Suche

Tisková informace #Byznys a ekonomika

Rychlý test na koronavirus Bosch poskytuje výsledky u pozitivních vzorků za méně než 30 minut

Aktualizace softwaru prostřednictvím cloudové platformy urychluje PCR test pro SARS-CoV-2

  • Upravený software pro Vivalytic: Doba pro zjištění pozitivních vzorků SARS-CoV-2 byla snížena na méně než 30 minut.
  • Rozšíření výroby: V prosinci byly uvedeny do provozu dvě nové výrobní linky.
  • Nově vytvořená pracovní místa: Letos bylo přijato 80 nových zaměstnanců – někteří z obchodní oblasti Mobility Solutions.
  • Aktualizace z cloudu: Analyzátory Vivalytic jsou aktualizovány prostřednictvím internetu.
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Stuttgart, Německo – Díky vylepšenému softwaru přináší analytické zařízení Vivalytic, které je založeno na polymerázové řetězové reakci (PCR), výsledky ještě rychleji než dříve. To je možné díky optimalizovaným strategiím vyhodnocení. Analyzátor Vivalytic tak na základě vysoké virové zátěže rozpozná pozitivní vzorek v místě odběru za méně než 30 minut. „V boji proti pandemii koronaviru je důležitá rychlost. Prostřednictvím přístroje Vivalytic dodáváme špičkovou technologii pro lékařskou techniku. Naše dovednosti v oblasti IT a softwaru pomohly test na koronavirus ještě o něco zrychlit,“ říká Dr. Volkmar Denner, předseda představenstva společnosti Robert Bosch GmbH. Tento vývoj je součástí výzkumného a vývojového projektu financovaného Spolkovým ministerstvem školství a výzkumu (BMBF). BMBF poskytlo celkem 4,97 milionu eur pro specifický vývoj v oblasti koronaviru. Cílem je rozšířit možnosti detekce akutních koronavirových infekcí. Testy na místě, při nichž je vzorek plně automaticky analyzován pomocí PCR, tak slibují spolehlivé a rychlé výsledky současně.

V boji proti pandemii koronaviru je důležitá rychlost. Prostřednictvím přístroje Vivalytic dodáváme špičkovou technologii pro lékařskou techniku. Naše dovednosti v oblasti IT a softwaru pomohly test na koronavirus ještě o něco zrychlit.

Dr. Volkmar Denner, předseda představenstva společnosti Robert Bosch GmbH

Průběžná doba zpracování negativních vzorků SARS-CoV-2 je stále 39 minut. PCR testy jsou považovány za zlatý standard. Rychlý test na koronavirus od společnosti Bosch má senzitivitu 98 procent a specificitu 100 procent. Jsou již k dispozici ve 26 převážně evropských zemích. „Abychom uspokojili velkou poptávku, v prosinci jsme uvedli do provozu dvě nové výrobní linky v naší centrále ve Waiblingenu,“ říká Marc Meier, výkonný ředitel společnosti Bosch Healthcare Solutions. „Celkově se nám letos podařilo vytvořit více než 80 nových pracovních míst, z nichž některá byla také obsazena zaměstnanci z obchodní oblasti Mobility Solutions,“ pokračuje Marc Meier.

Aktualizace z cloudové platformy Vivasuite

Nová aktualizace je k dispozici pro SARS-CoV-2 Singleplex Test a SARS-CoV-2 Pooling Test. Testovací přístroje Vivalytic lze snadno a přímo aktualizovat pomocí aktualizace poskytované v cloudové platformě Bosch Vivasuite – jediným požadavkem je připojení k internetu. Cloudová platforma Vivasuite byla vyvinuta společností Bosch a uživatelům umožňuje digitálně spravovat všechna jejich zařízení Bosch Healthcare Solutions a aktualizovat je. To je mimo jiné vhodné pro zařízení Vivalytic v decentralizovaném použití. Platforma používá nejvyšší bezpečnostní standardy. Ochrana dat je vždy zaručena: Například neexistuje žádný vzdálený přístup k přístrojům Vivalytic, nelze také získat přístup k údajům o pacientech.

Nový rychlotest na koronavirus od společnosti Bosch přináší spolehlivé výsledky už za 39 minut

Proti pandemii koronaviru: Bosch vyvíjí rychlý test COVID-19

Bosch na virtuálním veletrhu CES 2021:

TISKOVÁ KONFERENCE: Pondělí 11. ledna 2021 od 14:00 do 14:30 SEČ (8:00 - 8:30 EST) Dr. Michael Bolle, člen představenstva společnosti Robert Bosch GmbH, Mike Mansuetti, prezident společnosti Bosch pro Severní Ameriku, na Bosch Media Service.

VIRTUÁLNÍ VELETRŽNÍ STÁNEK: 12. ledna - 15. února 2021 na www.ces.tech.

SLEDUJTE to nejlepší od společnosti Bosch na CES 2021 také na Twitteru: #BoschCES.

DO HLOUBKY S EXPERTY SPOLEČNOSTI BOSCH: 12. ledna - 15. února 2021 na www.ces.tech.

“Sustainable #LikeABosch: How a key global industry player drives carbon neutrality“ s Torstenem Kallweitem, vedoucím centrálního oddělení pro bezpečnost práce, požární ochranu, ochranu životního prostředí a udržitelnost a výkonným ředitelem CTO Bosch Climate Solutions GmbH, a Annettou Wagner, vedoucí centrálního oddělení pro udržitelnost a think tank.

“Move #LikeABosch: Technology for sustainable future mobility“ s Mikem Mansuettim prezidentem společnosti Bosch pro Severní Ameriku a Timem Frasierem, prezidentem divize Automotive Electronics Severní Amerika.

“AI in action: Application examples from the fields of fitness tracking and well-being to smart cameras“ s Kaustubh Gandhi, Senior Product Manager, a Sina Isabell Springer, Business Development Manager.

„Perfectly keyless advanced“ s Timem Frasierem, prezidentem divize Automotive Electronics Severní Amerika, Danielem Kornekem, Head of Product Area Vehicle Access (Perfectly Keyless) a Jia Hou, Business Development Manager.

Kontakt pro novináře:

Dörthe Warnk
Tel.: +49 711 811-55508
Twitter: @d_warnk

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 394 500 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl podle předběžných výsledků hodnoty 71,6 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. Devadesát čtyři procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH (Nadaci Roberta Bosche). Ostatní podíly vlastní rodina Roberta Bosche, přes společnost vlastněnou rodinou a přes společnost Robert Bosch GmbH. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, průmyslový trust, který také vykonává funkci vlastníků.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?