Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí

První akumulátorový vysavač na mokré a suché vysávání pro dům a zahradu: Mobilní multifunkční vysavač 3 v 1 AdvancedVac 18V-8 od společnosti Bosch

Všestranné použití v domě i na zahradě

  • Odstraňování prachu, nečistot a kapalin v interiéru i exteriéru
  • Mnoho dalších využití díky integrované funkci foukání
  • Univerzální adaptér pro odsávání prachu z elektrického nářadí
  • Rozšíření 18voltového systému „Power for All“ – jeden akumulátor pro více než 40 zařízení
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Ať už mokré nebo suché, hrubé nebo jemné: Vysavač AdvancedVac 18V-8 je první akumulátorový vysavač pro mokré a suché vysávání pro dům a zahradu od společnosti Bosch spolehlivě odstraňuje nečistoty v interiéru i exteriéru. Domácnost, kutilská dílna, zahrada, auto nebo obytný vůz – díky integrovaným kolečkům a rozsáhlému příslušenství, jako je nafukovací adaptér, prodlužovací trubice a podlahová a štěrbinová hubice, je vysavač AdvancedVac 18V-8 pro kutily univerzálnější než běžné vysavače pro mokré a suché vysávání. Vysypanou zeminu z květináčů v kufru vysaje stejně přirozeně jako rozlitou vodu z pračky. Přechod ze suchého na mokré použití je možný během několika sekund bez výměny filtru. Navíc mohou kutilové snadno a rychle přepnout vysavač AdvancedVac 18V-8 z funkce sání na foukání. Poté například nafukuje nafukovací matrace nebo odstraňuje listí z příjezdové cesty do dvora. To ale není všechno: Přenosný a pojízdný multitalent 3 v 1 se dodává také s univerzálním adaptérem, který umožňuje jeho připojení k řadě různého elektrického nářadí, jako jsou akumulátorové i síťové přímočaré pily. Vysavač AdvancedVac 18V-8 pak vysává prach přímo v místě jeho vzniku a minimalizuje tak nepříjemné čištění po řezání. Úsporný režim prodlužuje životnost akumulátoru a je vhodný zejména pro lehčí odsávání.

„Power for All“ – akumulátor pro všechny aplikace v domácnosti a na zahradě

AdvancedVac 18V-8 obohacuje 18V systém „Power for All“ od společnosti Bosch. Dnes již zahrnuje přibližně 40 strojů pro kutily, zahradu a domácnost - a díky alianci „Power for All Alliance“ dokonce přesahuje sortiment Bosch.

Veškeré nářadí – od příklepových vrtaček až po sekačky na trávu - lze provozovat s jedním a tím samým 18voltovým lithium-iontovým akumálátorem. Pro každou napěťovou třídu je třeba pouze jedna nabíječka. Tímto způsobem mohou kutilové ušetřit místo a peníze a také chránit životní prostředí.

Vysavač AdvancedVac 18V-8 bude v prodeji od září. Všechny ceny jsou nezávazné doporučené ceny včetně DPH.

Parametry přístrojeAdvancedVac 18V-8
Napětí akumulátoru18 V
Max. podtlak (turbína)92 mbar
Max. průtok (turbína)29 l/s
Objem kontejneru brutto8 l
Délka hadice1,8 m
Doba provozu
(s baterií Power Plus 4,0 Ah)
4 min/Ah (režim Power)
6 min/Ah (režim Eco)
Rozměry
(délka x šířka x výška)
376 x 278 x 295 mm
Hmotnost bez akumulátoru3,8 kg
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena včetně DPHVysavač v kartonu se sací hadicí, třemi sacími trubkami, podlahovou hubicí včetně klipu na mokré a suché vysávání, štěrbinovou hubicí, zahnutou hubicí, univerzálním adaptérem, nafukovacím adaptérem, plochým skládaným filtrem a papírovým sáčkem (bez akumulátoru a nabíječky): 3 149 Kč
Změny jsou vyhrazeny.

Kontakt pro novináře:

Adéla Lišková
Telefon: +420 728 360 250
E-mail: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2020 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 5,1 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2021 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?