Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí
Sdílet tiskovou informaci

Nová dimenze výkonu akumulátorového nářadí: První BITURBO šroubováky Bosch pro profesionály

Více kontroly díky uživatelskému rozhraní a konektivitě

  • Nejvýkonnější 18V akumulátorové vrtací šroubováky, bez příklepu a s příklepem, na trhu.
  • Přidaná hodnota díky funkci konektivitě ve spojení s vysokou ochranou uživatele.
  • Optimalizováno pro snadnou manipulaci – první elektronická detekce úhlu na trhu.
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Bosch uvádí na trh BITURBO šroubováky GSR a GSB 18V-150 C Professional, nejvýkonnější 18voltové akumulátorové vrtací šroubováky, s příklepem a bez příklepu, na světě. Jejich bezuhlíkový vysoce výkonný motor je optimálně sladěn s elektronikou a akumulátorem tak, aby byl plně využit vysoký výkon doporučených akumulátorů ProCORE 18V s kapacitou 8,0 Ah. Tím se BITURBO šroubováky odlišují od všech předchozích modelů: Díky maximálnímu krouticímu momentu 150 Nm a až 2 200 otáčkám za minutu garantují oba šroubováky rychlý postup práce. U měkkého šroubování (měkký šroubováním se rozumí kontinuální šroubování kratších nebo delších šroubů, vrutů do dřeva) je jejich krouticí moment 84 Nm a je tedy o 15 procent vyšší než u nejlepšího konkurenčního modelu. Na jedno nabití přiloženého akumulátoru ProCORE 18V s kapacitou 8,0 Ah můžete do měkkého dřeva zašroubovat až 12 šroubů o rozměrech 12 x 400 mm - toho v současnosti nedosahuje žádný jiný akumulátorový šroubovák. Nářadí je proto vhodné zejména pro stavbu klasických dřevěných konstrukcí, střešních vazníků a fasád. Stručně: Pro všechny práce, kde jsou vyžadovány velké průměry šroubů a vrtáků. Kromě toho BITURBO šroubováky nabízejí řemeslníkům přidanou hodnotu díky novému uživatelskému rozhraní (ovládání) - přímo na šroubováku – a také individuální možnosti nastavení prostřednictvím funkcí Connectivity přes chytrý telefon. Důraz je kladen na světové prvenství: „Electronic Angle Detection (EAD)“, první elektronická detekce úhlu šroubováku 18 V na trhu.

Šroubování pod správným úhlem – takto to funguje

Elektronická detekce úhlu v budoucnu usnadní tesařům dodržování platných norem. Pro zajištění statiky střešního vazníku je nutné provést šroubové spoje kontralatí a izolace pod určitými úhly. A zde přichází ke slovu „Electronic Angle Detection (EAD)“ od společnosti Bosch: Běžné úhly 45 a 60 stupňů lze zvolit přímo na šroubováku prostřednictvím uživatelského rozhraní (ovládací panel). Jakýkoli jiný úhel lze individuálně nastavit pomocí aplikace v chytrém telefonu a přenést do šroubováku přes Bluetooth. Chcete-li aktivovat elektronickou detekci úhlu, přiložte šroubovák v požadovaném úhlu na střechu, dokud se příslušné pole displeje v uživatelském rozhraní nepřetržitě nerozsvítí. To znamená, že šroubovák je nastaven na tento úhel a je připraven k použití. Pokud je poté přiložen na šikmou plochu střechy za účelem šroubování, rozsvítí se LED dioda integrovaná na zadní straně šroubováku zeleně, jakmile je dosaženo nastaveného úhlu. Pokud je tento úhel překročen nebo podkročen o více než ±3 stupně, rozsvítí se žlutá LED a je možné provést příslušnou úpravu. Výsledkem jsou přesné šroubové spoje bez nutnosti používat dříve běžné šroubovací pomůcky z kartonu nebo plastu.

Vysoká ochrana uživatele díky funkci KickBack Control

Modely GSR a GSB 18V-150 C Professional se také vyznačují vysokou úrovní ochrany uživatele díky systému KickBack Control: V případě náhlé a nepředvídatelné rotace šroubováku kolem osy vrtání – například pokud se vrták zasekne v otvoru po suku – integrovaný senzor během zlomku sekundy vypne motor. Tím se zabrání neočekávaným zpětným rázům a může se snížit riziko zranění. Pokud funkce KickBack Control není pro určité aplikace, například vrtání s děrovkami, užitečná, mohou ji profesionálové zapínat a vypínat podle vlastního uvážení. Dodávaná přídavná rukojeť navíc zajišťuje, že řemeslníci mají své nářadí vždy pod kontrolou. Lze jí namontovat pomocí rychloupínacího systému a uzamknout v 36 polohách. To profesionálům umožňuje maximální flexibilitu.

BITURBO nářadí – nejvýkonnější akumulátorové nářadí od společnosti Bosch

Šroubováky jsou součástí celé řady výkonného nářadí BITURBO firmy Bosch. K dispozici jsou další vlajkové produkty pro zpracování dřeva, jako jsou ruční okružní pily, ponorné pily a pokosové pily, různá vrtací kladiva SDS max a SDS plus a úhlové brusky. Vysoký výkon nabízejí stroje BITURBO s akumulátory ProCORE 18V od 5,5Ah. S profesionálním 18voltovým systémem zajišťuje Bosch kompatibilitu s novým a stávajícím elektrickým nářadím a nabíječkami této třídy napětí.

Nové BITURBO šroubováky GSR a GSB 18V-150 C Professional jsou v prodeji od ledna 2022. Ceny jsou nezávazná cenová doporučení bez DPH.

Parametry nářadíGSR 18V-150 C ProfessionalGSB 18V-150 C Professional
MotorVysoce výkonný bezuhlíkový motorVysoce výkonný bezuhlíkový motor
Napětí akumulátoru18 V18 V
Volnoběžné otáčky0 – 550/0 – 2 200 min-10 – 550/0 – 2 200 min-1
Počet rázů0 – 30 000 min-1
Točivý moment max./měkký150/84 Nm150/84 Nm
Rozsah sklíčidla1,5 – 13 mm1,5 – 13 mm
Max. průměr šroubů13 mm13 mm
Max. průměr vrtání (dřevo)150 mm (děrovací pila)150 mm (děrovací pila)
Max. průměr vrtání (ocel)16 mm16 mm
Max. průměr vrtání (zdivo)20 mm
Délka hlavy202 mm207 mm
Hmotnost2,1 kg2,2 kg
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena bez DPH
  • Nářadí v kartonu bez akumulátoru a nabíječky: 6539,00 Kč
  • Nářadí v L-Boxxu bez akumulátoru a nabíječky: 6899,00 Kč
  • Nářadí v L-Boxxu včetně 2 x 8,0 Ah akumulátoru ProCORE 18V, rychlonabíječky GAL 1880 Professional a Connectivity modulu: 13469,00 Kč
  • Nářadí v kartonu bez akumulátoru a nabíječky: 6899,00 Kč
  • Nářadí v L-Boxxu bez akumulátoru a nabíječky: 7299,00 Kč
  • Nářadí v L-Boxxu včetně 2 x 8,0 Ah akumulátoru ProCORE 18V, rychlonabíječky GAL 1880 Professional a Connectivity modulu: 13839,00 Kč

Změny jsou vyhrazeny.

Kontakt pro novináře:
Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize skupiny Bosch, je světovou jedničkou na trhu elektrického nářadí, zahradního nářadí, příslušenství a měřící techniky. V roce 2020 dosáhla tato divize se svými 20 000 zaměstnanci obratu 5,1 miliard eur, z čehož 85 procent získala mimo území Německa. Se značkami jako jsou Bosch a Dremel se divize zaměřuje především na potřeby uživatelů a silný inženýrský vývoj. Jádrem úspěchu je síla a rychlost inovací: V roce 2021 se divize Elektrické nářadí chystá uvést na trh více než 100 inovací ve všech čtyřech segmentech: Elektrické nářadí, Zahradní technika, Příslušenství a Měřicí technika.

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává cca 401 300 zaměstnanců (k 31.12.2021). Tržby firmy za rok 2021 dosáhly podle předběžných čísel hodnoty více než 78,8 miliard eur. Aktivity Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Díky své kompetenci v oblasti senzoriky, softwaru a služeb a také vlastního IoT cloudu je firma schopna nabídnout svým zákazníkům propojená řešení nad rámec domény od jednoho dodavatele. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Ty buď disponují umělou inteligencí (AI) nebo jsou vyvíjeny nebo vyráběny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Skupina Bosch zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních společností v cca 60 zemích. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Bosch Group s více než 400 závody je celosvětově od jara 2020 CO2neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 76 300 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 128 lokalitách po celém světě a zhruba 38 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 394 500 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl podle předběžných výsledků hodnoty 71,6 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, press.bosch.cz, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?