Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí

Zelená laserová dioda pro optimální viditelnost: Nová generace bodových laserů Bosch pro profesionály

Robustnější než kdy dříve pro použití na stavbě

  • Až čtyřikrát lepší viditelnost díky zeleným laserovým bodům
  • Robustní konstrukce s pogumovaným ochranným rámem a ochranou proti prachu a stříkající vodě
  • Snadná manipulace díky integrovanému otočnému držáku
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Nejvyšší přesnost měření: nové bodové lasery Bosch GPL 3 G Professional a GPL 5 G Professional. Oba přístroje jsou vhodné zejména pro použití v jasnějších vnitřních prostorách: Jejich zelené laserové body jsou až čtyřikrát viditelnější než červené laserové body. Kromě toho jsou tyto přístroje robustnější než kdy dříve a jsou spolehlivými partnery při každodenním používání na stavbě: Díky pogumovanému rámu s tlumícími prvky a skly zasunuté směrem dovnitř jsou chráněny proti nárazům a mají také certifikaci IP 65 a jsou proto odolné proti prachu a stříkající vodě. Další výhodou je integrovaný otočný držák: Profesionálové mohou bodové lasery nastavit velmi snadno.

Efektivní a přesné vyrovnání – referenční body vždy na očích

S GPL 3 G Professional a GPL 5 G Professional je možné provádět bodově přesné aplikace i na velké vzdálenosti až 30 metrů. Přístroje se liší počtem promítaných laserových bodů: Díky třem laserovým bodům dole, nahoře a vpředu je GPL 3 G Professional vhodný například pro vyrovnávání sádrokartonových profilů, dveřních a okenních rámů a usnadňuje také instalaci výtahů. GPL 5 G Professional nabízí dva další laserové body vlevo a vpravo, a tím možnost efektivně a přesně rozdělit místnosti v suché výstavbě pod úhlem 90 stupňů.

Snadná manipulace díky integrovanému otočnému držáku

Bodové lasery poprvé nabízejí integrovaný rotační držák. Lze jej otáčet o 360 stupňů, je velmi kompaktní a vybavený silnými magnety. To umožňuje rychlé a snadné připojení bodových laserů k magnetickým součástem pro vyrovnání. Pokud jsou bodové lasery použity na podlaze, zajišťují jejich gumové nožičky stabilní pozici. Nový design přístrojů také umožňuje snazší polohování pomocí U profilů: Otočný držák je odsazen dozadu, takže bod olovnice přístroje je přímo nad profilem. Díky tomu je práce ještě snadnější. Pro přepravu stačí otočit otočný držák o 180 stupňů – pak je bodový laser velmi kompaktní.

Oba přístroje se samonivelují za méně než čtyři sekundy a kompenzují nerovnosti až ± 4 stupně. Blikající laserové body signalizují informace, pokud samonivelace není kvůli větším nerovnostem aktivní. Díky jednoduchému zapínacímu/vypínacímu mechanismu je obsluha bodových laserů intuitivní. Jsou napájeny dvěma bateriemi AA a jejich výdrž je až osm hodin. Spolehlivé měřicí přístroje tak provázejí své uživatele celým pracovním dnem.

Bodové lasery GPL 3 G Professional a GPL 5 G Professional jsou dostupné od února 2021. Všechny uvedené ceny jsou nezávazná cenová doporučení bez DPH.

Parametry přístrojeGPL 3 G Professional
(nahrazuje GPL 3 Professional)
GPL 5 G Professional
(nahrazuje GPL 5 Professional)
Laserové body3 (dole, nahoře a vpředu)5 (dole, nahoře, vpředu, vpravo a vlevo)
Rozsah měřeníAž do 30 mAž do 30 m
Přesnost měření* laserové body nahoře/vpředu± 0,35 mm/m± 0,35 mm/m
Přesnost měření* laserové body na boku-± 0,35 mm/m
Přesnost měření* bod olovnice dole± 0,7 mm/m± 0,7 mm/m
Samonivelační rozsah± 4°± 4°
Doba nivelace< 4 s< 4 s
Laserová dioda/třída laseru500 – 540 nm, < 1 mW/
Třída 2
500 – 540 nm, < 1 mW/
Třída 2
Ochrana proti prachu a stříkající voděIP65IP65
Napájení2 x 1,5 V – LR6 (AA)2 x 1,5 V – LR6 (AA)
Rozměry
(délka x šířka x výška)
115 x 50 x 113 mm115 x 50 x 113 mm
Hmotnost včetně baterií400 g400 g
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena bez DPH• Přístroj v krabici, 2 x baterie AA, ochranná taška:
5 370,00 Kč
• Přístroj v krabici, 2 x baterie AA, ochranná taška:
6 480 ,00 Kč

* při 20 až 25 ° C a při normálních až příznivých podmínkách prostředí, například bez kolísání teploty

Změny jsou vyhrazeny.

Kontakt pro novináře:

Petr Vajda
Tel.: +420 602 166 548
Email: Petr.Vajda@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2020 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 5,1 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2021 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?