Suche

Tisková informace #Byznys a ekonomika

Společnost Bosch otevřela v Boru u Tachova logistický sklad divize Building Technologies

Bosch je v České republice zastoupen již v osmé lokalitě

  • Osmá lokalitu Bosch v Česku: Slavnostní otevření logistického skladu divize Building technologies v Boru u Tachova
  • Bosch bude z Boru distribuovat výrobky pro zabezpečení objektů, energetickou účinnost a automatizaci budov po celé Evropě
  • Jeden ze tří centrálních skladů divize Building Technologies se rozkládá na téměř 16 tisících metrech čtverečních
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Bor, Česká republika – Společnost Bosch po několika měsících náběhového provozu 5. října 2021 slavnostně otevřela za přítomnosti zástupců společností Bosch, DHL a CTPark Bor svou již osmou pobočku v České republice. V průmyslových prostorách CTParku v Boru o rozloze téměř šestnáct tisíc čtverečných metrů nově sídlí logistický sklad divize Bosch Building Technologies. ,,Těší mě otevření další pobočky Bosch na území České republiky a věřím, že díky její výhodné poloze přispějeme v oblasti logistiky ke konkurenceschopnosti mezinárodní sítě společností Bosch,“ řekl Milan Šlachta, reprezentant skupiny společností Bosch v ČR.

Společnost Bosch přestěhovala logistický sklad divize Building technologies do České republiky z Nizozemí. Jedním z hlavních kritérií pro umístění skladu do Boru byla výhodná poloha v rámci regionu EMEA, kterému sklad slouží. Svou polohou poskytuje CTPark Bor skvělou dostupnost evropské i globální sítě dopravních a dodavatelských řetězců. Samotný prostor je tzv. cross-dock (dvouhlavý sklad) a nabízí možnost budoucího rozšíření. ,,Budovu jako takovou jsme převzali na začátku roku 2021, od června probíhala relokace z Nizozemí. Prostor skvěle splňuje naše požadavky ve všech ohledech, včetně těch na šetrnost provozu k životnímu prostředí,“ dodal Michal Jäger, vedoucí divize Bosch Building technologies.

Nový sklad je jedním ze tří skladů divize Building Technologies, další dva se nachází v Americe a Singapuru. Hlavní činností skladu je distribuce zboží divize která se zabývá systémy pro zabezpečení objektů, energetickou účinností a automatizací budov.

Kontakt pro novináře:

Pavel Roman
Tel.: +420 261 300 595
Email: pavel.roman@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2020 zaměstnával více než 8 000 pracovníků (k 31. 12. 2020). Konsolidovaný obrat v roce 2020 dosáhl 19,7 miliardy korun (745 milionů eur) a celkový obrat v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 46,3 miliardy korun (1,8 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 4 jsou výrobní závody, 1 servisní středisko, 1 prodejní sklad a 1 logistický sklad.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 394 500 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl podle předběžných výsledků hodnoty 71,6 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?