Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí

Přesné měření, snadné odečítání, bezdrátový přenos: Robustní laserové dálkoměry firmy Bosch pro profesionály

Ještě snazší zpracování dat díky cloudu

  • Robustnější konstrukce než kdy dříve pro náročné aplikace na stavbě
  • Lepší ovládání než kdy dříve díky optimalizovanému uživatelskému rozhraní a rozšířeným funkcím
  • Dokumentace a další zpracování snadnější než kdy dříve prostřednictvím aplikace a cloudu
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Laserové dálkoměry GLM 50-27 C a CG Professional firmy Bosch kombinují vysokou robustnost s rychlým a pohodlným měřením a jednoduchou dokumentací a dalším zpracováním naměřených hodnot. Zařízení se liší barvou svých laserů: GLM 50-27 C Professional pracuje s červenou laserovou diodou, GLM 50-27 CG Professional se zelenou. Díky tomu je jeho laserový bod ještě viditelnější, zejména v jasném prostředí, například během instalačních prací před velkými plochami oken v betonových nebo ocelových rámových konstrukcích. Obě zařízení měří vzdálenosti až 50 metrů s přesností ± 1,5 milimetru a jsou obzvláště robustní: Mají kryt ABS se stabilizačními žebry a gumovou vrstvou tlumící nárazy, stejně jako obzvláště odolný displej a silikonovou klávesnici odolnou proti roztržení. Díky tomu bez poškození vydrží pád z výšky 1,50 metru na beton. Oba laserové dálkoměry navíc mají certifikaci IP65 a díky svému obvodovému gumovému těsnění jsou vodotěsné i prachotěsné.

Lepší ovládání díky optimalizovanému uživatelskému rozhraní a rozšířeným funkcím

Přehledná klávesnice umožňuje plánovačům a řemeslníkům pracovat i s pracovními rukavicemi bez námahy a přesně. Jednotlivé funkce zvolíte pohodlně pomocí volícího kolečka. Ty jsou zobrazeny symboly a nyní také klíčovými slovy, jako je „délka“, „kontinuální měření“ nebo „vodováha“ ve 30 jazycích, což usnadňuje jejich používání. Nově integrované animace navíc poskytují pomoc pro všechny funkce měření od první aplikace. Patří sem například funkce vytyčování, pomocí které můžete velmi rychle měřit a označovat stejné vzdálenosti. Novinkou je, že různá měření lze nyní zobrazit pouhým stisknutím tlačítka jako na měřícím pásmu, což uživatelům usnadňuje odečítání a označování.

Pokud chcete zobrazit aktuální naměřenou hodnotu pouze při kontinuálním měření, můžete ji okamžitě vidět díky funkci „Velká čísla“. Samozřejmostí je také nepřímé měření a výpočty plochy a objemu. Zařízení je také vybaveno snímačem sklonu, a je proto vhodné i pro měření sklonů a jako digitální vodováha. Pro snadné čtení hodnot v jakékoli situaci se barevný displej otáčí automaticky – stejně jako u smartphonu. A pokud nelze displej zobrazit, například při měření nad hlavou, poskytuje nová funkce vibrace spolehlivou zpětnou vazbu o každém úspěšném nebo neúspěšném měření. Dalším plus je volitelně dostupný lithium-iontový akumulátor, který funguje spolehlivě i při nižších teplotách. Nabíjí se přes USB-C a lze jej například připojit také ke standardní powerbance. Díky tomu jsou plánovači a řemeslníci ještě flexibilnější.

Snadnější zpracování dat prostřednictvím aplikace a cloudu

S laserovým dálkoměrem uživatelé nepotřebují nejen skládací metr a měřicí pásmo, ale ani poznámkový blok: GLM 50-27 C a CG Professional přenášejí své výsledky prostřednictvím integrované funkce Bluetooth do nové aplikace MeasureOn, kde je lze digitálně zpracovat pomocí smartphonu. To vylučuje chyby, ke kterým může dojít při ručním přenosu dat. Aplikace podporuje všechny síťové laserové dálkoměry v programu – profesionální zařízení i měřicí přístroje pro kutily. Data jsou přenášena do digitálních měřicích listů pomocí aplikace a žádné „analogové papíry“ již nejsou třeba. Digitální měřící list si lze představit jako obří list papíru: Na jedné ploše lze spojit náčrtky jednotlivých místností, naměřené hodnoty, fotografie a poznámky. Jak přesně jsou data uspořádána, například všechny místnosti v budově na měřicím listu nebo spíše jen místnosti v jednom patře na jeden měřicí list se všemi přidruženými poznámkami a obrázky, je zcela na uživateli. Může pracovat, jak chce, aby co nejlépe zachytil a spravoval stavbu. Kromě toho lze data také externě sdílet prostřednictvím PDF, například se stavbyvedoucím. Zvláštní výhodou MeasureOn je, že všechna data lze ukládat do cloudu a lze k nim tedy přistupovat bez ohledu na umístění a zařízení. MeasureOn také nabízí další modul: přístup k datům přes PC prostřednictvím všech běžných webových prohlížečů. Poté je možné například z kanceláře přenést naměřené hodnoty z cloudu do nabídkového a fakturačního softwaru. MeasureOn Cloud je přístupný přes Bosch ID, které je nastaveno pro použití digitálních služeb Bosch po prvním použití.

Laserové dálkoměry GLM 50-27 C a CG Professional a volitelná lithium-iontová baterie jsou k dispozici od února 2021. Li-Ion akumulátor 3,7 V bude samostatně dostupný od května 2021. V první polovině roku bude k dispozici také úplná aplikace pro smartphony a přístup k datům přes PC. Všechny uvedené ceny jsou nezávazná cenová doporučení.

Parametry přístrojeGLM 50-27 C ProfessionalGLM 50-27 CG Professional
Rozsah měření0,05 – 50 m0,05 – 50 m
Typická přesnost měření± 1,5 mm± 1,5 mm
Rozsah snímače náklonu0 – 360°0 – 360°
Přesnost měření sklonu± 0,2°± 0,2°
Připojení/využití aplikaceanoano
Uložené naměřené hodnoty v seznamu3030
Laserová dioda/barva/třída laseru635 nm, <1 mW/červená/třída 2515 nm, <1 mW/zelená/třída 2
Ochrana proti prachu a stříkající voděIP65IP65
Napájení2 x 1,5 V - LR6 (AA), volitelně: 3,7 voltová lithium-iontová baterie2 x 1,5 V - LR6 (AA), volitelně: 3,7 voltová lithium-iontová baterie
Rozměry (délka x šířka x výška)119 x 53 x 29 mm119 x 53 x 29 mm
Hmotnost včetně baterií170 g170 g
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena bez DPH• Přístroj v krabici, 2 x baterie AA, ochranná taška a popruh na zápěstí: 5 075,00 Kč• Přístroj v krabici, 2 x baterie AA, ochranná taška a popruh na zápěstí: 6 209,00 Kč

ParametryMeasureOn
Laserové dálkoměry kompatibilní s aplikací• PLR 30 C, PLR 40 C, PLR 50 C
• GLM 50 C Professional, GLM 50-27 C Professional, GLM 50-27 CG Professional, GLM 100 C Professional, GLM 120 C Professional
Aplikace MeasureOn• Lze použít s cloudem i bez něj
• Operační systémy od Android 6.0, od iOS 11
• Zdarma v Apple App Store a v Google Play Store
• Offline verze (bez cloudu): Vytváření a ukládání neomezeného počtu projektů a měřících listů do smartphonu
MeasureOn Cloud• Zálohování dat pro ochranu před jejich ztrátou
• Synchronizace na všech koncových zařízeních
• Přístup prostřednictvím všech běžných webových prohlížečů
• „Free Plan“: Zdarma, obsahuje 1 projekt včetně 3 měřících listů, 200 MB

Změny jsou vyhrazeny.

Kontakt pro novináře:

Petr Vajda
Tel.: +420 602 166 548
Email: Petr.Vajda@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2020 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 5,1 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2021 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?