Suche

Tisková informace #Powertrain systems
Sdílet tiskovou informaci

Bosch rozšiřuje vodíkové portfolio

Spolupráce se společností OMB Saleri na vývoji komponent H2 nádrží pro mobilní aplikace

  • Bosch nyní nabízí ventily nádrží a regulátory tlaku pro vodíkové nádrže.
  • Bosch a OMB Saleri společně vyvíjejí produkty pro velkosériovou výrobu.
  • Bosch očekává, že do roku 2030 bude každé osmé nové užitkové vozidlo poháněno palivovým článkem.
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Stuttgart/Brescia, Německo/Itálie – Společnost Bosch rozšiřuje své portfolio výrobků pro mobilní vodíkové aplikace: Od této chvíle zahrnuje také komponenty pro systémy H2 nádrží, jako jsou ventily nádrží nebo regulátory tlaku. Za tímto účelem Bosch spolupracuje s italskou specializovanou firmou OMB Saleri v rámci vývojového partnerství, v němž jsou produkty společně dále vyvíjeny. „Vodík je důležitou součástí budoucí skladby pohonných jednotek pro dosažení klimatické neutrality,“ říká Dr. Uwe Gackstatter, předseda divize Bosch Powertrain Solutions. „Společně s OMB Saleri připravujeme komponenty H2 nádrží pro sériovou výrobu.“

Společně s OMB Saleri připravujeme komponenty H2 nádrží pro sériovou výrobu.

Dr. Uwe Gackstatter, předseda divize Bosch Powertrain Solutions

Zaměření na celosvětový trh s vodíkovými nádržemi

Poptávka po pohonech na bázi vodíku v příštích letech prudce vzroste, zejména u užitkových vozidel. Bosch očekává, že do roku 2030 bude mít palivový článek přibližně každé osmé nově registrované užitkové vozidlo na světě. Společnosti Bosch a OMB Saleri proto usilují o rozšíření svých pozic na trhu v sektoru H2 prostřednictvím nově dohodnuté spolupráce v oblasti komponentů pro systémy vodíkových nádrží. Spolupráce zahrnuje licenční a vývojovou dohodu na několik produktů pro řešení skladování vodíku pod tlakem 350 barů a 700 barů. Společné tzv. simultánní inženýrské týmy nyní dále vyvíjejí stávající výrobky a optimalizují je pro velkosériovou výrobu. Cílem společnosti Bosch je díky velkému množství nabízet komponenty pro řešení vodíkových nádrží za konkurenceschopné ceny.

Bosch a OMB Saleri spojují své kompetence

Spolupráce spojuje know-how obou partnerů. Italská technologická společnost OMB Saleri z Brescie v severní Itálii je jedním z předních světových specialistů na komponenty pro řešení skladování vodíku. Jako partner Bosch těží z jejích odborných znalostí v oblasti vývoje, moderní testovací infrastruktury H2 a testovacích stanic a komponentů, které se již osvědčily v prvních aplikacích. Společnost Bosch na oplátku přispívá svými zkušenostmi s industrializací inovativních výrobků a globální vývojovou a výrobní sítí pro velké série.

Společnost Bosch pracuje na mobilních a stacionárních palivových článcích

Společnost Bosch je přesvědčena o tom, že vodík bude nositelem energie, a proto do této oblasti dopředu investuje. V letech 2021 až 2024 společnost investuje téměř 600 milionů eur do mobilních aplikací a 400 milionů eur do aplikací pro stacionární výrobu elektřiny a tepla. Portfolio pro vozidla sahá od jednotlivých senzorů přes základní komponenty, jako je elektrický vzduchový kompresor a stack, až po kompletní modul palivového článku.

Tags: fuel cells

Kontakt pro novináře:

Thorsten Schönfeld,
Telefon: +49 711 811-43378
Twitter: @BoschPresse

Mobility Solutions je největší obchodní oblastí Bosch Group. V roce 2021 vygenerovala téměř 58 % provozního obratu ve výši 45,3 miliard eur. Díky tomu je Bosch Group jedním z největších dodavatelů automobilového průmyslu. Mobility Solutions sleduje vizi mobility, která je bez nehod, bez emisí a bez stresu, a spojuje odborné znalosti skupiny v oblastech automatizace, elektrifikace a konektivity. Pro zákazníky jsou tak výsledkem integrovaná řešení mobility. Mezi hlavní obchodní oblasti patří: Vstřikovací technika a vedlejší agregáty pro spalovací motory, rozmanitá řešení pro elektrifikaci pohonu, bezpečnostní systémy pro automobily, asistenční systémy a funkce pro automatizované řízení, technika pro uživatelsky přívětivé informační a zábavní systémy a komunikaci přesahující rámec vozidla, servisní koncepty, jakož i technika a služby pro obchod s motorovými vozidly. Bosch přinesl důležité inovace v automobilové technice, například elektronické řízení motoru, stabilizační systém ESP nebo systém přímého vstřikování nafty common-rail.

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává cca 402 600 zaměstnanců (k 31.12.2021). Ve fiskálním roce 2021 dosáhla obratu ve výši 78,7 miliard euro. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídl propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Ty buď disponují umělou inteligencí (AI) nebo jsou vyvíjeny nebo vyráběny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Skupina Bosch zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních společností v cca 60 zemích. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Bosch Group s více než 400 závody je celosvětově od jara 2020 CO2neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 76 100 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 128 lokalitách po celém světě a zhruba 38 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?