Suche

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Současné portfolio
Společnost Bosch vyrábí elektronické komponenty pro vozidla a spotřební a zábavní elektroniku. Patří mezi ně: mikroelektromechanické systémy (MEMS), jako jsou snímače zrychlení, tlaku, úhlové rychlosti, prostředí, hmotnostního průtoku a magnetického pole, specifické aplikační obvody (ASIC) a výkonové polovodiče.

Výrobní závody
• Reutlingen (technologie 150 mm a 200 mm)
• Drážďany (technologie 300 mm)

Patenty
Společnost Bosch je držitelem více než 1 500 patentů a patentových přihlášek v oblasti polovodičové technologie, z toho 1 000 patentů pro technologii MEMS.

Trh
Společnost Bosch vyrábí senzory MEMS, integrované obvody a výkonové polovodiče pro vlastní potřebu. Velká část portfolia je nabízena také na volném trhu.

Historie
Společnost Bosch vyvíjí a vyrábí mikroelektronické součástky a systémy již 50 let; zhruba před 25 lety vyvinula polovodičový výrobní proces pro mikroelektromechanické senzory (senzory MEMS) a je v této oblasti světovou jedničkou na trhu.

Investice
Od zavedení 200milimetrové technologie v roce 2010 investovala společnost Bosch jen do svých závodů na výrobu polovodičů v Reutlingenu a Drážďanech více než 2,5 miliardy eur. Kromě toho se počítá s dalšími miliardovými investicemi do vývoje mikroelektroniky.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. Devadesát čtyři procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH (Nadaci Roberta Bosche). Ostatní podíly vlastní rodina Roberta Bosche, přes společnost vlastněnou rodinou a přes společnost Robert Bosch GmbH. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, průmyslový trust, který také vykonává funkci vlastníků.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?