Suche

Tisková informace #Jednostopá vozidla

Řešení Connected Biking přesvědčilo odbornou porotu v Las Vegas

CES® 2021 Innovation Award pro Bosch eBike Systems: Ocenění pro palubní počítač Nyon

  • Úspěch v kategorii „Vehicle Intelligence & Transportation“
  • Chytré, intuitivní a propojené řešení pro eBikes
  • Bosch eBike Systems pohání vpřed téma budoucnosti Connected Biking
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Stuttgart/Reutlingen – Bosch eBike Systems získal ocenění „CES® 2021 Innovation Awards Honoree“ v kategorii „Vehicle Intelligence & Transportation“ za nejnovější řešení Connected Biking. Cenu obdržela společnost za palubní počítač Nyon. Consumer Technology Association (CTA) každoročně uděluje CES Innovation Awards za průkopnické inovace v oblasti technologií a designu spotřebních výrobků. Kromě odborníků z oboru jsou v porotě zastoupeni také vývojáři a zástupci médií. Hodnocena je mimo jiné atraktivita pro spotřebitele, estetika, kvalita, design a funkce.

Pohled do budoucna: Zažijte inteligentní mobilitu s eBike

„Digitální řešení, jako je palubní počítač Nyon, rozšiřují potěšení z jízdy na eBike a nově definují mobilitu, protože transportují lidi na místo určení flexibilně, bez stresu a bezpečně,“ říká Claus Fleischer, ředitel společnosti Bosch eBike Systems. „CES® 2021 Innovation Award potvrzuje, že s našimi řešeními Connected Biking dále posouváme tuto vizi mobility.“

Palubní počítač Nyon nabízí palubní navigaci, sledování kondice, funkci digitálního zámku, informace o dojezdu založené na topografii a připojuje eBikera k digitálnímu světu prostřednictvím Bluetooth a WiFi. Uživatel palubního počítače Nyon se připojuje k aplikaci eBike Connect prostřednictvím smartphonu a vyměňuje si data o trasách a aktivitách. Palubní počítač přitom obsluhuje intuitivně a snadno pomocí dotykového displeje nebo při jízdě přes ovládací jednotku. Palubní počítač Nyon je v prodeji od října 2020.

Palubní počítač Nyon bude také vystaven na veletrhu „All-Digital CES® 2021“, který se bude konat online ve dnech 11. – 14. ledna 2021.

Prodej elektrokol na českém trhu dynamicky roste a každý rok přidává 30-40%, což v roce 2020 znamená více než 100 000 prodaných elektrokol. Kola se systémem Bosch mají na tomto počtu nemalý podíl a i z tohoto důvodu jsme v rámci divize Automotive Aftermarket přivítali v září 2020 nového kolegu, který tuto oblast zaštítí:

Benjamin Bartholome
Email: Benjamin.Bartholome@cz.bosch.com

Tags: eBike, #CES2021

Bosch na virtuálním veletrhu CES 2021:

TISKOVÁ KONFERENCE: Pondělí 11. ledna 2021 od 14:00 do 14:30 SEČ (8:00 - 8:30 EST) Dr. Michael Bolle, člen představenstva společnosti Robert Bosch GmbH, Mike Mansuetti, prezident společnosti Bosch pro Severní Ameriku, na Bosch Media Service.

VIRTUÁLNÍ VELETRŽNÍ STÁNEK: 12. ledna - 15. února 2021 na www.ces.tech.

SLEDUJTE to nejlepší od společnosti Bosch na CES 2021 také na Twitteru: #BoschCES.

DO HLOUBKY S EXPERTY SPOLEČNOSTI BOSCH: 12. ledna - 15. února 2021 na www.ces.tech.

„Sustainable #LikeABosch: How a key global industry player drives carbon neutrality“ s Torstenem Kallweitem, vedoucím centrálního oddělení pro bezpečnost práce, požární ochranu, ochranu životního prostředí a udržitelnost a výkonným ředitelem CTO Bosch Climate Solutions GmbH, a Annettou Wagner, vedoucí centrálního oddělení pro udržitelnost a think tank.

„Move #LikeABosch: Technology for sustainable future mobility“ s Mikem Mansuettim prezidentem společnosti Bosch pro Severní Ameriku a Timem Frasierem, prezidentem divize Automotive Electronics Severní Amerika.

„AI in action: Application examples from the fields of fitness tracking and well-being to smart cameras“ s Kaustubh Gandhi, Senior Product Manager, a Sina Isabell Springer, Business Development Manager.

„Perfectly keyless advanced“ s Timem Frasierem, prezidentem divize Automotive Electronics Severní Amerika, Danielem Kornekem, Head of Product Area Vehicle Access (Perfectly Keyless) a Jia Hou, Business Development Manager.

Kontakt pro novináře:

Tamara Winograd
Vedoucí marketingu a komunikace Bosch eBike Systems
Tel.: +49 (0)7121 35-394 64
Email: Tamara.Winograd@de.bosch.com

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 394 500 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl podle předběžných výsledků hodnoty 71,6 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. Devadesát čtyři procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH (Nadaci Roberta Bosche). Ostatní podíly vlastní rodina Roberta Bosche, přes společnost vlastněnou rodinou a přes společnost Robert Bosch GmbH. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, průmyslový trust, který také vykonává funkci vlastníků.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?