Suche

Poprvé s Connectivity: Nový rotační laser od společnosti Bosch pro profesionály

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Odolný s vysokým IP krytím a robustním designem

  • Velmi snadné: Ovládání a kontrola pomocí aplikace a uživatelského rozhraní
  • Velmi robustní: Prachotěsný, vodotěsný a odolný proti převrhnutí až do výšky dvou metrů
  • Velmi univerzální: Poprvé s funkcí dvojitého náklonu

Intuitivní ovládání, robustní design – to je GRL 600 CHV Professional, první rotační laser s konektivitou od společnosti Bosch. Profesionálům ve stavebnictví, silničním stavitelstvím, výstavbě fasád, hal nebo utváření krajiny poskytuje vysokou úroveň uživatelského komfortu s horizontální a vertikální nivelací s pracovním rozsahem 600 metrů (průměr): Rotační laser lze snadno propojit s chytrým telefonem přes Bluetooth a poté pohodlně ovládat a personalizovat pomocí aplikace Levelling Remote. Kromě toho mají profesionálové u GRL 600 CHV Professional vždy přehled o jeho stavu prostřednictvím uživatelského rozhraní. Rotační laser je navíc velmi robustní pro různá použití na staveništi, ve vnitřních i venkovních prostorách: Je prachotěsný i vodotěsný s krytím IP 68 – díky uzamykatelnému prostoru to platí i pro akumulátor. Boční úchyty chrání rotující laser před nárazy a při použití se stativem do výšky dvou metrů činí zařízení odolným při převrhnutí. Navíc je jeho rozsah rozšířen o nově integrovanou funkci dvojitého naklápění. Používá se například tehdy, když má být odvodnění nasměrováno k centrálnímu odtoku – a zajišťuje přesné výsledky díky možnosti zadání obou sklonů přímo na přístroji nebo prostřednictvím aplikace.

Pomocí displeje a aplikace: Více kontroly pro jednoduché, přesné výsledky

Profesionálové mohou snadno provádět nastavení nebo číst výsledky prostřednictvím uživatelského rozhraní, přehledného displeje s intuitivní obsluhou. Aplikace Levelling Remote nabízí další přidanou hodnotu: Používá se například k vizualizaci funkce dvojitého náklonu. Sklony se sklonem os X a Y ± 8,5 procent lze snadno zobrazit a nastavit. Větší sklony lze nastavit ručně podle potřeby – díky tomu je rozsah použití velmi široký. Mezi další funkce, které lze nastavit pomocí displeje a aplikace, patří například úhel oscilace, rychlost rotace a Anti-Drift systém (ADS). Ten se aktivuje, jakmile se poloha zařízení změní nárazem nebo vibracemi, například silným větrem. Tím se minimalizují chyby měření. Lze také zabránit rušení s jinými rotačními lasery: Laserový paprsek může být deaktivován pro jednotlivé nebo související kvadranty pomocí „Mask Mode“ v aplikaci Levelling Remote. Výsledkem je, že řemeslníci se navzájem při práci neruší. "uCal", asistent kalibrace aplikace, šetří čas a peníze: Poskytuje návod krok za krokem pro snadnou kalibraci. Přístroj již nemusí být odesílán na kalibraci. Chyby měření jsou minimalizovány a profesionálové se mohou spolehnout na přesnost ± 0,05 milimetru na metr.

Funkční vybavení od přijímače až po akumulátor

GRL 600 CHV Professional pracuje s přijímačem LR 60 Professional. Ten je vybaven mimořádně velkým přijímacím polem 125 milimetrů, a tak spolehlivě lokalizuje laserový paprsek. Když je aktivována funkce „Centre Line“, rotující laser automaticky najde střed přijímače a laser se podle něj vyrovná. Dva osvětlené displeje – jeden na přední a jeden na zadní straně přijímače – usnadňují čtení laserového paprsku. Díky měkkému úchytu (softgrip) přijímač pohodlně sedí v ruce a lze jej snadno zavěsit pomocí háčků a integrovaných magnetů nebo připevnit na kovové povrchy, například při kalibraci laseru.

Díky duálnímu napájení je GRL 600 CHV Professional vždy připraven k použití: Je kompatibilní se všemi akumulátory systému Bosch Professional 18 V až do 8,0 Ah. Obzvláště efektivní je použití s vysoce výkonným akumulátorem ProCore18V s 4,0 Ah – doba provozu je až 60 hodin. Alternativně lze zařízení provozovat také se čtyřmi bateriemi typu D-cell – součástí dodávky je i vhodný adaptér.

GRL 600 CHV Professional je v prodeji od března 2020. Mezi funkce, které profesionálům usnadňují použití, patří dálkový ovladač RC 6 Professional a nástěnný držák WM 6 Professional. Příslušenství jako stativy a měřicí tyče jsou k dispozici v programu příslušenství Bosch.

Parametry přístrojeGRL 600 CHV Professional
(nahrazuje GRL 500 H Professional a GRL 500 HV Professional)
Pracovní oblast600 m (průměr)
Rychlost rotace150/300/600 min-1
Přesnost nivelace± 0,05 mm/m
Samonivelační rozsah± 5°
Digitální sklon v jednoosém / dvouosém provozu± 8,5 %
Divergence oscilace0°/10°/25°/50°
Připojení stativu5/8“
Třída laseru2
Třída ochranyIP 68 (GRL 600 CHV Professional), odolný proti prachu a vodě
Napájení18 V baterie, alternativně 4 x baterie D-cell
Doba provozu s ProCore18V 4,0 Ahaž 60 h*
Hmotnost včetně ProCore18V 4,0 Ah4,2 kg
Rozsah dodávky setu, objednací číslo 0601061F00/doporučená maloobchodní cena bez DPHPřístroj v přenosném pouzdře včetně přijímače LR 60 Professional s 2 x AA bateriemi a držáku RB 60 Professional, dálkové ovládání RC 6 Professional s 2 x AA bateriemi, připevnění na zeď WM 6 Professional, 1 x ProCore18V s akumulátorem 4.0 Ah, nabíječka GAL 18V-40 Professional, adaptér na baterie včetně 4 x baterie D-cell, červené brýle pro práci s laserem a cílová deska, ramenní popruh na stativ: 44 170,00 Kč
Rozsah dodávky setu, objednací číslo 06159940P5/doporučená maloobchodní cena bez DPH
* v závislosti příslušného nastavení
Změny jsou vyhrazeny.
Přístroj v přenosném pouzdře včetně přijímače LR 60 Professional s 2 x AA bateriemi a držáku RB 60 Professional, dálkové ovládání RC 6 Professional s 2 x AA bateriemi, připevnění na zeď WM 6 Professional, 1 x ProCore18V s akumulátorem 4.0 Ah, nabíječka GAL 18V-40 Professional, adaptér na baterie včetně 4 x baterie D-cell, červené brýle pro práci s laserem a cílová deska, ramenní popruh na stativ, stavební stativ BT 170 HD, měřicí lať GR 240: 47 500,00 Kč

Kontakt pro novináře:

Petr Vajda
Tel.: +420 261 300 476
Email: Petr.Vajda@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2019 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 4,8 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2020 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 400 000 lidí (k 31. 12. 2019). Obrat firmy za rok 2019 dosáhl hodnoty 77,7 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 72 600 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?