Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí

Nová dimenze výkonu: Kapovací a pokosová pila BITURBO od společnosti Bosch pro profesionály

Akumulátorové nářadí je výkonnější než kdy dříve

  • Srovnatelné se síťovým nářadím o výkonu 2 000 Wattů
  • Vynikající řezací výkon potvrzený nezávislým zkušebním ústavem
  • První akumulátorová kapovací a pokosová pila s interaktivním displejem a možností připojení
  • Nejvyšší komfort ovládání díky uživatelskému rozhraní a vodícímu ramenu s kuličkovými ložisky
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Nová dimenze výkonu pro zpracování dřeva – Bosch neustále rozšiřuje řadu BITURBO pro profesionály: GCM 18V-305 GDC Professional je první akumulátorová kapovací a pokosová pila Bosch na trhu s interaktivním displejem a připojením, díky čemuž je použití pohodlnější než u předchozích modelů. Pila BITURBO je optimalizována pro maximální výkon s akumulátory ProCORE18V a poprvé tak umožňuje řezání s velmi vysokým výkonem.
Řemeslníci při zpracování dřeva tak mají přístup do výkonové třídy, která byla dříve vyhrazena pro kabelové stroje s příkonem 2000 wattů. GCM 18V-305 GDC Professional pracuje nejefektivněji s akumulátorem ProCORE18V 12,0 Ah. Nabízí tak nejvyšší řezný výkon ve své třídě s až o 70 procent vyšším počtem řezů na jedno nabití akumulátoru, měřeno na smrkovém hranolu o rozměrech 10 x 10 cm. To potvrdil i nezávislý zkušební ústav. S pilou GCM 18V-305 GDC Professional nabízí Bosch celkem pět výkonných BITURBO pil – od ruční okružní pily až po kapovací a pokosovou pilu. Pily BITURBO tak pokrývají všechny běžné aplikace.

Nejvyšší komfort ovládání na trhu

GCM 18V-305 GDC Professional nabízí vysoký komfort a přesnost při řezání dřevěných a hliníkových profilů na délku, řezání podlahových desek, stěnových a stropních panelů a při úpravě součástí na stavbě. Jedná se o první akumulátorovou kapovací a pokosovou pilu Bosch na trhu, která je vybavena uživatelským rozhraním – interaktivním displejem – a funkcí Connectivity. To umožňuje řemeslníkům neustále sledovat stav nářadí a akumulátoru.
Režim „Eco Mode“ navíc umožňuje provést až o 20 % více řezů na jedno nabití akumulátoru pro nenáročné aplikace, jako je zařezání měkkého dřeva a lišt na délku, nebo upravit rychlost řezání tak, aby vyhovovala dané aplikaci. K vysokému komfortu obsluhy přispívá také tažný mechanismus pily: Není veden pojezdem, ale posuvným ramenem z robustního hliníkového tlakového odlitku. To je uloženo na kuličkových ložiscích a nevyžaduje údržbu – díky tomu má kapovací a pokosová pila mimořádně hladký a přesný chod. Lze jí také umístit přímo ke stěně a ušetřit tak místo. Maximální šířka řezu je 400 milimetrů, maximální výška řezu 120 milimetrů. Všechny ovládací prvky – včetně nastavení úhlu sklonu – se nachází na přední straně pily a jsou dobře viditelné. Vedení řezu se provádí dvouřadým laserem: Exaktní linie řezu je přesně vystředěna mezi dvě promítané laserové čáry. Pokud je třeba vyměnit pilový kotouč, lze to díky upínacímu šroubu provést snadno a bez použití nářadí. Akumulátorová kapovací a pokosová pila navíc disponuje brzdou motoru pro ochranu uživatele.

Kompetence Bosch od A do Z jako příslušenství

S profesionálním 18voltovým systémem zajišťuje Bosch kompatibilitu s novým a stávajícím elektrickým nářadím a nabíječkami této třídy napětí a nabízí tak řemeslníkům jistotu při plánování a snižování nákladů. K dispozici je také široká nabídka příslušenství: pilové kotouče „Expert for“ optimalizované pro akumulátorové pily a pilové kotouče „Standard for“ prodlužují dobu provozu.

GCM 18V-305 GDC Professional je již v prodeji. Uvedené ceny jsou nezávazná cenová doporučení bez DPH.

Parametry nářadíGCM 18V-305 GDC Professional
Napětí akumulátoru/ekvivalent síťového přístroje18 V/2.000 W
Volnoběžné otáčky2 550 ‒ 4 000 min-1
Průměr pilového kotouče305 mm
Řezná kapacita vertikální 0°/45°120/60 mm
Řezná kapacita horizontální 0°/45°400/240 mm
Nastavení pokosu (L/P)52°/60°
Nastavení sklonu (L/P)47°/47°
Rozměry (délka x šířka x výška)630 x 790 x 565 mm
Uživatelské rozhraní, funkce Connectivityano
Hmotnost včetně akumuláoru ProCORE18V s kapacitou 12,0 Ah27,8 kg
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena bez DPH• V balení se sáčkem na prach a pilovým kotoučem“Expert for Wood“ pro akumulátorové pily: 26 389,00 Kč
• V balení se sáčkem na prach, pilovým kotoučem „Expert for Wood“ pro akumulátorové pily, 2 x ProCORE18V 5,5 Ah a nabíječkou GAL 1880 CV Professional: 33 529,00 Kč
• V balení se sáčkem na prach pilový kotouč „Expert for Wood“ pro akumulátorové pily, 2 x ProCORE18V 12,0 Ah a rychlonabíječka GAL 18V-160C Professional: 37 789,00 Kč

Kontakt pro novináře:

Petr Vajda
Tel.: +420 602 166 548
Email: Petr.Vajda@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2020 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 5,1 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2021 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?