Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí

Unikátní čárový laser se zabudovaným pásmem: Atino od společnosti Bosch pro domácí kutily

Jednoduché připevnění, zarovnání, měření – vše v jednom

  • Jednoduché zarovnání bez pomoci: Umístěte objekty rovně bez pomoci další osoby
  • Jednoduché a přizpůsobivé připevnění: Přilepí se na různé povrchy stěn pomocí gelové podložky nebo kolíků
  • Snadné měření: Laserová linka a svinovací pásmo pro přesné označení ve stejné výšce
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Atino, první manuálně ovládaný liniový laser se zabudovaným pásmem pro domácí kutily od společnosti Bosch. Jedinečný koncept tohoto nástroje umožňuje uživateli rychle a snadno zarovnat a připevnit objekty na zeď bez pomoci další osoby: Přístroj je možné připevnit ke zdi pomocí gelové podložky nebo připínáčků, v závislosti na povrchu zdi. Laserovou čáru lze zarovnat jak vodorovně, tak svisle v úhlech 0, 90, 180 a 270 stupňů. Přesnost měření je ±0.3 stupně. LED osvětlení na středu pomocí systému semaforu indikuje, zda je přístroj správně vyrovnán: Pokud se světlo rozsvítí červeně, laserová čára není správně vyrovnána. Pokud se horní polovina světla rozsvítí žlutě, laserová čára je téměř rovná – přístroj lehce pootočte nahoru. Pokud svítí spodní část světla žlutě, pootočte přístrojem lehce dolů. Pokud se světlo rozsvítí zeleně, poté je laserová čára správně vyrovnána. Všechny tyto chyby při zarovnávání při umisťování háčků na kabáty, obrazů, polic apod., jsou nyní minulostí.

Snadné vyrovnání s intuitivním konceptem ovládání

Vyrovnání, připevnění, měření pomocí pouze jednoho nástroje: ovládání Atina je intuitivní s flexibilním připevněním na zeď. Na hladkých površích jako jsou dlaždice, dřevo, mramor nebo povrchová úprava betonu, se laser připevní ke zdi pomocí gelové podložky, kterou lze použít opakovaně. K tomu jednoduše sejměte ochranný kryt a zatlačte nástroj na zeď v požadované výšce. Pro zdi s drsným povrchem zaměňte gelovou podložku za připínáčky, které drží přístroj v požadované poloze, pomocí dvou připínáčků. Poté zapněte laser pomocí tlačítka a otáčejte pouzdrem v požadovaném směru, dokud nebude linie správně vyrovnána. Aby bylo možné přesně označit referenční bod, Atino je vybaveno otvorem pro označení ve středu zařízení. Použitím výsuvného pásma lze provádět ostatní měření podle laserové čáry až do 1,5 metru. To vám umožní rychle a přesně umístit cokoli od zrcadel po držáky televizí.

Produkt Atino je k dostání od září. Všechny ceny jsou pouze doporučené prodejní ceny včetně DPH.

Parametry přístrojeAtino
Dosah laseru/svinovací metr1.7/1.5 m
Laserová dioda630 ‒ 650 Nm
Třída laseru2
Počet laserových linek1
Přesnost nivelace viditelné laserové čáry±0.3°
Zarovnání0°, 90°, 180°, 270°
Napájení1 x 1.5 V (AA) baterie
Doba provozumin. 5 h
Rozměry (délka x hloubka x výška)124 x 115 x 62 mm
Hmotnost s bateriemi260 g
Gelová podložkaOmyvatelná, lze ji použít opakovaně až 60x (závisí na aplikaci)
Obsah balení/Doporučená prodejní cena včetně DPHZměny jsou vyhrazeny.
  • Produkt, 1 x gelová podložka, ochranný kryt gelové podložky, podložka s 2 připínáčky, 1 x 1.5 V (AA) baterie: 1 476,20 Kč
  • Produkt, 6 x gelová podložka, ochranný kryt gelové podložky, podložka s 2 připínáčky, 1 x 1.5 V (AA) baterie: 1 917,85 Kč
  • Gelové podložky po 5: 532,40 Kč

Pokud máte otázky nebo komentáře týkající se této tiskové zprávy, kontaktuje nás.

Kontakt pro novináře:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2020 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 5,1 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2021 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?