Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí

Účinný proti odolným nečistotám: Akumulátorový čisticí kartáč UniversalBrush od společnosti Bosch

Malé tornádo s maximálním výkonem

  • Snadné a rychlé čištění bez námahy
  • Různé nástavce pro různé povrchy
  • Vodotěsný pro čištění v mokrém prostředí
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Je čas na jarní úklid. Ještě účinnější a důkladnější čištění – to nyní umožňuje čisticí kartáč UniversalBrush od společnosti Bosch. Akumulátorový čisticí kartáč s rotační hlavou a různými nástavci odstraňuje odolné nečistoty i z těch nejhůře přístupných míst a zároveň je šetrný k povrchům. Úporné ruční drhnutí už je minulostí. Kuchyň, koupelna, gril, židle a další: Kartáč UniversalBrush je šikovný pomocník v domácnosti – v interiéru i exteriéru – a díky němu se povrchy opět lesknou. Malé tornádo se nezastaví, ani když už to ostatní vzdali: Kartáč UniversalBrush rotuje i při silnějším tlaku, a umožňuje tak výkonné čištění.

Různé nástavce – nespočet možností čištění

Akumulátorový čisticí kartáč je vodotěsný a lze jej použít s čisticími prostředky pro čištění za sucha i za mokra. Součástí balení je pět kusů příslušenství: tři nástavce, které lze vyměnit pomocí jednoduchého systému na jedno kliknutí – kartáč, jemný kartáč a držák houbičky – a také abrazivní odolná houbička a neabrazivní houbička z mikrovlákna. Kartáč je vhodný pro čištění silně znečištěných povrchů, jako jsou dlaždice včetně spár znečištěné vodním kamenem, nebo také pro čištění disků automobilů. Malý jemný kartáč usnadňuje odstraňování nečistot z těžko přístupných míst, jako jsou rohy, okolí vodovodních kohoutků nebo okenní a dveřní profily. Různé čisticí houbičky lze použít díky držáku a jednoduše je upevnit pomocí suchého zipu. Hnědá abrazivní odolná podložka spolehlivě odstraňuje obzvláště odolné usazeniny, například na grilovacím roštu, v litinové pánvi nebo v troubě – a bez námahy odstraňuje i malé skvrny od rzi.
S modrou houbičkou z mikrovlákna vyčistíte nerezové hrnce, sklokeramickou desku a dřez včetně armatur stejně rychle a šetrně jako skleněné dveře ve sprše. K dispozici je také zelená kuchyňská houbička a bílá melaminová houbička. Například kuchyňská houbička zbaví dvířka trouby ulpívajících nečistot, zatímco melaminová houbička je správnou volbou pro citlivé povrchy, jako jsou potahy židlí nebo sedadla v autě. Boty, dveře a skleněné povrchy také vyčistí bez problému. Po dokončení práce je možné kartáč UniversalBrush jednoduše krátce očistit pod tekoucí vodou. Nástavce a houbičky jsou samozřejmě opakovaně použitelné a lze je mýt v myčce nádobí do 50°C. A díky kabelu micro USB je tento šikovný pomocník opět rychle připraven k použití.

Pokud chcete okna umýt rychle, bez vrzání a šmouh, můžete použít GlassVac od společnosti Bosch. Akumulátorový čistič oken je oblíbeným pomocníkem v domácnosti díky své jedinečné technologii stírání a kompaktnímu designu, který umožňuje čištění až k okraji.

UniversalBrush je v prodeji od května 2021. Všechny uvedené ceny jsou nezávazné doporučené ceny včetně aktuální DPH.

Parametry přístrojeUniversalBrush
Napětí/kapacita akumulátoru3,6 V lithium-ion/1,5 Ah integrovaný
Volnoběžné otáčky215 ot/min
Ochrana IPIP X5 (ochrana proti stříkající vodě ze všech směrů)
Rozměry (délka x výška x šířka)140 x 100 x 45 mm
Hmotnost bez nástavců330 g
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena včetně DPHPřístroj s kartáčem, jemným kartáčem, držákem houbiček s uchycením na suchý zip a abrazivní odolnou houbičkou a neabrazivní houbičkou z mikrovlákna. 1 339 Kč
Dostupné příslušenství:
• Štětinový kartáč: 269 Kč/ks
• Jemný kartáč: 269 Kč/ks
• Držák houbičky na suchý zip: 269 Kč/ks
• Abrazivní odolná houbička: 269 Kč/3 ks
• Neabrazivní houbička z mikrovlákna: 269 Kč/3 ks
• Kuchyňská drátěnka: 269 Kč/3 ks
• Melaminová čisticí houbička: 269 Kč/3 ks

Změny jsou vyhrazeny.

Kontakt pro novináře:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2020 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 5,1 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2021 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?