Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí

Tradiční barvy a o 30 % kratší doba nabíjení: Akumulátorový šroubovák IXO Classic je zpět Přesné šroubování i do křehkých materiálů

  • Opět v tradiční zelené barvě Bosch s červenými ovládacími prvky
  • Plná kontrola díky variabilní regulaci rychlosti – již žádné roztřepené dřevo či poškozené šrouby
  • O 30 % kratší doba nabíjení, díky které je zařízení připraveno k použití rychleji než kdy dříve
  • Od designu k IXO kolekci ‒ více než jen elektrické nářadí
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Důvod k radosti pro fanoušky IXO: IXO Classic je zpět. Kombinuje ty nejlepší vlastnosti z dvou různých designových linií: Výraznou siluetu s jemnými křivkami současné generace a tradiční zbarvení s klasickou zelenou barvou Bosch a červenými ovládacími prvky – přesně takové, jaké chtějí domácí kutilové své nářadí mít. Jejich přání odhalil náš rozsáhlý uživatelský průzkum. S prodejem více než 19 milionů kusů je tento kultovní šroubovák nejpopulárnějším elektrickým nářadím na světě a více než jakékoliv jiné kutilské nářadí představuje tradici a kvalitu elektrického nářadí Bosch. Za úspěchem stojí dlouhodobý vývoj a unikátní funkce. Díky regulaci otáček se IXO liší od běžných šroubováků stejné třídy na trhu: Čím silněji je spínač stisknutý, tím rychleji IXO šroubuje. Tajemství je v digitálním kontrolním systému. Poškrábané povrchy nábytku, roztřepené dřevo, poškozené nebo příliš hluboko zavrtané šrouby – uživatelé IXO se díky přesnému ovládání mohou všem těmto problémům vyhnout.

Připraveno k rychlejšímu použití: o 30 % kratší doba nabíjení díky aktualizaci elektroniky

Společnost Bosch optimalizovala celý šroubovák IXO a vytvořila tak přidanou hodnotu: Nabíjecí doba je o 30 % kratší než u jeho předchůdce. IXO Classic je tak připraven k opětovnému použití za méně než dvě hodiny. Třístupňový LED indikátor nabíjení umožňuje uživatelům neustále sledovat, jak dlouho mohou ještě šroubovat, vrtat či za pomoci různých nástavců z kolekce IXO otevírat lahve vína, kořenit jídlo, rozdmýchávat oheň nebo řezat různé materiály

IXO ‒ více než jen elektrické nářadí

IXO vděčí za svůj kultovní status mimo jiné své jedinečnosti. Pro milovníky dobrého vína nabízí Bosch nástavec na otevírání lahví. Své oblíbené víno si tak můžete začít užívat za několik sekund. Šroubování na nejnáročnějších a nejméně dosažitelných místech, která si dovedete představit – to je možné pomocí úhlového a excentrického nástavce. Ty jsou také k dispozici v sadě s 10 bity a nabíječkou s mikro USB. Kromě toho je možné jednotlivě dokoupit i další nástavce z kolekce IXO, jako je vrtací nástavec, nástavec pro rozdmýchávání ohně nebo univerzální řezací nástavec.

IXO je mnohem více než jen elektrické nářadí a jeho mimořádný design z něj dělá hit. Oblíbené IXO Colour Edition zůstává i nadále v nabídce.

IXO Classic set s úhlovým a excentrickým nástavcem jejiž nyní k dispozici. Všechny uvedené ceny jsou doporučené maloobchodní ceny včetně DPH.

Technické údaje IXO 6 Classic
Napětí akumulátoru/kapacita akumulátoru3.6 V lithium-ion / 1.5 Ah
Volnoběžné otáčky0 ‒ 215 ot/min
Max. krouticí moment 4.5 Nm
Max. průměr šroubování 5/5 mm
Doba nabíjení 2 h
Hmotnost340 g
Rozsah dodávky/doporučené maloobchodní ceny včetně DPH • IXO Classic s mikro USB nabíječkou a 10 bity: 1 619 Kč

• IXO Set: IXO Classic s úhlovým a excentrickým nástavcem, mikro USB nabíječkou a  10 bity: 2 159 Kč
Změny vyhrazeny

Pokud máte otázky nebo komentáře týkající se této tiskové zprávy, kontaktujte nás.

Kontakt pro novináře
Adéla Lišková
Telefon: +420 728 360 250
E-mail: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2019 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 4,8 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2020 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 400 000 lidí (k 31. 12. 2019). Obrat firmy za rok 2019 dosáhl hodnoty 77,7 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 72 600 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?