Suche

Rozšíření 18voltového systému „Power for All“: Bosch GardenPump 18 a AdvancedGrind 18

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Akumulátorová technika pro celý domov i zahradu

  • Jeden akumulátor pro více než 30 kutilských, zahradních a domácích přístrojů
  • Úspora místa, úspora peněz, ochrana životního prostředí
  • GardenPump 18: Komfortní a udržitelné zavlažování zahrady
  • AdvancedGrind 18: Flexibilita s maximální kontrolou a vysokou ochranou

Bosch nabízí kutilům a hobby zahradníkům s 18voltovým akumulátorovým systémem „Power for All“ největší škálu aplikací na trhu - je to jediný systém, který kombinuje spotřebiče pro domácí kutily, zahradu a domácnost. S jedním a tím samým 18voltovým akumulátorem můžete provozovat více než 30 přístrojů, jako jsou šroubováky, brusky, přímočaré pily, plotostřihy, sekačky na trávu, nízkotlaké mobilní čističe a vysavače - nyní poprvé také čerpadlo na dešťovou vodu. Domácí kutilové a hobby zahrádkáři proto nepotřebují žádné další akumulátory a nabíječky, a současně tak ušetří místo a peníze při každém dalším nákupu.

První akumulátorové čerpadlo na dešťovou vodu od společnosti Bosch: GardenPump 18

Dobré pro životní prostředí a rostliny: Díky prvnímu akumulátorovému čerpadlu na dešťovou vodu od společnosti Bosch se nyní milovníci zahrad mohou rozloučit s namáhavým a časově náročným zavlažování pomocí konví - a vše počínaje růžemi až po mrkev je možné zalévat udržitelnou vodou ze sudu. GardenPump 18 je vhodná pro všechny běžné modely zásobníků vody s objemem až 1 000 litrů, má kohout pro standardní zásuvné spojky zahradní hadice a má dosah 25 metrů. Díky velkému množství dopravované vody a vysokému rozstřikovacímu výkonu lze zavlažovat i zavěšené koše až do výšky dvou metrů nebo čistit zahradní nábytek a cesty. Pokud má ze vzácné vody profitovat i trávník, může být čerpadlo připojeno k postřikovači nebo zavlažovacímu systému. GardenPump 18 má také integrovanou antisifonovou zástrčku: Ta při zastavení čerpadla automaticky přivádí vzduch do připojovací hadice, takže voda nemůže nechtěně vytéct. Vaše řídicí jednotka akumulátoru odolná proti stříkající vodě může být připevněna na vhodnou zeď nebo přímo na nádrž. Přihrádka na akumulátor je uzavřena vodotěsným krytem. V závislosti na aplikaci a požadované době provozu lze GardenPump 18 provozovat s akumulátory od 2,0 do 6,0 Ah. Akumulátor 2,5 Ah umožňuje provoz po dobu 30 minut. S výkonem čerpadla jedenáct litrů za minutu akumulátor zvládne 330 litrů - což je více než průměrný objem nádrže 250 litrů. Ovládá se pomocí LED displeje řídicí jednotky: zapínání a vypínání, nastavení požadovaného času nebo odečítání stavu akumulátoru - vše jde snadno a pohodlně.

Práce s vysokou ochranou uživatele: AdvancedGrind 18

Díky nové konstrukci s výkonným motorem je úhlová bruska AdvancedGrind 18 ideální pro broušení, řezání, kartáčování a leštění kovů, kamene, betonu a dlažby. Od srovnatelných konkurenčních modelů se vyznačuje funkcí softstartu a předvolbou plynulé rychlosti. Funkce softstartu postupně zvyšuje výkon úhlové brusky - nespustí se okamžitě plnou rychlostí. To poskytuje větší pohodlí a kontrolu při práci. Rychlost se upravuje elektronicky v závislosti na aplikaci a materiálu. Po vypnutí přístroje se kotouč zastaví během dvou sekund díky integrované funkci brzdění. Ochrana proti restartu zabraňuje nekontrolovanému spuštění po výpadku napájení. Další výhoda, která domácím kutilům usnadňuje použití: Rychlá a snadná výměna kotouče bez nářadí za méně než 12 sekund. Rychloupínací šroub lze zafixovat stisknutím tlačítka a příslušenství tak lze rychle a snadno uvolnit a znovu upevnit.

Oba přístroje jsou již v prodeji. Uvedené ceny jsou nezávazná cenová doporučení včetně DPH.

Technické údajeGardenPump 18
Napětí akumulátoru18 V
Maximální tlakový výkon2,0 bar
Maximální průtok2 000 l/h
Maximální hloubka ponoru1,8 m
Hmotnost čerpadla0,8 kg
Hmotnost řídící jednotky baterie bez akumulátoru0,6 kg
Ochrana proti stříkající voděIPX4
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena včetně DPH
  • Čerpadlo včetně vodního filtru, řídicí jednotky akumulátoru, připevnění na zeď a do nádrže, připojovacího kabelu a hadice, vedení hadice s antisifonovou zástrčkou (bez akumulátoru a nabíječky): 2 569 Kč

  • Čerpadlo včetně vodního filtru, řídicí jednotky akumulátoru, připevnění na zeď a do nádrže, připojovacího kabelu a hadice, vedení hadice s antisifonovou zástrčkou, akumulátoru 2,5 Ah a nabíječky AL 1810 CV: 3 859 Kč

Technické údajeAdvancedGrind 18
Napětí akumulátoru18 V
Volnoběžné otáčky2.800 ‒ 11.500 min-1
Průměr brusného kotouče125 mm
VřetenoM14
Rozměry bez na akumulátoru (délka x šířka x výška)315 x 228 x 103 mm
Hmotnost bez akumulátoru1,7 kg
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena včetně DPH

Změny jsou vyhrazeny
Úhlová bruska bez akumulátoru a nabíječky:
3 339 Kč

Kontakt pro novináře:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2019 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 4,8 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2020 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 400 000 lidí (k 31. 12. 2019). Obrat firmy za rok 2019 dosáhl hodnoty 77,7 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 72 600 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?