Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí

Rychlé, čisté a komfortní: Dvě nové řetězové pily od firmy Bosch

Vysoký řezný výkon a kontrola

  • Rychlá: Výkonný motor a vysoká rychlost řetězu
  • Čištění: boční olejová nádrž a automatický systém mazání řetězu
  • Komfortní: Napínání a údržba řetězu bez použití nářadí díky systému SDS
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Rychlé, čisté, bezpečné a komfortní řezání: Bosch uvádí na trh dvě nové kabelové řetězové pily s délkou lišty 35 a 40 centimetrů - UniversalChain 35 a UniversalChain 40, které se vyznačují snadným použitím a bezpečností. Obě pily nabízejí nový design s boční nádrží na olej pro mazání řetězu. Plnění oleje je snadnější a čistší než u řetězových pil s otvory na zadní straně. Olejový filtr je umístěn na dně nádrže. Olej může natékat čistě a nevytéká. Speciálně vyvinutý závit zajišťuje, že víčko může být utaženo a povoleno pouze dvěma až třemi otáčkami. Mazání řetězu probíhá automaticky. Kluzké rukojeti a špinavé řetězové lišty, zamaštěné olejem, jsou tak minulostí.

A nezáleží na tom, zda chcete zpracovat trámy nebo kmeny stromů na palivové dříví nebo čistě odvětvit nebo zkrátit malé až středně velké stromy nebo odstranit staré zahradní ploty. Řetězové pily se snadno ovládají a manévrují. Řetěz ve spojení s automatickým mazacím systémem a výkonným motorem o výkonu 1 800 W s rychlostí řetězu dvanáct metrů za sekundu zajišťuje vysoký řezný výkon. Systém Bosch SDS umožňuje snadné napínání, seřizování a údržbu řetězu, bez použití nářadí v několika jednoduchých krocích. Symbol na liště označuje směr montáže řetězu. Stabilní ochrana rukou s integrovaným zpětným brzdovým systémem poskytuje dodatečnou kontrolu a bezpečnost: Ochrana uživatele proti zpětnému rázu zastaví pilu okamžitě při vychýlení z polohy. Nový design produktu s jasným a vyváženým designovým rukopisem, omezeným počtem ovládacích prvků a klidnou siluetou zajišťuje nejlepší možný komfort při manipulaci. Kompletní vybavení řetězových pil a jejich nízká hmotnost jsou navrženy tak, aby bylo řezání co nejjednodušší – aby každý řez seděl.

Řetězové pily UniversalChain 35 a UniversalChain 40 jsou již v prodeji. Všechny ceny jsou nezávazné doporučené ceny včetně DPH.

Parametry přístrojeUniversalChain 35UniversalChain 40
Výkon motoru1 800 W1 800 W
Délka lišty35 cm40 cm
Rychlost řetězu12 m/s12 m/s
Hodnota vibrací4 m/s²4 m/s²
Tloušťka článku řetězu1,1 mm1,1 mm
Typ řetězuOregon LP PX90Oregon LP PX90
Objem olejové nádrže0,25 l0,25 l
Rozměry s lištou (délka x výška x šířka)735 x 216 x 270 mm785 x 216 x 270 mm
Hmotnost (včetně řetězu a lišty)4,2 kg4,3 kg
Rozsah dodávky/doporučená cena včetně DPH

Změny jsou vyhrazeny.
Přístroj včetně řetězu, lišty, krytu řetězu: 3 239 KčPřístroj včetně řetězu, lišty, krytu řetězu: 3 779 Kč

Kontakt pro novináře:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2020 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 5,1 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2021 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?