, tj. více než 80 milionů akumulátorů, zůstávají kompatibilní.

Mohou být i nadále používány ve všech profesionálních nářadích Bosch – a v budoucnu také ve všech nářadích aliance AmpShare. Protože základem systému zůstává špičková technologie akumulátorů Bosch. Pro Dr. Christopha Weiße, generálního ředitele společnosti Fein, předního dodavatele multifunkčního nářadí, je uzavření aliance dalším milníkem ve spolupráci se společností Bosch: „V roce 2016 jsme společně se společností Bosch vyvinuli systém Starlock jako držák nástrojů pro multifunkční nářadí. Založením aliance AmpShare podporujeme vizi a rozhodnutí, že v budoucnu bude možné provozovat nářadí různých výrobců pouze s jedním akumulátorem a nabíječkou. Kromě našich multimasterů budeme na rozhraní AmpShare převádět celé 18voltové portfolio společnosti Fein, abychom našim zákazníkům usnadnili každodenní práci.“ Společnost Rothenberger přináší do aliance AmpShare své odborné znalosti a kompetence v oblasti řešení nářadí pro připojování, instalaci a údržbu potrubí. Předseda představenstva Dr. Christian Heine: „Věříme v systémová řešení stejně jako v bezdrátové staveniště. Akumulátorový systém nezávislý na výrobci s dlouhou výdrží kombinuje obojí. Proto jsme se rozhodli, že v budoucnu uvedeme na trh všechno naše akumulátorové nářadí s rozhraním AmpShare.“

Širší odbornost a širší spektrum aplikací než kdykoli předtím

Členy nové aliance AmpShare jsou od nynějška také Fischer – technologický lídr na světovém trhu v důležitých oblastech spojovací techniky, AAT Alber Antriebstechnik GmbH – výrobce elektrických schodišťových stoupacích systémů, Bepo – specialista na frézy a spárovací frézy pro montáž a renovaci oken, Förch – dodavatel elektrického nářadí pro řemesla ve stavebnictví, dřevařství, kovovýrobě a stavebnictví, jakož i pro užitková a motorová vozidla, Honsel – odborník na inovativní řešení nýtování a upevňování, Kolektor – odborník na multifunkční akumulátorové tlakové postřikovače, Kummert – přední výrobce systémů pro kontrolu potrubí, Leister – přední výrobce řešení pro svařování plastů a procesní ohřev, Mato – odborník na mazací techniku, Signode, Orgapack a Strapex – odborníci na balení pomocí páskovacích nástrojů, PerfectPro – přední dodavatel stavebních radiostanic a Rexroth – specialista na procesně bezpečná šroubovací řešení. Kromě řady Cox převádí společnost Medmix na rozhraní AmpShare také řadu MK.

„300 strojů, více než 25 značek, jeden akumulátor: Do konce příštího roku vám chceme v rámci aliance AmpShare nabídnout více než 300 kompatibilních strojů, včetně 50 nových 18voltových strojů Bosch Professional, kterými opět rozšiřujeme vlastní portfolio,“ říká Henk Becker. Další výrobci budou následovat.

Nejlepší výkon v systému: Akumulátorová technologie pro inovativní klíčové značky

Akumulátorová technologie Bosch nabízí uživatelům v rámci aliance AmpShare mnoho dalších výhod. Patří mezi ně plná kompatibilita s veškerým profesionálním nářadím od roku 2008 – včetně výkonné řady Biturbo, jedinečná technologie CoolPack pro dlouhou dobu chodu a odolnost, inovativní technologie článků pro nejvýkonnější akumulátory Bosch, akumulátory ProCORE18V, a nejrychlejší doba nabíjení na trhu: Například vysoce výkonný akumulátor ProCORE18V s kapacitou 4,0 Ah se nabije na 50 % za pouhých devět minut.

Další informace o AmpShare – powered by Bosch najdete na adrese www.ampshare.com.

Změny jsou vyhrazeny.

Tags: Power Tools

Kontakt pro novináře:
Karin Molčik
Tel.: +420 776 744 414
Email: karin.molcik@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize skupiny Bosch, je světovou jedničkou na trhu elektrického nářadí, zahradního nářadí, příslušenství a měřící techniky. V roce 2021 dosáhla tato divize se svými 21 000 zaměstnanci obratu 5,8 miliard eur, z čehož 80 procent získala mimo území Německa. Se značkami jako jsou Bosch a Dremel se divize zaměřuje především na potřeby uživatelů a silný inženýrský vývoj. Jádrem úspěchu je síla a rychlost inovací: V roce 2022 se divize Elektrické nářadí chystá uvést na trh více než 100 inovací ve všech čtyřech segmentech: Elektrické nářadí, Zahradní technika, Příslušenství a Měřicí technika.

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 421 000 zaměstnanců (stav k 31. 12. 2022). Obrat firmy za rok 2022 dosáhl podle předběžných výsledků hodnoty 88,2 miliard eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem skupiny Bosch je usnadnit propojený život pomocí produktů a řešení, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly vyvinuty či vyrobeny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 470 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Se svými více než 400 pobočkami po celém světě je skupina Bosch od prvního čtvrtletí roku 2020 CO2 neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 85 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 136 lokalitách po celém světě a zhruba 44 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?