Suche

Tisková informace #Elektrické nářadí

Dremel vstupuje do dalšího produktového segmentu pro domácnosti: Univerzální vysokorychlostní čistič Versa

Rychlé výsledky díky použití rotační technologie

  • Výkonný: Šestkrát rychlejší než srovnatelné čisticí zařízení na trhu
  • Uživatelsky přívětivý: Kompaktní design a snadná výměna příslušenství pomocí systému suchého zipu
  • Univerzální: Správné příslušenství pro téměř každé čištění
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Kromě sady pro péči o drápky domácích zvířat Dremel nyní přichází s dalším produktem pro domácnost, vysokorychlostním čističem Versa. Po více než 80 letech zkušeností v oblasti rotačního nářadí dává značka Dremel uživateli do rukou výkonného pomocníka s názvem Versa, který šetří drahocenný čas i při nejnáročnějších čisticích úkolech. Jedná se o první čisticí zařízení značky a pracuje skutečně velmi rychle – rychlostí šestkrát vyšší než srovnatelné přístroje na trhu. Díky 2 200 otáčkám za minutu a konstantní rychlosti zvládne akumulátorové nářadí řadu náročných čisticích úkolů až do konce. Díky tomu je každé čištění rychlejší: Versa udělá špinavou práci za vás. Jednoduše lehce přiložte vysokorychlostní čistič na povrch a ten vše rychle a snadno vyčistí – bez drhnutí rukou. Versa je napájen energií z lithium-iontového 3,6 V akumulátoru s kapacitou 2,0 Ah. Pokud je akumulátor po náročném čištění vybitý, je zařízení rychle připraveno k opětovnému použití: Nabíjí se až o 40 procent rychleji než srovnatelná akumulátorová čistící zařízení na trhu.

Čištění bez námahy: Snadné použití díky konceptu ovládání

Kompaktní, ergonomický design se zaoblenou rukojetí a měkkým úchopem vždy poskytuje uživatelům plnou kontrolu nad jejich zařízením a také umožňuje přístup do stísněných prostor. Vysokorychlostní čistič je vodotěsný a má certifikát IPX7. Tzn.: Může být spolu s čisticími prostředky použit pro suché i mokré aplikace. Dremel Versa může být vybaven chráničem proti potřísnění vodou: Pokud je plně vysunut, nabízí nejlepší možnou ochranu, při zasunutí mohou uživatelé lépe pracovat v úzkých místech. Chránič proti potřísnění lze snadno odstranit na místech, která jsou obtížně přístupná. Aby bylo čištění ještě příjemnější, je Dremel Versa vybaven pohodlným systémem suchého zipu. Čisticí podložky je proto možné vyměnit během několika sekund: Od čištění varné desky přes čištění koupelnových obkladů nebo přepážek sprch až po leštění obuvi čisticím prostředkem na boty. To vše je možné pomocí několika jednoduchých kroků a praktického systému suchého zipu od společnosti Dremel.

Jednoduše univerzální: Správné příslušenství pro téměř každé čištění

Díky třem rychle vyměnitelným čisticím podložkám a rotačnímu štětinovému kartáči pokrývá Versa širokou škálu aplikací. Uživatelé jej mohou používat pro mokré i suché aplikace, v interiéru nebo exteriéru – na citlivé povrchy nebo plochy, které vyžadují intenzivnější čištění. Sada příslušenství obsahuje bílou pěnovou podložku, která má nejmenší abrazivní sílu. Je srovnatelná s měkkou stranou běžné kuchyňské houbičky. Víceúčelová podložka je ideální pro čištění pracovních desek nebo skla a leštění obuvi. Modrou neabrazivní podložku lze přirovnat k drsné straně kuchyňské houbičky. Poskytuje větší abrazivní sílu a lze ji také použít na povrchy, které vyžadují intenzivnější čištění, přičemž ale nesmí dojít k jejich poškrábání. Díky tomu je ideální pro mytí hrnců, pánví a dřezů, pro odstraňování připálených zbytků potravin v troubě nebo pro čištění jiných citlivých povrchů. Štětinový kartáč nabízí větší abrazivní sílu než neabrazivní podložka a je vhodný pro čištění méně citlivých povrchů. Jednoduše odšroubujte nosný talíř, našroubujte štětinový kartáč a pracujte v úzkých oblastech, které vyžadují intenzivní čištění – například spáry ve sprše, plechy na pečení nebo úzké prostory v interiéru vozidla. Hnědá vysoce odolná podložka pro silné znečištění celé příslušenství doplňuje. Má nejvyšší abrazivní sílu a lze ji přirovnat k netkaným brusným materiálům. Uživatelé ji mohou používat k práci na površích, které vyžadují velmi intenzivní čištění, například při přípravě kovu nebo při čištění silně znečištěného roštu grilu. Může být dokonce použita k odstranění starých nátěrů nebo rzi z povrchů.

Dremel Versa bude v prodeji od července. Uvedené ceny jsou nezávazná cenová doporučení včetně DPH.

Parametry přístrojeDremel Versa
Napětí/kapacita akumulátoru3,6 V/2,0 Ah
Otáčky2.200 min-1
Rozměry
(délka x šířka x výška)
117 x 56 x 127 mm
Krytí IPVodotěsné s IPX7
Hmotnost420 g
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena včetně DPH
Změny jsou vyhrazeny.
• Nářadí v softbagu s 10dílnou sadou příslušenství, chránič proti potřísnění, nabíjecí USB kabel, návod k použití: 1 945,68 Kč
• Sada příslušenství se 3 pěnovými podložkami
• Sada příslušenství se 3 neabrazivními podložkami
• Sada příslušenství se 3 vysoce odolnými podložkami
• Štětinový kartáč
• Set příslušenství

Kontakt pro novináře:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2020 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 5,1 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2021 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?