Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí
Sdílet tiskovou informaci

Kompaktní a flexibilní pro mobilní použití: První akumulátorová excentrická bruska od společnosti Bosch pro profesionály

Ergonomičtější než běžné modely na trhu

  • Kompaktní společník s 12 volty: GEX 12V-125 Professional
  • Profesionál pro úpravy povrchu s 18 volty: GEX 18V-125 Professional
  • Ergonomické vedení přístroje díky praktickému úchopu a úzké rukojeti
  • Bezkartáčové motory pro rychlý postup práce a dlouhou životnost
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

První akumulátorové excentrické brusky od společnosti Bosch pro profesionály dávají povrchům správný brus a extrémně usnadňují mobilní použití nářadí bez kabelu. Pro ty, kteří pracují převážně vertikálně nebo nad hlavou, je GEX 12V-125 Professional spolehlivým společníkem. Je to jediná akumulátorová 12 voltová excentrická bruska v profi segmentu a je součástí celé řady velmi kompaktních přístrojů pro opracování dřeva, jako jsou přímočaré pily, horní frézky a šroubováky FlexiClick v systému Professional 12V System. Pro větší a vodorovné plochy je ideální volbou GEX 18V-125 Professional z řady Professional 18V System. Obě brusky pracují s bezkartáčovými motory s vysokou účinností, a proto jsou mimořádně efektivní. Jejich design kombinuje to nejlepší z konstrukce pneumatického nářadí: velmi praktický úchyt vpředu a úzká rukojeť blízko obrobku – a tím se zřetelně liší od objemného věžovitého tvaru srovnatelných konkurenčních modelů s akumulátorem. GEX 12V-125 Professional a GEX 18V-125 Professional lze pohodlně ovládat jednou nebo oběma rukama, nabízejí optimální ovládání díky jejich blízkosti k obrobku a jsou výrazně ergonomičtější než běžné akumulátorové modely na trhu.

Flexibilně použitelný od hrubého broušení až po finišování

Excentrické brusky doprovázejí profesionály od hrubého broušení až po dokonalý finiš. Jsou vhodné jak pro klasické aplikace broušení dřeva, tak pro broušení sádrokartonových desek nebo malířské práce. Opravy laku v automobilovém průmyslu jsou také velmi snadné. Požadovanou rychlost lze kdykoli nastavit intuitivně pomocí regulačního kolečka.

V závislosti na materiálu a povrchu existují také různé brusné talíře, například Soft pro broušení konkávních nebo konvexních povrchů. Brusný talíř Medium je dodáván pro téměř všechny aplikace. Pro účinné broušení velkých a rovných dřevěných povrchů se doporučuje tvrdý brusný talíř. Správný brusný papír, jako je C470 Best for Wood and Paint pro vysokou rychlost úběru, je rovněž v sortimentu příslušenství Bosch k dispozici. Nezáleží na tom, co brousíte: Prachový sáček, který lze připojit k prachovému adaptéru, umožňuje práci s nízkou prašností. Funkce Click & Clean umožňuje také připojení přístroje k systému odsávání prachu, jako je například akumulátorový univerzální vysavač GAS 18V-10 L Professional.

Excentrické brusky lze provozovat se všemi akumulátory 12-ti nebo 18-ti voltového systému: Bosch zajišťuje kompatibilitu s novým i stávajícím elektrickým nářadím a nabíječkami příslušné napěťové třídy. Pro efektivní práci doporučuje Bosch pro brusku GEX 18V-125 Professional akumulátor ProCore18V s kapacitou 4,0 Ah, s nímž výkonná excentrická bruska vydrží v provozu přibližně jednu hodinu. Profesionálové mohou kdykoli zjistit, kolik energie je ještě k dispozici, pomocí ukazatele stavu nabití na akumulátoru. Pro kompaktní 12voltovou verzi GEX 12V-125 Professional doporučuje Bosch akumulátor s kapacitou 3,0 Ah. Indikátor stavu nabití se nachází na přístroji.

Excentrické brusky GEX 12V-125 Professional a GEX 18V-125 Professional budou k dispozici od června 2021. Ceny jsou nezávazná cenová doporučení bez DPH.

Parametry přístrojeGEX 12V-125 ProfessionalGEX 18V-125 Professional
Motorbezkartáčovébezkartáčové
Napětí akumulátoru12 V18 V
Průměr brusného talíře125 mm125 mm
Volnoběžné otáčky6.000 − 10.000 min-16.000 − 10.000 min-1
Počet brusných kmitů12.000 − 20.000 min-112.000 − 20.000 min-1
Orbitální průměr2,5 mm2,5 mm
Excentricita1,25 mm1,25 mm
Vibrace2,2 m/s21,9 m/s2
Rozměry
(délka x výška x šířka)
194 x 108 x 153 mm224 x 108 x 153 mm
Hmotnost (bez akumulátoru)0,95 kg1,05 kg
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena bez DPH• Přístroj v krabici, brusný talíř Médium, brusný papír (C430, P120), prachový sáček: 2749 Kč• Přístroj v krabici, brusný talíř Médium, brusný papír (C430, P120), prachový sáček: 3679 Kč

Změny jsou vyhrazeny.

Kontakt pro novináře:

Petr Vajda
Tel.: +420 602 166 548
Email: Petr.Vajda@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize skupiny Bosch, je světovou jedničkou na trhu elektrického nářadí, zahradního nářadí, příslušenství a měřící techniky. V roce 2020 dosáhla tato divize se svými 20 000 zaměstnanci obratu 5,1 miliard eur, z čehož 85 procent získala mimo území Německa. Se značkami jako jsou Bosch a Dremel se divize zaměřuje především na potřeby uživatelů a silný inženýrský vývoj. Jádrem úspěchu je síla a rychlost inovací: V roce 2021 se divize Elektrické nářadí chystá uvést na trh více než 100 inovací ve všech čtyřech segmentech: Elektrické nářadí, Zahradní technika, Příslušenství a Měřicí technika.

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává cca 401 300 zaměstnanců (k 31.12.2021). Tržby firmy za rok 2021 dosáhly podle předběžných čísel hodnoty více než 78,8 miliard eur. Aktivity Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Díky své kompetenci v oblasti senzoriky, softwaru a služeb a také vlastního IoT cloudu je firma schopna nabídnout svým zákazníkům propojená řešení nad rámec domény od jednoho dodavatele. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Ty buď disponují umělou inteligencí (AI) nebo jsou vyvíjeny nebo vyráběny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Skupina Bosch zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních společností v cca 60 zemích. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Bosch Group s více než 400 závody je celosvětově od jara 2020 CO2neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 76 300 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 128 lokalitách po celém světě a zhruba 38 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?