Suche

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Všeobecné informace

Investiční částka
cca jedna miliarda eur

Pozemek rozloha
cca 100 000 m2 (přibližně 14 fotbalových hřišť)

Celková užitná plocha
cca 72 000 m² výrobních a kancelářských prostor

Průběh výstavby
• Zahájení výstavby - jaro 2018
• Instalace strojů - konec roku 2019
• První plně automatizovaná výroba - leden 2021
• Zahájení sériové výroby - červenec 2021

Počet zaměstnanců
• v konečné fázi výstavby až 700
• cca 250 zaměstnanců v květnu 2021

Poptávaná odborná kvalifikace
Odborníci z polovodičového průmyslu, jako jsou procesní, výrobní inženýři nebo inženýři údržby, matematici, vývojáři softwaru, ale i zkušení odborníci z oborů, jako je fyzika, chemie a mikrosystémová technika

Výrobní technologie
Vysoce automatizovaná výroba polovodičů (300mm křemíkové substráty (wafery) s šířkou struktury až 65 nm;1 nm je jedna miliontina milimetru.)

Vyráběné produkty
Integrované obvody pro konkrétní aplikace (ASIC), výkonové polovodiče

Oblasti použití polovodičů
Převážně v automobilové elektronice

Propojená výroba
Stroje přenášejí jeden gigabit výrobních dat za sekundu.
Každý den se vygeneruje objem dat, který by odpovídal více než 42 milionům listů papíru o hmotnosti 22 tun.

Informace k objektu

Celkový obestavěný prostor
600 000 m³

Objem betonu
cca 66 500 m³ (přibližně 8 300 autodomíchávačů betonu)

Hmotnost oceli
cca 16 400 tun (přibližně 30 letadel A380)

Zemní práce/výkopové práce
cca 90 000 m³ (přibližně 7 500 nákladních aut)

Vrtané piloty pro základy
cca 860 kusů

Základová deska
Tloušťka 100 cm

Délka potrubí
cca 80 km

Délka elektrických kabelů
cca 380 km (2 x trasa Berlín-Drážďany)

Dotace
Nová budova je spolufinancována Spolkovou republikou Německo.Poskytovatelem dotace je Spolkové ministerstvo hospodářství a energetiky.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. Devadesát čtyři procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH (Nadaci Roberta Bosche). Ostatní podíly vlastní rodina Roberta Bosche, přes společnost vlastněnou rodinou a přes společnost Robert Bosch GmbH. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, průmyslový trust, který také vykonává funkci vlastníků.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?